Strona głównaZakupBugatti Veyron - cena, spalanie, rekordy prędkości

Bugatti Veyron – cena, spalanie, rekordy prędkości

-

Bugatti Veyron to już ikona motoryzacji. Te auto zmieniło postrzeganie supersamochodów. Pierwszą wersję tego samochodu zaprezentowano już w 2001 roku. Jak to ma miejsce w większości przypadków samochód został zaprezentowany na międzynarodowych salonach samochodowych w Genewie. Od zaprezentowania do produkcji minęło jednak parę lat. Dopiero w 2005 roku mogliśmy zakupić pierwszą wersję tego supersamochodu. Szesnastocylindrowy silnik 16.4 Veyron przeszedł już do klasyki motoryzacji. Rozpędzał Bugatti Veyron do prędkości 420 kilometrów na godzinę! Swego czasu bił wszystkie możliwe rekordy prędkości. SSC Aero od Shelby SuperCars, który królował w tamtych czasach musiał pochylić głowę nad nowym konkurentem. Mało osób wie, że samochód ten jest produkowany przez koncern Volkswagen AG i nie jest włoską marką, jak wiele osób myśli.

Bugatti Veyron spalanie

Jak każdego polaka, interesuje nas nie tylko cena, ale także spalanie tego samochodu. Średnio 40 litrów na 100 kilometrów. Przeliczając to na złotówki, wychodzi ponad 200 złotych za 100 km. 2 złote za kilometr w cyklu średnim. Jednak gdy wrzucimy go na wyższe obroty, spalanie potrafi urosnąć do jeszcze większych wartości. Przy prędkości ponad 300 kilometrów na godzinę spalanie rośnie nawet do 100 litrów na 100 km. Nie wróży to jednak długiego dystansu na jednym zbiorniku paliwa, ponieważ Bugatti Veyron jest wyposażony w bak o pojemność 100 litrów. Bak jest mały w porównaniu do spalania, które prezentuje.

spalanie

Bugatti Veyron cena

Pewnie się zastanawiasz, ile kosztuje Bugatti Veyron? Mamy nadzieje, że nie zdziwi Cię fakt, że jest to jeden z droższych samochodów, które poruszają po publicznych drogach. Cena nowego egzemplarza zaczyna się od 3 milionów euro. Przeglądając polskie serwisy ogłoszeniowe możemy zobaczyć, aż jeden egzemplarz Bugatti, który kosztuję 18,5 miliona złotych – jest to Bugatti Chiron. Cena dla zwykłego Kowalskiego jest ceną z kosmosu. Mimo tak dużej kwoty, jaką płacimy za ten samochód to koncern ogłosił, że produkcja tego samochodu jest nierentowna. Każdy wyprodukowany egzemplarz przynosi straty. Nie bez powodu jeden z najbardziej popularnych dziennikarzy motoryzacyjnych na świecie porównał ten samochód do samolotu Concorde.

Bugatti Veyron Super Sport World Record Edition to pierwszy samochód, który pobił rekord prędkości, wyniósł on 431 km/h. Według producenta samochód z prędkości maksymalnej potrafi wyhamować w dosłownie 10 sekund. Wiele testów tego jednak nie potwierdza, ale z całą pewnością cały mechanizm hamowania jest na wysokim technologicznie standardzie. Podczas hamowania spoiler zmienia położenie, dzięki czemu samochód nie tylko hamuje za pomocą opon, ale także wspomaga się spoilerem, który zmienia swoją pozycję już po niecałych 0.5 sekundach od wciśnięcia pedału hamulca. Z całą pewnością jest to supersamochód, który znajduje się w top 10 najbardziej prestiżowych samochodów na świecie. Nowoczesne mechanizmy, zawrotna prędkość i ponad 1000 koni mechanicznych robią wrażenie nawet na osobie, która na samochodach się zwyczajnie nie zna. W Polsce, Bugatti Veyron to prawdziwa rzadkość. Sztuk w ostatnich latach przybyło, lecz nadal możemy je policzyć na palcach obu rąk.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

Jaki samochód dla niepełnosprawnego?

0
Niepełnosprawność, nawet ruchowa, w wielu przypadkach wcale nie musi przekreślać szans na zrobienie prawa jazdy i poruszanie się własnym autem. Najczęściej wystarczy zaadaptować pojazd...
leasing samochodu

Leasing czy wynajem samochodu?

OSTATNIE POSTY