Strona głównaZakupOpony marki Nokian – opinie i testy

Opony marki Nokian – opinie i testy

-

Konkurencja panująca na rynku oponiarskim jest porównywalna i niewiele mniejsza niż ta panująca wśród producentów pojazdów. Nic w tym dziwnego, ponieważ jest to rynek, który odnotowuje z roku na rok coraz to większe wzrosty, a tym samym niektóre marki osiągają niewyobrażalną wartość. Ze względu na tak duży wybór marek opon do samochodu, wybranie tej odpowiedniej może sprawić nam nie lada kłopot. W związku z tym postanowiliśmy opisać jednego z takich producentów opon – Nokian, dodatkowo w dalszej części wpisu sprawdzimy, jakiego pochodzenia są te opony, jakie posiada opinie i przetestujemy najpopularniejsze modele zimowych i letnich opon tej marki.

Opony zimowe i letnie marki Nokian – opinie użytkowników

Warto zacząć od tego, że przedsiębiorstwo Nokian Tyres jest pochodzenia finlandzkiego, a jej siedziba zlokalizowana jest w mieście Nokia, które umiejscowione jest nad rzeką Nokianvirta, stąd też pochodzi nazwa tej firmy. Przedsiębiorstwo Nokian swoją działalność rozpoczęła w 1898, i od tamtej pory specjalizuje się w produkcji i dostarczaniu opon zimowych i letnich. Przedsiębiorstwo Nokian posiada kilkanaście zakładów produkcyjnych, które są zlokalizowane m.in. w krajach azjatyckich (Chiny, Kazachstan) oraz w Rosji. Zakłady produkcyjne charakteryzuje wysoki poziom technologiczny oraz wprowadzone innowacyjne rozwiązania, w ten sposób powstają opony wysokiej jakości, które zyskują pozytywne opinie. Ogumienie pochodzące z fabryk marki Nokian, najczęściej wykorzystywane są przez międzynarodowych producentów pojazdów tj. Ford czy Audi. Obecnie marka Nokian posiada w swoim portfolio olbrzymią ilość różnorodnych modeli opon, które charakteryzują się wytrzymałością oraz wysoką odpornością na panujące czynniki pogodowe. W dalszej części wpisu przetestujemy i sprawdzimy, jakie pojawiają się opinie o najpopularniejszych modelach opon.

Nokian WR Snowproof

W pierwszej kolejności weźmiemy pod lupę model opony WR Snowproof. Przede wszystkim model WR Snowproof wyróżnia się tym, że opona została skonstruowana na bazie innowacyjnej mieszanki gumowej. WR Snowproof posiada bieżnik, o kształcie strzały, takie rozwiązanie przyczynia się do tego, że zwiększa się precyzja prowadzenia pojazdu po śliskiej nawierzchni. Model wyróżnia wysoka przyczepność prowadzenia pojazdu, w trakcie opadów deszczu, dlatego w sieci pojawia się wiele pozytywnych opinii na jej temat.

Nokian Weatherproof

Kolejny model to opona całoroczna Weatherproof, która jest skierowana do pojazdów osobowych. Testy modelu opony Weatherproof były przeprowadzane na kole podbiegunowych, w oddalonym ośrodku badawczym Ivalo. W ten sposób opona Weatherproof dowiodła, że idealnie sprawdza się nie tylko w letnich, ale i również gwarantuje niezawodność w okresie zimowym , gdzie panują wysokie temperatury ujemne.

Nokian WRD4

Dla wymagających kierowców, marka Nokian przygotowała opony klasy premium WRD4. Przede wszystkim opona WRD4 to opona, która została stworzona z myślą o samochodach miejskich. Opona WRD4 została poddana niezwykle wymagającym testom jakości i bezpieczeństwa, dzięki zastosowanym innowacyjnym rozwiązaniom, uzyskała najwyższą notę „A”, dlatego jest tak często wychwalana przez wielu ekspertów, a użytkownicy wystawiają same pozytywne opinie na jej temat.

Nokian zLine

W przypadku opon letnich marki Nokian, warto zwrócić uwagę na model zLine. Model zLine przyczynia się do lepszej precyzji oraz cichszej jazdy, zwiększając w ten sposób komfort i przyjemność z prowadzenia pojazdu. Model zLine to opona, która idealnie radzi sobie przy bardzo wysokich prędkościach, dlatego często można natknąć się na pozytywne opinie kierowców, którzy cenią sportową jazdę.

Nokian eLine 2

Model eLine 2 to opony skierowane dla kierowców, dla których najważniejsza jest ekonomiczność w trakcie podróżowania. Opona eLine 2 została skonstruowana w oparciu o innowacyjną technologię „Silent Sidewall, który pozwala na uzyskiwanie w maksymalny sposób komfortu z jazdy. Nokian eLine 2 gwarantuje również redukcję oporów, w rezultacie przyczynia się do zmniejszenia zużycia paliwa.

Nokian Line SUV

Nokian Line SUV, która jest przeznaczona do pojazdów terenowych. Dzięki swojej konstrukcji Line SUV charakteryzuje się wysoką przyczepnością do nawierzchni. Wszystko to dzięki rowkom, które znajdują się na oponie Line SUV, to właśnie one odpowiadają za odpowiedni przepływ wody oraz odprowadzanie błota. Dodatkowo kształt opony pozwala oponie na bezproblemowe pokonywanie piaszczystych i szutrowych dróg, dlatego w sieci można znaleźć wiele pozytywnych opinii kierowców na temat tej opony.

POPULARNE

Opinie o 321 sprzedane

321 sprzedane – opinie

0
Nie zawsze mamy czas na zaangażowany proces sprzedaży naszego starego samochodu. Jednocześnie też nie zawsze chcemy oddawać nasz ukochany, wysłużony pojazd prosto w ręce...
zakup pierwszego samochodu

Jak kupić pierwszy samochód

auta z usa

Kupno auta z USA

OSTATNIE POSTY