Strona głównaPoradyJak odstraszyć kuny od naszego samochodu?

Jak odstraszyć kuny od naszego samochodu?

-

Kuna domowa to niewielki ssak z rodziny łasicowatych. Występuje w prawie całej Europie oraz w strefie klimatu umiarkowanego Azji. W Polsce gatunek ten jest obecny wszędzie, pojawia się najczęściej w pobliżu ludzkich domostw, w ruinach i lasach, ale również w dużych miastach. Zwierzęta te, choć z wyglądu bardzo przyjemne, potrafią wyrządzić duże szkody w domu. Zwłaszcza na poddaszu kuny lubią się zagnieżdżać, dokonując przy tym licznych szkód, z którymi muszą się uporać właściciele domów. To małe zwierzę potrafi też wcisnąć się do samochodu. Dzieje się tak najczęściej jesienią, gdy robi się chłodniej i kuny szukają schronienie przed mrozem, jak i w marcu, kiedy zaczyna się okres godowy, który trwa do późnego lata. Kuna pod maską samochodu odnajduje dla siebie ciepło i bezpieczną kryjówkę. Na nieszczęście dla kierowcy, kuna pod maską samochodu potrafi wyrządzić wiele szkód, może uszkodzić gumowe elementy, przegryźć przewody elektryczne i wodne, zniszczyć wygłuszenie silnika. Wszystko to sprawia, że kuna w samochodzie jest gościem wysoce niepożądanym. Potrzebny więc staje się w takim wypadku jakiś odstraszacz kun samochodowych.

Jeżeli kierowca zauważy, iż jakaś kuna pod maską samochodu uwiła sobie gniazdko, zazwyczaj zadaje sobie pytanie o to, co odstrasza kuny od samochodu. Pragnie więc, jak najszybciej podjąć środki zaradcze, które uchronią jego auto przed zniszczeniem. Kuna w samochodzie poczyni zawsze jakieś zniszczenia, czasu na reakcję nie ma więc dużo. Zawsze można poczytać o tym, czego nie lubią kuny i starać się to zastosować. A czego nie lubią kuny? Istnieje np. roślina plektrantus psi z rodziny jasnotowatych, której zapachu bardzo te zwierzęta nie lubią. Można więc spróbować zastosować ja do walki z małym drapieżnikiem. Czy jednak taki odstraszacz kun do samochodu będzie najlepszy? Na pewno nie. Roślina ta bardzo szybko straci swoje właściwości i pod maską auta po prostu zwiędnie. Trzeba więc postarać się o taki odstraszacz kun do samochodu, który będzie trwały i skuteczny. Odstraszacz kun samochodowych musi spełniać swoją funkcją w jak najwyższym stopniu.

Jakiego zapachu nie lubią kuny? 

Co odstrasza kuny od samochodu tak, że „wyprowadzają się” z niego bardzo szybko? Jednym z takich specyfików jest na pewno kostka domestos na kuny. Choć stosowanie takiego specyfiku może się komuś wydać absurdalne, dla wielu kostka domestos na kuny jest najlepszym rozwiązaniem. Dzieje się tak dlatego, że wydziela ona mocny zapach, który jest dla tych zwierząt nieprzyjemny. Sposób używania takich kostek jest bardzo prosty. Montuje się je po prostu pod maską, gdzie przebywają zwierzęta. Kostka domestos na kuny to środek tani i sprawdzony. Kosztuje niewiele, od kilku złotych do kilkunastu, a zapewnia ochronę na kilka miesięcy.

Spray odstraszający kuny

Na pytanie o to, jak pozbyć się kuny z auta, odpowiedzieliśmy połowicznie. Kostka domestos na kuny, roślina plektrantus psi z rodziny jasnotowatych pozwalają pozbyć się niechcianych zwierząt dość szybko, ale czy to jedyne specyfiki, które są pomocne? Jaki jeszcze środek na kuny w samochodzie może pomóc kierowcy w walce z problemem? By wyczerpująco odpowiedzieć na pytanie o to, jak pozbyć się kuny z auta, należy wspomnieć, że istnieje inny samochodowy odstraszacz tych zwierząt, który spełnia swą rolę bardzo dobrze. Jest nim psia sierść. Psy, wilki czy lisy są naturalnymi wrogami kuny domowej, więc porozkładana w różnych miejscach komory silnikowej psia sierść może ją skutecznie zniechęcić do zadomowienia się. Niestety, taki samochodowy odstraszacz kun nie jest tak trwałym środkiem jak kostka domestos, na kuny niezastąpiona i najczęściej używana. Dlaczego tak jest? Otóż sierść stosowana jako odstraszacz kun do auta w dość krótkim czasie ulatnia się, co powoduje, że konieczne jest powtórne rozłożenie sierści w samochodzie. Tutaj więc kostka domestos na kuny pokazuje swoją wyższość, ponieważ, jak już wspominaliśmy, jej trwałość to kilka miesięcy.

Podsumujmy dotychczasowe rozważania. Jakiego zapachu nie lubią kuny? Zwierzęta te źle reagują na zapach psiej sierści, kostki toaletowej, zapach rośliny plektrantus psi. Te zapachy mogą służyć kierowcom jako odstraszacz kun do auta, a o tym, który z nich jest najskuteczniejszy, już opowiedzieliśmy w powyższych rozważaniach. Oczywiście na forach motoryzacyjnych można zaczerpnąć szerszych informacji o tym, jakiego zapachu nie lubią kuny i o tym, co stosować do odstraszania tych zwierząt.

Odstraszacz na kuny do samochodu

Jednym ze skutecznym sposobów pozbycia się małych drapieżników z auta jest zaopatrzenie się w specjalne narzędzie do tego przeznaczone. Jednym z nich jest odstraszacz na kuny do samochodu, który emituje bardzo dla niej nieprzyjemne dźwięki.

Mogą to być np. odgłosy borsuka czy też innych zwierząt, których kuna się boi. Jako odstraszacz na kuny do samochodu stosowany jest również elektroniczny pastuch o niedużym napięciu. Niektórzy kierowcy, by wykurzyć niechcianych gości, stosują preparat na kuny do samochodu jakim jest określony zapach w sprayu. Do wyboru są różne zapachy, które mają właściwości odstraszające te zwierzęta. Ich cena nie jest duża. Taki środek na kuny w samochodzie nie jest jednak trwały, bowiem zapach w dość szybkim czasie się ulatnia i spray należy znów zastosować. Niemniej jednak zapachowy preparat na kuny do samochodu to dość wygodne rozwiązanie, tanie i szybkie.

odstraszacz kun i gryzoni do samochodu

Na koniec trzeba jeszcze dodać, że każdy odstraszacz kun do samochodu ma zróżnicowane opinie, a to, który odstraszacz kun kierowca wybierze do swego samochodu zależy w dużej mierze od praktycznego zastosowania, choć opinie, naturalnie, pomagają przy pierwszym wyborze.

POPULARNE

radio internetowe

Radio internetowe w samochodzie

0
Wielu z nas ma dość stacji radiowych ciągle powtarzających tą samą muzykę przerywaną licznymi reklamami. Dodatkowo wielu osobom nie pasuje spora liczba wiadomości w...

Okulary do samochodu

OSTATNIE POSTY