Strona głównaOpinieSkrzynia półautomatyczna w Citroenie C4 - opinie

Skrzynia półautomatyczna w Citroenie C4 – opinie

-

Skrzynia półautomatyczna to rozwiązanie pośrednie między skrzynią manualną a automatyczną. Skrzynia półautomatyczna Citroen C4 opinie ma bardzo pozytywne. Z czego one wynikają? Dlaczego warto wybierać właśnie ten model? Czym wyróżnia się skrzynia półautomatyczna?

Citroen C4 – jaki to samochód?

Citroen C4 jest bardzo popularnym modelem samochodu. Stoją za tym przede wszystkim jego umiarkowana cena, niskie zużycie paliwa, idealne dostosowanie do miejskiego ruchu, ale także – duża pakowność. To cechy, które sprawiają, że cieszy się on dużym zainteresowaniem zarówno w wersji nowej, jak i używanej. Kolejną zaletą tego wyboru jest skrzynia półautomatyczna w Citroenie C4. Opinie użytkowników zdradzają, że to dobre rozwiązanie. Stanowi ona coś połączenie normalnej manualnej skrzyni biegów z automatyczną ich zmianą i automatycznym sprzęgłem. Skrzynia jest bardzo delikatna dla sprzęgła, a przy tym zaprojektowana z myślą o oszczędności paliwa. Pod tym względem wspiera więc założenia Citroena C4. Jednak wielu użytkowników może nie uznać tego za zaletę, jeżeli zależy ci na bardzo dynamicznej jeździe. W ruchu miejskim jest to jednak bardzo wygodne. Większość automatycznych skrzyń biegów ma komputery, które dostosowują je do  stylu jazdy użytkownika. Przy półautomatycznej skrzyni biegów to ty musisz najpierw dostosować swój styl jazdy i nauczyć się tego. Jednak po pewnym czasie automatyczna skrzynia biegów MCP Citroen C4 Picasso, opinie to potwierdzają, najlepiej dostosowuje się do stylu jazdy danego kierowcy.

Citroen C4 Picasso ze skrzynią półautomatyczną opinie ma bardzo pozytywne również z uwagi na łatwość obsługi. To z pewnością samochód dostosowujący się do polskich, dziwnych dróg. Za sprawą elektro – hydraulicznego układu oferuje on tak samo płynność, jak i elastyczność przy zmianie biegów. To sprawia, że reakcja samochodu jest szybka, dostosowana do dynamicznej sytuacji na drodze. Obecne trendy motoryzacyjne są takie, że stawia się na mniejsze, bardziej ekonomiczne silniki, przy jednoczesnym zadbaniu o odpowiednie wnętrze pojazdu. Nie inaczej jest w przypadku Citroena C4 Picasso ze skrzynią półautomatyczną. Opinie właścicieli wskazują, że nawet jeżeli samochód z zewnątrz nie wygląda bardzo imponująco, jego wnętrze i właściwości użytkowe zdecydowanie to nadrabiają.

Skrzynia automatyczna w Citroenie

Zalety skrzyni półautomatycznej Citroen C4

O wiele płynniej jeździ się po mieście, szybciej reaguje na otwartej drodze i nie wymaga zbytniego poświęcenia wydajności – to podstawowe zalety skrzyni półautomatycznej. Czym wyróżnia się automatyczna skrzynia biegów MCP Citroen C4 Picasso – opinie użytkowników?

Skrzynia MCP to bardzo ciekawy wynalazek. Może ona pracować zarówno w trybie w pełni automatycznym, jak i w manualnym. W tym drugim wyposażona jest w dodatkowe ułatwienie – jest podłączana do komputera, który nie pozwala na nadmierne wyeksploatowanie silnika. To dobre rozwiązanie dla osób, które dotychczas korzystały jedynie z manualnej skrzyni biegów i nie są do końca przekonane do jej wersji automatycznej. Już po kilku minutach ćwiczeń zdecydowanie można przekonać się, w przypadku automatycznej skrzyni biegów MCP Citroena C4 Picasso, opinie użytkowników są w pełni uzasadnione. Jazda samochodem z nią jest bardzo intuicyjna, bardzo wygodna. Auto świetnie dostosowuje się do warunków na drodze. A co najważniejsze, taka skrzynia ogranicza zużycie paliwa. Szacuje się, że spadek zużycia to od 3 do 5 procent. Producenci zwracają na to baczną uwagę, próbując stworzyć idealne auto także dla użytkowników. Samochód, który został w nią wyposażony, dobrze przyspiesza, a skrzynia nie szarpie. Co istotne, czas niezbędny do zmiany przełożeń jest zgodny z oczekiwaniami. 

POPULARNE

Test części Delphi

Delphi – wielki test części i narzędzi. Najnowsze opinie

0
Delphi to marka będąca światowym liderem w kontekście części zamiennych do samochodów osobowych i nie tylko. Delphi opinie ma bardzo liczne i bardzo rozbudowane,...
Opinie o Valvoline

Valvoline – opinie

Toptul

Toptul – opinie

Opinie o Landi Lorenzo

Landi Renzo – opinie

samochód z Dragon Winch

Dragon Winch – opinie

OSTATNIE POSTY