Strona głównaOpinieOleje Comma – opinie

Oleje Comma – opinie

-

Każdy miłośnik motoryzacji będzie lał do swojego samochodu jedynie najlepszej klasy oleje samochodowe, posiadające renomę i pochodzące od sprawdzonych producentów. Jednym z nich jest brytyjska marka Comma. Skupiająca się początkowo jedynie na produktach oferowanych na rynek wtórny, założona w 1965 roku w Wielkiej Brytanii Comma szybko stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek olejów samochodowych. Dzisiaj oleje Comma  mają opinie znakomitych nie tylko w Anglii, ale również w 50 innych krajach, w tym także w Polsce.

Większość mechaników przyzna, że tak naprawdę każdy olej samochodowy Comma opinie będzie mieć doskonałe. Fabryka firmy znajduje się wciąż, mimo upływu lat, w Wielkiej Brytanii. Wszystkie komponenty do olejów samochodowych Comma w opinii ich ekspertów są dokładnie wyselekcjonowane i sprawdzone pod kątem jakości. To sprawia, że stają się marką godną zaufania. Czas poznać sztandarowe produkty tej marki, ich zalety i zastosowanie.

Olej Comma 5w30 – opinie

Syntetyczny olej Comma 5w30 w opinii mechaników samochodowych przeznaczony jest do samochodów osobowych. Można z powodzeniem stosować je w samochodach napędzanych zarówno silnikami benzynowymi, jak i silnikami Diesla. Olej Comma 5w30 ma opinie oleju o doskonałych właściwościach, i bardzo wysokiej jakości, potwierdzonej szeregiem norm, jakie spełnia. Równocześnie może być zastosowany w silnikach z turbodoładowaniem oraz wolnossących. Ich jakość została doceniona przez takich gigantów motoryzacyjnych, jak grupa General Motors, i jest przez nich zdecydowanie rekomendowana. Z tego względu olej Comma 5w30 nie tylko ma opinie znakomitego produktu, ale jest również zalecany w przypadku pojazdów takich marek, jak Saab czy Opel. Wysoką jakość oleju potwierdza klasyfikacja ACEA oraz spełnienie wymogów GM-LL-A-025 oraz GM-LL-B-025.

Olej comma 5w40 opinie użytkowników

Wszystkie oleje Comma mają opinie doskonałych i niejako uniwersalnych. Również olej Comma 5w40 w opinii mechaników nadaje się do zastosowania zarówno w silnikach benzynowych, jak i silnikach Diesla. W przypadku oleju Comma 5w40, opinie podkreślają jego zalety w stosowaniu ich w samochodach o bardziej skomplikowanej konstrukcji. Wg fachowych opinii, olej Comma 5w40 świetnie sprawdzi się w pojazdach wyposażonych w zmienne fazy rozrządu czy bardziej wymagające układy wtryskowe. Także ten produkt pochodzący z brytyjskiej fabryki spełnia szereg norm oraz posiada stosowną klasyfikację ACEA. Produkt spełnia również normy takich producentów, jak BMW, Citroen, Peugeot, Porsche, Renault czy Volkswagen.

Olej Comma 10w40 – opinie o produkcie

Kolejnym bardzo powszechnie wybieranym olejem Comma jest 10w40. Opinii również i o nim nie brakuje na stronach internetowych oraz tematycznych forach motoryzacyjnych. W opiniach olej Comma 10w40 zawsze uzyskuje maksymalną ocenę, co powinno najlepiej pokazać, jak cenionymi produktami na polskim rynku są oleje pochodzące z od omawianego, brytyjskiego producenta. W ofercie można znaleźć oleje 10w40 serii X-Flow oraz Eurolite. Pierwszy z nich przeznaczony jest do samochodów osobowych, zarówno benzynowych, jak i wysokoprężnych, doładowanych turbosprężarką lub doposażonych w układ wielozaworowy. Z kolei równie popularna seria Eurolite to olej przeznaczony do specjalnego zastosowania w samochodach typowo sportowych. W eksperckich opiniach olej Comma 10w40 Eurolite jest odpowiedni do pojazdów o mocnych silnikach benzynowych lub wysokoprężnych Diesla. Można go z powodzeniem zastosować nawet w przypadku samochodów z silnikami wielozaworowymi. Jego zadaniem jest nie tylko ochrona silnika przez nadmierną eksploatacją, ale także zmniejszenie zużycia paliwa poprzez stworzenie optymalnych warunków pracy silnika niezależnie od jego temperatury oraz warunków atmosferycznych, w jakich pracuje. Polecany jest przez fachowców dla zwiększenia żywotności jednostki napędowej.

POPULARNE

Suzuki Vitara – opinie użytkowników

0
Suzuki Vitara to niemal legenda wśród samochodów terenowych i w typie crossoverów. Japoński koncern po 18 latach przerwy powrócił do produkcji tego niegdyś flagowego...
Opinie o Speedmax

Speedmax — opinie

Opinie o promiler

Promiler – opinie

Opinie o Shell

Shell – opinie

OSTATNIE POSTY