Strona głównaOpinieOpel opinieOpel Movano - opinie kierowców

Opel Movano – opinie kierowców

-

Najdłużej produkowanym dostawczym samochodem niemieckiego koncernu z piorunem w logo jest Opel Movano. Opinie o tym samochodzie wciąż są bardzo pochlebne, mimo upływu ponad dwóch dekad od wypuszczenia pierwszego modelu na rynek. Opel Movano wymiary ma jak solidny dostawczak, tymczasem spalanie w większości silników i dynamikę porównywalną do samochodu osobowego. Co więcej, Opel Movano kontener może być w wielu wersjach, co pozwala dopasować go do charakteru stawianych przed nim zadań.

Przystępna cena samochodów na rynku wtórnym i właśnie wszechstronne zastosowanie to największe zalety Opel Movano w opiniach kierowców i specjalistów. Samochody Opel Movano wymiary paki mają różne, co zależy od wersji nadwozia. Dostępnych jest kilkanaście wariantów Opel Movano: kontener, minivan czy brygadówka to najpopularniejsze z nich. Sporo dobrego można usłyszeć na temat samochodów Opel Movano kontener i wywrotka, które sprawdzają się w ciężkich warunkach na budowie.

Opel Movano – jaki silnik wybrać?

Sporo osób zainteresowanych zakupem tego samochodu zastanawia się: Opel Movano – jaki silnik wybrać? Jak przystało na pojazdy dostawcze, Opel Movano kontener i w każdej innej wersji nadwozia wyposażony został w silniki diesla. W obu odsłonach Opel Movano opinie pozytywne zbierają mocniejsze jednostki napędowe, które dają autu sporo dynamiki. Opel Movano 2.5 CDTI ma opinie ekonomicznego i najbardziej niezawodnego. Osobom niezdecydowanym, które na rynku wtórnym znalazły dobrze utrzymany pojazd wyposażony w silnik 2.5 CDTI, opinie innych kierowców powinny pomóc w podjęciu decyzji.

Jedyny problem, jaki wskazują w silniku 2.5 CDTI opinie kierowców to problem z głośnym rozrządem. W Opel Movano 2.5 CDTI wymiana rozrządu powinna być przeprowadzona co cztery lata lub 90 tysięcy kilometrów. Często w samochodach firmowych wymiana czeka nas zatem dosyć często. Mimo tego w Opel Movano 2.5 CDTI wymiana rozrządu nie jest bardzo trudna, dlatego koszty takiego przedsięwzięcia nie obciążą mocno kieszeni właściciela.

Słabe strony Opel Movano

Biorąc pod uwagę Opel Movano 2.5 CDTI i opinie o tym silniku, może się wydawać, że motory w tych autach są bez zarzutu. Tymczasem wielu użytkowników Opel Movano opinie o słabszych wariantach ma bardzo złe. Często można przeczytać na oficjalnym forum Opel Movano jaki silnik się nie nadaje do konkretnego wariantu samochodu. Mimo wszystko jednostki napędowe uznawane są za bardzo żywotne i ekonomiczne nawet w ruchu miejskim.

W Opel Movano wymiary i spora przestrzeń niestety nie idą w parze z wykończeniem. Wszystkie wersje podstawowe nie mają fabrycznie zamontowanej klimatyzacji, która przydaje się zwłaszcza na długich trasach. W samochodach Opel Movano opinie negatywne dotyczą także wykończenia i elementów plastikowych. Często kierowcy narzekają na niewygodne siedzenia, co może być sporym problemem zwłaszcza dla zawodowych przewoźników. Trudno jednak uznać, że o Opel Movano opinie są tylko złe.

POPULARNE

Wycieraczki SWF

Wycieraczki — SWF opinie

0
Czy wybór wycieraczek do samochodu to będzie poważne zadanie? Niejednokrotnie wydaje nam się, że wszystkie elementy zamontowane w naszym samochodzie będą działać przez wiele...
opinie o MAN TGE

MAN TGE – opinie

Opinie o Daytona

Dayton – opinie

OSTATNIE POSTY