Strona głównaZakupKormoran - czy warto kupić opony tej firmy? Testy i opinie

Kormoran – czy warto kupić opony tej firmy? Testy i opinie

-

Zbliża się wielkimi krokami sezon na wymianę opon w swoich pojazdach. Z pewnością dla wielu osób jest to trudna decyzja, bowiem opony nie należą do tanich elementów wyposażenia pojazdu, a z pewnością zależy nam na tym, aby opony służyły nam przez wiele sezonów. W ten sposób dokonujemy wnikliwej analizy porównując niektóre oferty i przeglądając w sieci recenzje i opinie na forum. Ważną kwestią dotyczącą wyboru odpowiedniej opony do samochodu jest to, aby pochodziły one od sprawdzonych producentów, a do takich zalicza się m.in. markę Kormoran. W związku z tym postanowiliśmy ułatwić wam zadanie, dlatego w dzisiejszym wpisie weźmiemy pod lupę markę Kormoran, w kolejnej części artykułu sprawdzimy, jakiego pochodzenia jest ta marka, a następnie przetestujemy najpopularniejsze modele opon Kormoran.

Producent opon letnich i zimowych Kormoran – sprawdzamy opinie

 W takim razie, jakie można znaleźć opinie na forum o oponach letnich i zimowych marki Kormoran? Przede wszystkim Kormoran to pochodzenia polskiego marka, która specjalizuje się w produkcji opon do pojazdów osobowych i ciężarowych, a swoją działalność prowadzi już od 1961 roku. Kormoran posiada swoją siedzibę w Olsztynie i to właśnie w tej miejscowości znajduje się jeden z większych zakładów oponiarskich w Europie. Sięgając wstecz, marka Kormoran w 1973 wyprodukowała jako pierwsza w Polsce oponę radialną, która była przeznaczona głównie dla pojazdów ciężarowych. Obecnie marka Kormoran wchodzi w skład gigantycznej grupy Michelin, a jej produkty są dostępne nie tylko w Polsce, ale i również w krajach bałkańskich, a nawet w Chorwacji, czy na Węgrzech. Opony marki Kormoran charakteryzują się wysoką jakością wykonania, wytrzymałością i tym, że są dostępne w przystępnej cenie, dlatego zyskują one wiele przychylnych opinii na forum. Każda opona produkowana jest według ścisłych wytycznych, a do jej produkcji wykorzystywana jest również innowacyjna technologia. Dodatkowo każda nowa partia opon jest poddawana niezwykle wymagającym testom jakości i bezpieczeństwa. W dalszej części wpisu sprawdzimy, jakie pojawiają się opinie o najpopularniejszych modelach marki Kormoran.

Kormoran Road Performance

W pierwszej kolejności weźmiemy pod lupę model opony letniej Kormoran Road Performance. Przede wszystkim opona Kormoran Road Performance to model, który zaliczany jest do klasy ekonomicznej. Charakterystyczną cechą tej opony jest to, że posiada ona unikalny wzór bieżnika o specyficznej budowie, który skutecznie wpływa na jakość i komfort z jazdy. Opona Road Performance dzięki temu zapobiega również powstawaniu zjawiska „Aquaplaningu” i skutecznie odprowadza wodę spod opony, tym samym redukuje ryzyko poślizgu.

Kormoran SUV Snow

Według wielu opinii na forum opona Kormoran SUV Snow to model, który niezwykle dobrze spisuje się na każdej drodze, bez względu na panujące na niej warunki. Opona Kormoran SUV Snow charakteryzuje się dość nietuzinkowym wyglądem, i zapewnia w trakcie jazdy wysokie parametry. Do produkcji modelu SUV Snow wykorzystano innowacyjną francuską technologię, która zapewniła oponie wysoką trwałość i przyczepność do nawierzchni.

Kormoran Ultra High Performance

Opony Kormoran Ultra High Performance to propozycja skierowana dla właścicieli pojazdów, które skrywają pod maską silnik o dużej mocy. Ultra High Performance to opony letnie, które charakteryzują się wyjątkowymi właściwościami, które przyczyniają się do efektywniejszej jazdy, dlatego w wielu recenzjach pojawiają się pozytywne opinie o tym modelu. Ta zaleta wynika z tego, że zastosowano w oponie Ultra High Performance asymetryczny bieżnik, który wyróżnia się specyficzną konstrukcją i posiada zaokrąglone kontury.

Kormoran Vanpro B2

Kormoran Vanpro B2 to opony letnie, które są przeznaczone dla pojazdów dostawczych. Podczas produkcji modelu Vanpro B2 zastosowano innowacyjne rozwiązania, dlatego opony te charakteryzują się one wysoką wytrzymałością i przyczepnością do nawierzchni, tym samym zapewniają one wysoki poziom bezpieczeństwa i komfortu z jazdy. Za te zalety odpowiada również użyta mieszanka gumowa, która nie tylko przyczynia się zużywania się bieżnika w równomierny sposób, ale również ma wpływ na jej elastyczność.

Kormoran Snowpro B2

Kormoran Snowpro B2 to ciesząca się dużą popularnością opona zimowa, i wchodzi ona w skład klasy ekonomicznej. Opona Snowpro B2 posiada szereg zalet, które przyczyniają się do dynamicznej i bezpiecznej jazdy po zaśnieżonej i śliskiej nawierzchni. Model Snowpro B2 został stworzony przy użyciu pionierskiej mieszanki, która charakteryzuje się wysoką elastycznością w sytuacjach, w których występują ekstremalne warunki pogodowe na drodze. Kolejną zaletą tej opony jest to, że wdrożono w niej kierunkowy bieżnik, który efektywnie odprowadza wodę spod opony, tym samym zapobiega ona występowaniu zjawiska „Aquaplaningu”. Opona Kormoran Snowpro B2 gwarantuje również znacznie krótszą drogę hamowania oraz płynną jazdę po nierównej nawierzchni, dlatego w sieci, na forum pojawia się wiele pozytywnych opinii o tej oponie.

POPULARNE

Producent Nankang – opinie i testy opon

Producent Nankang – opinie i testy opon

0
Zbliża się wielkimi krokami sezon na wymianę opon, przede wszystkim jest to trudny czas dla osób, które zastanawiają się nad tym, jaką oponę kupić...

Jak sprzedać samochód?

OSTATNIE POSTY