Opel Antara – opinie

-

W zapoczątkowaną w pierwszej dekadzie XXI wieku modę na pojazdy typu SUV dobrze wpisał się Opel Antara. Opinie kierowców o aucie od początku były pochlebne. Bliźniak Chevroleta Captivy już w czasie premiery zachwycał amerykańską sylwetką. W przypadku Opel Antara opinie z forów internetowych przez dziesięć lat produkcji auta zdołały już wskazać na mocne punkty samochodu. Na podstawie tych opinii podpowiemy zainteresowanym samochodami Opel Antara jaki silnik mogą wybrać.

Silniki w samochodach Opel Antara – opinie

Przez niemal dekadę siedem typów silników trafiło pod maskę Opel Antara. Jaki silnik będzie najlepszy do tego samochodu? Miłośnicy motorów benzynowych mają do wyboru silniki o pojemności 2.4l, a także 3.2l o mocy 227 KM. Na Opel Antara forum często można spotkać opinie, że ten pierwszy wariant jest zbyt słaby, a ciężki samochód nie ma wystarczającej dynamiki. Opinie o Opel Antara wspominają też często o wysokim spalaniu tych jednostek. W związku z tym w Opel Antara 2.4 benzyna lepiej unikać.

W samochodach typu SUV zawsze lepiej sprawdzały się motory diesla. W takim razie w Opel Antara jaki silnik wysokoprężny wybrać? Mamy do wyboru pięć jednostek, spośród których najpopularniejszy jest 2.0 CDTI o mocy 150 koni mechanicznych. Opinie z forum Opel Antara i wielu mechaników twierdzi, że na rynku wtórnym większość samochodów wyposażona jest w ten niezawodny motor. W tych jednostkach napędowych w Opel Antara najczęstsze usterki dotyczą sterowania turbosprężarką lub zaworów EGR. Nie ma za to problemów z kosztownymi wtryskiwaczami, ponieważ w tych motorach Opel Antara wady te są wyeliminowane. 

Niezależnie od silnika, w jaki wyposażony będzie nasz Opel Antara, wady mogą dotyczyć każdego z nich. W przypadku Opel Antara najczęstsze usterki silników związane są z ekstremalnymi obciążeniami. Szczególnie tyczy się to trochę niedopasowanych jednostek napędowych Opel Antara 2.4 benzyna. Opinie od mechaników i kierowców są podobne i świadczą o tym, że ten motor w autach Opel Antara był zwykle najmocniej eksploatowany. 

Opel Antara wady i zalety

Choć nigdy nie znajdował się na szczycie list sprzedaży, niemiecki SUV Opel Antara opinie zbierał i nadal zbiera dobre. Uznawany jest za bardzo udany pojazd o wszechstronnym zastosowaniu i sporym wygodnym wnętrzu. Plamą na tej wizytówce może być jeden silniki montowany w Opel Antara – 2.4 benzyna. Opinie o tej jednostce nie mogą jednak przysłonić pozostałych mocnych stron. Inne silniki Opel Antara w opiniach na forum wypadają bardzo dobre i uznawane są za udane produkcje.

Jeśli bierzemy pod uwagę cały samochód Opel Antara, najczęstsze usterki dotyczą drobnych wycieków w amortyzatorach. Jednak nie jest o to nic, co zmieniłoby o Opel Antara opinie kierowców i mechaników. Część użytkowników narzeka na problemy z jakością wyposażenia wnętrza w Opel Antara. Opinie z forum często wytykają głośny hałas plastików w zimie. Pod lupę brana jest także jakość tapicerki, jednak warto pamiętać, że to nigdy nie była mocna strona samochodów Opel.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

Jaki silnik wybrać do Audi A6 C6

Audi A6 C6 – jaki silnik wybrać?

0
Dlaczego ważna jest weryfikacja samochodu przed zakupem? Ponieważ chodzi o wydajność, a nie tylko i wyłącznie estetykę. Załóżmy na przykład, że decydujemy się na...
Opinie o NGK

NGK – opinie

Opinie o Textar

Textar – opinie o marce

naprawa samochodu

Aisin – opinie

Opinie o Moog

Moog – opinie o firmie

OSTATNIE POSTY