Strona głównaOpinieVolvo V50 - opinie użytkowników, koszty utrzymania

Volvo V50 – opinie użytkowników, koszty utrzymania

-

Volvo V50 to samochód osobowy, rodzinny, często zaliczany do klasy premium, produkowany w latach 2004 – 2012. Choć nigdy nie występował w innej wersji nadwozia, niż z rozbudowanym bagażnikiem, często mówi się o nim Volvo V50 kombi. Opinie na temat samochodów od tego producenta zazwyczaj mówią o eleganckich pojazdach i luksusowych wnętrzach. Rzeczywiście, Volvo V50 to samochód o majestatycznej sylwetce, który nie kojarzy się już z kanciastymi autami z końca ubiegłego wieku. Imponuje także estetyką wykończenia wnętrza. Tu wszystko jest na swoim miejscu, linie kokpitu są płynne, a niektórzy sceptycy wspominają wręcz o nudzie. 

Na temat szwedzkich pojazdów krąży powszechna opinia, że charakterystyczną cechą są wysokie koszty utrzymania. Tymczasem model Volvo V50 jest w sporej części stworzony z części wykorzystywanych w pojazdach Forda lub Mazdy. Jaki to ma wpływ na koszty? Części są ogólnie dostępne, a co za tym idzie znacznie tańsze. Także niektóre rozwiązania mechaniczne nie wymagają już interwencji typowych fachowców od aut skandynawskich.

W kwestii jednostek napędowych także widać wpływ Forda na Volvo V50. Opinie o 2.0 diesel, silniku znanym między innymi z Mondeo, są pochlebne. Te jednostki napędowe uznawane są nadal za trwałe i pozbawione większych usterek. Dla miłośników benzynowych motorów konstruktorzy przygotowali między innymi Volvo V50 2.0 benzyna. Opinie użytkowników na temat tej jednostki często podkreślały łatwość montażu instalacji gazowej. Dla kierowców, którzy lubię większe i bardziej dynamiczne silniki, Volvo przygotowało autorskie rozwiązania. Wszystkie motory pięciocylindrowe o pojemności powyżej 2,4l to konstrukcje szwedzkiego koncernu.

Volvo V50 – problemy i bolączki

W przypadku Volvo V50 trudno mówić o jakimś szczególnym elemencie, który regularnie się psuje. Sporo użytkowników narzeka na skrzynię biegów i jej słabą konstrukcję, jednak dotyczy to tylko skrzyni automatycznej. Mechanicy z kolei wskazują, że przyczyną może być niekonsekwentna wymiana płynów w skrzynie, co powoduje jej niszczenie. 

Na forach internetowych często można spotkać opinie, że Volvo V50 jest samochodem drogim w utrzymaniu. Dotyczy to głównie mocniejszych jednostek napędowych od szwedzkiego producenta. Kierowcy wytykają brak miejsca wewnątrz pojazdu i problemy z wygodnym przewożeniem czterech dorosłych osób. Jednak z założenia Volvo V50 jest pojazdem rodzinnym i najlepiej sprawdza się przy mniejszych dzieciach. Wówczas nie jest potrzebne tak wiele miejsca na tylnej kanapie.

POPULARNE

Firma Telwin

Telwin – opinie

0
Dlaczego potrzebujemy profesjonalnych narzędzi i urządzeń? Oczywiście każdy z nas chce, aby wszelkie naprawy były realizowane od ręki. Jeśli więc lubimy majsterkować, to na...
bmw z sprężynami eibach

Eibach – opinie, testy

samochód ze sprzęgłem exedy

Exedy – opinie

Peugeot 407 sw

Peugeot 407 – opinie

rafineria ELF

Oleje ELF – opinie

Filtry Purflux

Purflux – opinie

OSTATNIE POSTY