Strona głównaZakupMaserati Ghibli - opinie, dane techniczne, spalanie

Maserati Ghibli – opinie, dane techniczne, spalanie

-

Maserati od lat jest uznawane za markę luksusową. Założone ponad 100 lat temu przedsiębiorstwo jest przedmiotem włoskiej chluby. W 1993 przedsiębiorstwo zostało wchłonięte do koncernu FIAT. Maserati nie produkuje dziesiątek modeli, jak w przypadku takich marek ja VW, BMW czy Audi. Obecnie pod marką Maserati produkuje się 5 modeli. Jednym z takich modeli jest właśnie Maserati Ghibli. Maserati Ghibli zostało wypuszczone w 3 modelach.

Pierwsze modele Maserati Ghibli

Pierwszy egzemplarz z taśmy produkcyjnej wyjechał prawie 50 lat. Był to wtedy sportowy samochód, który posiadał tylko 2 miejsca siedzące. Jak na samochód, który był produkowany prawie 50 lat temu to osiągi były naprawdę bardzo dobre. Prawie 250 km/h w 1970 roku robiło wrażenie. Model miał do dyspozycji jednak jeszcze mocniejszą wersję z silnikiem V8 4.9. Z tym silnikiem samochód potrafił rozpędzić się do 258 km/h.  Kolejną wersję Maserati Ghibili mogliśmy zauważyć w 1992. Po prawie 20 latach wypuszczono samochód, który był następnie produkowany przez następne 5 lat. 2 drzwiowe coupe, według wielu krytyków motoryzacyjnych nie wyglądało zbyt dobrze, ale osiągi miało znakomite. Ponad 300 koni mechanicznych pod maską robiło robotę.

Maserati Ghibli opinie

Maserati Ghibli obecnie, czyli model III

Jest to dość młody model samochodu luksusowego. Produkowany od 2013 roku trzeci model tego samochodu zyskał rzeszę fanów, nie tylko we Włoszech. Właśnie na tym modelu skupimy się najbardziej w dzisiejszym artykule. Na wstępie zaznaczyć, że nie jest on podobny do swoich poprzedników w żadnym stopniu. Samochód odziedziczył tylko nazwę po swoich poprzednikach. Jest całkowicie inny samochód.

Maserati Ghibli dane techniczne

Zacznijmy od środka, czyli silnika. Maserati Ghibli daje nam do wyboru, aż 4 rodzaje silników. Pierwszy silnikiem jest silnik benzynowy. 3,0-litrowy silniki benzynowy V6 Twin-turbo o mocy 410 KM robi wrażenie i potrafi rozpędzić ten samochód do naprawdę ogromnych prędkości. Do wyboru mamy także silnik o tej samej pojemności, lecz w wersji o 60 koni mechanicznej mniej. Dwa pozostałe silniki to diesel. 3.0 oraz 2.2 to silniki, które posiadają następującą moc – 270 i 210 KM.

Z danych technicznych należy przedstawić oczywiście jeszcze prędkość maksymalną. Jak na samochód sportowy Maserati Ghibli w swojej najsłabszej wersji rozpędza się do 250 km/h, najmocniejsza wersja rozpędzi nas do 285 km/h. Dane techniczne, jakie przedstawia producent to spalanie na poziomie 7 litrów na 100 km w przypadku silników wysokoprężnych. Silniki benzynowe potrafią spalić dwukrotnie więcej.

Maserati Ghibli opinie

Czas przejść do konkretnych opinii. Czy Maserati Ghibli się psuje? Czy cena Maserati Ghibli jest adekwatna do jakości oraz tego co otrzymujemy? Włoska marka posiada niewiele opinii w polskim internecie. Nic dziwnego, skoro samochód ten kosztuje ponad 150 tysięcy złotych w wersji używanej.  Komfort użytkowania tego samochodu jest naprawdę na najwyższym poziomie. Auto mimo że jest sportowe to jest naprawdę bardzo ciche i dostarcza naprawdę sporo radości na drodzę.

Maserati Ghibli to ikona włoskiej motoryzacji. Z całą pewnością zwraca ten samochód na siebie wzrok.

POPULARNE

Ovation - czy warto kupić opony tej marki?

Ovation – czy warto kupić opony tej marki?

0
Właściciele pojazdów muszą zwracać uwagę na wiele różnych elementów i części eksploatacyjnych w swoich autach. Do najważniejszych takich elementów zalicza się m.in. opony. ...

OSTATNIE POSTY