Strona głównaZakupOpony marki Firemax – opinie i testy

Opony marki Firemax – opinie i testy

-

Wybór nowych opon do samochodu to decyzja, która wymaga odpowiedniego podejścia i nastawienia. W pierwszej kolejności należy ustalić, jakie parametry i rozmiar opony będą pasowały do naszego pojazdu. Następną czynnością jest wybranie opony, która pochodzi od sprawdzonego producenta, jednak w tym przypadku pojawia się problem, bowiem na rynku pojawia się niezliczona ilość modeli, które pochodzą od różnych producentów, w tym m.in. od producenta opon – Firemax. W dalszej części wpisu weźmiemy pod lupę tego producenta opon, sprawdzimy, jakie pojawiają się opinie na forum i jakie jest jego pochodzenie, dodatkowo przetestujemy najpopularniejsze modele opon tej marki.

Opony zimowe i letnie producenta Firemax – sprawdzamy opinie

W takim razie, jakie pojawiają się opinie na forum o oponach letnich i zimowych producenta Firemax? Przede wszystkim Firemax to przedsiębiorstwo pochodzenia chińskiego, i przynależy ona do koncernu Sunfulcess. Firemax specjalizuje się w produkcji opon do pojazdów osobowych, terenowych, ciężarowych oraz motocykli. Marka pojawiła się na rynku w 2011 roku, i pomimo niedługiej działalności zyskała ona rzeszę zwolenników, którzy cenią sobie wysoką jakość opon letnich i zimowych marki Firemax. Przedsiębiorstwo dzięki dynamicznemu rozwojowi eksportuje swoje produkty do ponad 100 krajów, to pokazuje skalę działania tej marki.

Firemax posiada w swojej ofercie olbrzymią ilość opon letnich, zimowych i całorocznych, które wyróżniają się swoją ekonomicznością oraz tym, że są one poddawane wymagającym testom jakości i bezpieczeństwa, dodatkową zaletą opon tej marki jest to, że posiadają one wiele innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Zakłady produkcyjne marki Firemax są zlokalizowane głównie na terenie Chin, i posiadają zdolność produkcyjną na poziomie ok. 12 milionów sztuk opon rocznie.

Przedsiębiorstwo Firemax przykłada szczególna uwagę do proekologiczności podczas produkcji. Większość urządzeń, które znajdują się w fabrykach marki Firemax zostały poddane testom jakościowym i zostały one zmodyfikowane do takiego stopnia, że obecnie zakłady produkcyjne opon, charakteryzują się niską emisją spalin i zanieczyszczeń, dodatkowo zredukowano ilość węgla, które znajdują się w mieszankach gumowych, dlatego Firemax zyskuje w sieci, na forum wiele pozytywnych opinii. W dalszej części wpisu sprawdzimy, jakie posiadają opinie najpopularniejsze opony letnie i zimowe Firemax.

Firemax FM601

Jeżeli chodzi o opony letnie Firemax to model FM601 jest niekwestionowanym liderem, który posiada szereg zalet, pozytywnych opinii i wchodzą one w skład opon ekonomicznych. Przede wszystkim FM601 to opona, która pojawia się na łamach wielu rankingów oraz testów jakości, które są przeprowadzane przez wiele niezależnych serwisów motoryzacyjnych. Model FM601 to opona przeznaczona do pojazdów miejskich o małolitrażowych silnikach. Na forum kierowcy wystawiają pozytywne opinie, które nawiązują do tego, że FM601 idealnie dostosowuje się zarówno do suchej, jak i mokrej nawierzchni i charakteryzuje się wysoką przyczepnością, tym samym jest ona odporna na powstające zjawisko „Aquaplaningu”.

Firemax FM601 to opona letnia, która nie tylko zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa i komfort w trakcie podróżowania, ale również nie generuje ona zbyt nadmiernego hałasu w trakcie deszczu i jazdy po mokrej nawierzchni. Kolejną pozytywną opinią, która dość często jest wymieniana przez kierowców na forum jest to, że opona przyczynia się do mniejszego spalania paliwa, dzięki niskiemu oporowi toczenia.

Firemax FM601 to z pewnością idealna propozycja dla osób, które poszukują opon zapewniające w trakcie jazdy cichszą jazdę i są dostępne w przystępnej cenie.

Firemax FM805+

Jakie można znaleźć opinie na forum o oponach zimowych Firemax FM805+? Model FM805+ to opona klasy ekonomicznej, która jest najczęściej polecana oszczędnym kierowcom. Opony letnie FM805+ są dostępne tylko i wyłącznie w rozmiarach od 13 do 20 cali, i znajdują one swoje zastosowanie w najpopularniejszych modelach pojazdów.

Charakterystyczną cechą tego modelu jest to, że posiada ona wzmocnioną konstrukcję i wykazuje ona efektywniejszą nośność, tym samym spełni ona preferencję właścicieli pojazdów terenowych. Model ten został wyróżniony certyfikatem 3PMSF, który wskazuje wysoką jakość opony i tym, że gwarantuje ona uzyskanie wysokich parametrów z jazdy podczas ośnieżonej nawierzchni.

Na forum wiele opinii i recenzji wskazuje jasno, że opona jest godna polecenia, która posłuży przez wiele sezonów. Opona Firemax FM805+ wykazuje wysoką przyczepność do śliskiej i oblodzonej nawierzchni, redukuje nadmierny hałas, tłumi pojawiające się nierówności na drodze, i dzięki zastosowaniu innowacyjnej mieszanki z krzemionką, jest bardzo wytrzymała na pojawiające się uszkodzenia mechaniczne i ścieranie.

POPULARNE

laweta

Jaką przyczepę oraz lawetę wybrać?

1
Lawety to bezpieczny środek transportu pojazdów. Podobnie jak przyczepy mają one dużą funkcjonalność, dzięki której znalazły zastosowanie w służbach drogowych, u właścicieli komisów i...
Test wosków samochodowych

Test wosków samochodowych

zakup pierwszego samochodu

Jak kupić pierwszy samochód

Opinie o 321 sprzedane

321 sprzedane – opinie

OSTATNIE POSTY