Strona głównaOpinieOleje Petronas - opinie

Oleje Petronas – opinie

-

Olej samochodowy jest jedną z najważniejszych części eksploatacyjnych pojazdów. Jego jakość znacząco wpływa na pracę całego pojazdu. Z tego powodu kierowcy wybierają go szczególnie wnikliwie. Jedną ze znanych marek oferujących olej silnikowy, są oleje Petronas. Opinie na ich temat wskazują, że to dobry wybór. Oto kilka najbardziej popularnych olejów tej marki.

Petronas Syntium 10w40 – opinie       

Jakie są zalety wyboru oleju Petrona Syntium 10w40? Opinie wskazują na jego nowoczesną technologię wynikającą z formuły opracowanej specjalnie dla Formuły 1. Dzięki temu, że jest to olej syntetyczny, oferuje osiągnięcie przez silnik maksymalnych osiągów. Do tego silnik jest chroniony nawet w ekstremalnych warunkach eksploatacji. Nawet w wysokich temperaturach olej zachowuje się stabilnie. Niezmienne parametry funkcjonalne to cenna cecha oleju Petronas Syntium 10w40. Opinie zadowolonych użytkowników, którzy chętnie do niego wracają, tylko to potwierdzają. Nie bez znaczenie jest również nieco niższa cena w porównaniu do produktów bardziej topowych marek.

W przypadku Oleju Petronas 10w40 opinie wskazują, że zastosowano w nim specjalną technologię CoolTech. Jej zadaniem jest zapobieganie procesowi nadmiernego przegrzewania się silnika. Ta technologia została opracowana w taki sposób, aby olej skierować do krytycznych punktów, najbardziej narażonych na krytyczne zwiększenie temperatury. Olej Petronas 10w40, opinie to potwierdzają, nie tylko chłodzi, ale także absorbuje nadmiar temperatury. Dzięki niemu nie ma utraty wydajności. Oleje Petronas, opinie to potwierdzają, pracuje cały czas nad rozwojem technologii. Dzięki temu proponowane przez nią produkty dobrze dostosowują się do rozwoju rynku motoryzacyjnego i do wprowadzania nowych mieszanek chemicznych.

Olej Petronas 5w40 – opinie    

Fani olejów Petronas zwracają uwagę na fakt, że są one wykorzystywane także w Formule 1. Olej Petronas 5w40 opinie ma doskonałe, jako że został stworzony z myślą o użyciu w najnowszych silnikach benzynowych oraz wysokoprężnych. Pasuje do samochodów każdej marki i każdego producenta. Specjalna formuła, która została zastosowana w tym przypadku, sprawia że wydłuża się do maksymalnego okres pomiędzy poszczególnymi wymianami. Atutem jest również zmniejszenie zużycia paliwa, co przy wysokich jego cenach ma niebotyczne znaczenie. Oleje Petronas, opinie na ten temat są bardzo rozbudowane, zwracają uwagę na doskonałą ochronę silnika przed zużyciem po jego zastosowaniu.

Olej Petronas 5w30 – opinie     

Ten produkt dostępny jest w wersjach stworzonych także z myślą o konkretnych markach samochodów. Olej silnikowy w takiej wersji jest w pełni syntetyczny. Nadaje się do użycia w silnikach benzynowych oraz wysokoprężnych. Można go stosować w pojazdach z wbudowanym filtrem albo bez filtra cząstek stałych. W dodatku ten olej jest odpowiedzialny także za czystość tłoka i zapobiega pojawianiu się niebezpiecznych osadów. W ostatecznym rozrachunku jego użycie jest więc także bardzo korzystne z ekonomicznego punktu widzenia.

Oleje Petronas opinie na swój temat mają bardzo pozytywne, ponieważ jest to po prostu sprawdzona marka. Szeroki wybór produktów w różnych pojemnościach pomaga w dobraniu właściwego oleju silnikowego do konkretnej sytuacji. Dodatkowo oleje te są też bardzo korzystne dla środowiska naturalnego. Petronas jest koncernem malezyjskim, który podbił większość światowych rynków i od wielu lat utrzymuje się w gronie największych firm produkujących olej na potrzeby motoryzacji. Jest też głównym sponsorem Formuły 1. Zawsze trzeba pamiętać jednak o tym, że konkretny olej dobiera się do konkretnego silnika i tylko na podstawie tego dopasowania można wydawać opinie. W razie wątpliwości dotyczących tego, który z olejów silnikowych wybrać, zawsze można skonsultować się z mechanikiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

Opinie o Quick Brake

Quick Brake – opinie

0
Quick Brake to kolejna firma o międzynarodowym zasięgu, która tworzy części zamienne. Specjalizuje się w elementach wchodzących w skład układu hamulcowego do samochodów marek...
samochód ze sprzęgłem exedy

Exedy – opinie

Opinie o Shell

Shell – opinie

Opinie o Stabilus

Stabilus — opinie

Bezpieczniki Passat B5

Bezpieczniki Passat B5

Vaico

Vaico – opinie

OSTATNIE POSTY