Strona głównaOpinieRavenol - opinie

Ravenol – opinie

-

Olej samochodowy to podstawa dobrej pracy i bezpieczeństwa silnika. Jest to element eksploatacyjny, dlatego należy go wymieniać regularnie. Na rynku jednak wybór olejów jest naprawdę duży. Który spośród nich warto wybrać? Czy niemiecka marka Ravenol jest warta uwagi?

Oleje silnikowe Ravenol – opinie po wielu latach doświadczenia

Marka Ravenol swoimi początkami sięga aż do roku 1946. To bardzo wiele lat doświadczenia, które przełożyło się na jakość produktów. Oleje Ravenol opinie mają bardzo pozytywne. Są posiadacze samochodów, który tylko te produkty wybierają już od wielu lat. Obecnie właścicielem marki jest Ravensberger Schmiersstoffvertrieb Gmbh. Strategia tej marki jest obecnie prosta – najważniejsze jest rozwinięcie sieci partnerów, za których pośrednictwem teraz odbywa się sprzedaż produktów marki. O jakości Ravenol najlepiej niech świadczy fakt, że jest rekomendowany przez wielu, szczególnie niemieckich, producentów samochodów. Często są używane w nowych samochodach.

Oleje silnikowe Ravenol, opinie to potwierdzają, dbają o długowieczność silnika. Właściwe smarowanie wszystkich jego części sprawia, poszczególne elementy gładko pracują i są dobrze zabezpieczone. Przede wszystkim klienci wybierający oleje Ravenol, opinie są zgodne, doceniają fakt, że produkty te są na bieżąco testowane. Dodatkowo w razie potrzeb formuła jest udoskonalana. Z tego powodu wśród produktów Ravenol znaleźć można takie dostosowane również do najnowszych silników. Wszystkie partie produkcyjne oleju Ravenol, opinie są zgodne, są takie same.

Ravenol 5w30 – opinie  

To prawdziwy pełnosyntetyczny olej na bazie PAO (grupa IV) i estrów (grupa V). Niemiecka technologia od lat budzi zaufanie swoich klientów. Z tego powodu olej Ravenol 5w30 opinie ma bardzo korzystne. Jest to produkt także w konkurencyjnej cenie, co doceniają klienci. W tej kategorii wyróżnia się seria CleanSynto. Ta technologia to zastosowanie doskonałej jakości składników, co jak sama nazwa wskazuje pozwala na zachowanie czystości silnika. Ta seria Ravenol 5w30, opinie to potwierdzają, jest przeznaczona do używania w normalnych warunkach drogowych. 

Druga seria to Ultra Strong Viscosity Oil. Jest ona przeznaczona specjalnie z myślą o silnikach o większej mocy. Ze względu na sportowy styl jazdy właścicieli, gdy silnik pracuje w górnych granicach swojej mocy, ten olej Ravenol zabezpiecza go. 

W przypadku produktu Ravenol VMP SAE 5w-30, opinie są zgodne. Przeznaczony on jest do użycia w silnikach benzynowych oraz Diesla z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem paliwa. Zastosowanie technologii CleanSynto oraz USVO to najlepsze rozwiązanie. Przede wszystkim ten produkt zachowuje wysoką stabilność lepkości. Zastosowanie produktów z tej serii rekomendują najwięksi producenci samochodów, między innymi Mercedes, Audi, Porsche, Toyota, BMW, cy Ford. Olej Ravenol opinie ma przez to doskonałe, a kierowcy po prostu mu ufają.

Ravenol 5w40 – opinie  

Olej Ravenol 5w40 opinie ma doskonałe ze względu na duże zaufanie ze strony klientów. Wykorzystuje się w nich także technologię CleanSynto pozwalającą na zachowanie niezaburzonej czystości silnika. Dzięki zmniejszeniu tarcia i oporów podczas pracy, działania oleju ograniczają również zużycie paliwa. Ravenol 5w40, opinie są zgodne, to świetny produkt w korzystnej cenie. W tej serii znaleźć można różne pojemności i produkty dostosowane specjalnie do wielu różnych silników. Olej Ravenol w serii Turbo 5w40, opinie mechaników to potwierdzają, dobrze chroni silnik w czasie długiego stania w korku, ale także w trakcie dynamicznej jazdy po autostradzie. To większa moc i lepsze dopasowanie do wymagań współczesnych warunków drogowych.

Warto wybrać olej Ravenol. Opinie kierowców potwierdzają, że spełnia on oczekiwania stawiane przez producenta. Z tego powodu jego klienci chętnie do niego wracają i używają produktów tej marki przez cały okres eksploatacji swojego samochodu.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

POPULARNE

Opinie o Stako

Stako — opinie

0
Kupno samochodu to oczywiście w przypadku każdego doświadczonego lub początkującego kierowcy będzie spore wyzwanie. Na pewno powinniśmy wtedy zastanowić się nad tym, jaką jednostkę...
naprawa samochodu

Aisin – opinie

Bilstein opinie

Bilstein – opinie

Opinie o promiler

Promiler – opinie

Opinie o Quick Brake

Quick Brake – opinie

OSTATNIE POSTY