Strona głównaOpinieOpel opinieOpel Agila - opinie użytkowników

Opel Agila – opinie użytkowników

-

Niemiecki minivan Opel Agila ma opinie międzynarodowej koprodukcji. Jest niemiecką wersją japońskich samochodów produkowanych w Polsce. Konstrukcja pochodzi z japońskich Suzuki Wagon, na których podstawie budowana była pierwsza wersja aut Opel Agila. Opinie zdołała jednak zebrać nieco lepsze, ponieważ inżynierowie opla przeprowadzili kilka drobnych przeróbek. Niemniej jednak w kwestii wyglądu Opel Agila fora internetowe nie wyrażały pochlebnych opinii już w 2000 roku. 

Choć można narzekać na rozmiary aut Opel Agila, opinie dotyczące wnętrza z reguły są pochlebne. Dzięki cofnięciu siedzeń wewnątrz jest sporo miejsca. W przypadku Opel Agila na forum kierowców można przeczytać też o sporej widoczności. Wszystko dzięki wysoko ustawionym siedzeniom wewnątrz samochodu. Niestety na wygodzie pasażerów i kierowcy nieco traci bagażnik, który nie powala rozmiarami. 

Biorąc pod uwagę pierwszą wersję, nowszy Opel Agila B usterki i poważniejsze niedociągnięcia raczej omijały. Ten samochód nadal może się pochwalić dynamiczną i nowoczesną sylwetką, choć od premiery minęła już ponad dekada. Opel Agila B test niezawodności przechodzi na miejskich drogach. Jego niewielkie rozmiary, pojemność i doskonała widoczność sprawiają, że Opel Agila ma opinie miejskiego samochodu dla całej rodziny.

Opel Agila – opinie o jednostkach napędowych

W obu wersjach Opel Agila montowano silniki benzynowe (1,1l i 1,2l) oraz wysokoprężny 1,3l. Niewielka gama i małe pojemności sprawiły, że na forum Opel Agila można było przeczytać niezbyt pochlebne opinie. Szczególnie tyczyły się silnika Opel Agila 1.2 usterki którego mogły doprowadzić do frustracji. Samochody wykazywały problemy z układem rozrządu, który potrafił hałasować już po kilkudziesięciu tysiącach kilometrów. Przeprowadzony w Opel Agila B test wykazał niedociągnięcia, które modernizowano w kolejnych wersjach samochodu.

Wśród kierowców Opel Agila opinie dotyczące silnika diesla 1.3l CDTI były najkorzystniejsze. Na rynku wtórnym ten motor cieszy się największą popularnością, co potwierdza oficjalne Opel Agila fora internetowe i niezależni mechanicy. Nawet w ruchu miejskim ten motor wykazuje się przyzwoitymi osiągami. W przypadku Opel Agila B test wytrzymałości i niezawodności tego samochodu wykazał, że samochód produkowany w gliwickiej fabryce w czasie użytkowania ma awaryjność na zadziwiająco niskim poziomie. W związku z tym osoby, które chcą kupić auto Opel Agila, opinie takie powinny wziąć pod uwagę.

Opel Agila B – usterki i niedociągnięcia

Opel Agila nie jest samochodem bezawaryjnym i inżynierowie nie ustrzegli się pewnych niedociągnięć. W Opel Agila B usterki dotyczą przede wszystkim wycieków oleju ze skrzyni biegów oraz z silnika. Sporo problemów z Opel Agila forum dotyczy hałasów z podwozia i wytłuczonych sworzni zawieszenia. Wcześniej wspomniano już na temat benzynowego silnika Opel Agila 1.2 usterki którego są już niemal legendarne. Jednak Opel Agila z zadbanym silnikiem diesla na rynku wtórnym nadal może okazać się dobrym zakupem i auto posłuży jeszcze długi czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

Hyundai Getz opinie

Hyundai Getz – opinie o samochodzie

0
Niewielkie samochody miejskie to jeden z najpopularniejszych produktów eksportowych azjatyckich koncernów motoryzacyjnych. Koreańską propozycją kompaktowego i ekonomicznego pojazdu jest Hyundai Getz. Cena tego samochodu...
opinie o MAN TGE

MAN TGE – opinie

Sachs opinie

Sachs – opinie

Suomy kaski

Suomy kaski — opinie

naprawa samochodu

Aisin – opinie

samochód z filtrami donaldson

Donaldson – opinie

OSTATNIE POSTY