Opel Antara – opinie

-

W zapoczątkowaną w pierwszej dekadzie XXI wieku modę na pojazdy typu SUV dobrze wpisał się Opel Antara. Opinie kierowców o aucie od początku były pochlebne. Bliźniak Chevroleta Captivy już w czasie premiery zachwycał amerykańską sylwetką. W przypadku Opel Antara opinie z forów internetowych przez dziesięć lat produkcji auta zdołały już wskazać na mocne punkty samochodu. Na podstawie tych opinii podpowiemy zainteresowanym samochodami Opel Antara jaki silnik mogą wybrać.

Silniki w samochodach Opel Antara – opinie

Przez niemal dekadę siedem typów silników trafiło pod maskę Opel Antara. Jaki silnik będzie najlepszy do tego samochodu? Miłośnicy motorów benzynowych mają do wyboru silniki o pojemności 2.4l, a także 3.2l o mocy 227 KM. Na Opel Antara forum często można spotkać opinie, że ten pierwszy wariant jest zbyt słaby, a ciężki samochód nie ma wystarczającej dynamiki. Opinie o Opel Antara wspominają też często o wysokim spalaniu tych jednostek. W związku z tym w Opel Antara 2.4 benzyna lepiej unikać.

W samochodach typu SUV zawsze lepiej sprawdzały się motory diesla. W takim razie w Opel Antara jaki silnik wysokoprężny wybrać? Mamy do wyboru pięć jednostek, spośród których najpopularniejszy jest 2.0 CDTI o mocy 150 koni mechanicznych. Opinie z forum Opel Antara i wielu mechaników twierdzi, że na rynku wtórnym większość samochodów wyposażona jest w ten niezawodny motor. W tych jednostkach napędowych w Opel Antara najczęstsze usterki dotyczą sterowania turbosprężarką lub zaworów EGR. Nie ma za to problemów z kosztownymi wtryskiwaczami, ponieważ w tych motorach Opel Antara wady te są wyeliminowane. 

Niezależnie od silnika, w jaki wyposażony będzie nasz Opel Antara, wady mogą dotyczyć każdego z nich. W przypadku Opel Antara najczęstsze usterki silników związane są z ekstremalnymi obciążeniami. Szczególnie tyczy się to trochę niedopasowanych jednostek napędowych Opel Antara 2.4 benzyna. Opinie od mechaników i kierowców są podobne i świadczą o tym, że ten motor w autach Opel Antara był zwykle najmocniej eksploatowany. 

Opel Antara wady i zalety

Choć nigdy nie znajdował się na szczycie list sprzedaży, niemiecki SUV Opel Antara opinie zbierał i nadal zbiera dobre. Uznawany jest za bardzo udany pojazd o wszechstronnym zastosowaniu i sporym wygodnym wnętrzu. Plamą na tej wizytówce może być jeden silniki montowany w Opel Antara – 2.4 benzyna. Opinie o tej jednostce nie mogą jednak przysłonić pozostałych mocnych stron. Inne silniki Opel Antara w opiniach na forum wypadają bardzo dobre i uznawane są za udane produkcje.

Jeśli bierzemy pod uwagę cały samochód Opel Antara, najczęstsze usterki dotyczą drobnych wycieków w amortyzatorach. Jednak nie jest o to nic, co zmieniłoby o Opel Antara opinie kierowców i mechaników. Część użytkowników narzeka na problemy z jakością wyposażenia wnętrza w Opel Antara. Opinie z forum często wytykają głośny hałas plastików w zimie. Pod lupę brana jest także jakość tapicerki, jednak warto pamiętać, że to nigdy nie była mocna strona samochodów Opel.

POPULARNE

opony Premiorri

Ukraińskie opony Premiorri – czy warto? Opinie, cena kusi!

0
Zajmijmy się tematem zmiany opon. Bieżący rok, nie ukrywajmy, jest wystarczająco obciążający dla naszych portfeli, nie wliczając w nasze wydatki zmiany opon. Zrozumiałe, że...
Opinie o Spidan

Spidan — opinie

Produkty TYC

TYC – opinie

Ruville

Ruville – opinie

Vaico

Vaico – opinie

OSTATNIE POSTY