Strona głównaOpinieFiat opinieFiat Tipo - opinie kierowców, najczęstsze opinie

Fiat Tipo – opinie kierowców, najczęstsze opinie

-

Włoska marka już drugi raz w swojej historii wypuszcza na rynek samochód, nazwany Tipo. Nie jest to jednak kontynuacja kultowego samochodu początku lat dziewięćdziesiątych, tylko całkiem nowa produkcja. Z założenia włosi dbają o to, żeby ich samochody nie były przesadnie drogie i znalazły zainteresowanie wśród osób niezbyt zamożnych. Cierpi na tym jakość materiałów i wyposażenia, ale z pewnością przyciąga cena. 

Na rodzimy rynek zostały wypuszczone wersje hatchback, kombi oraz Fiat Tipo sedan. Opinie kierowców zdają się potwierdzać, że założenia koncernu były słuszne, a cel udało się zrealizować. Od początku dystrybucji, czyli od 2016 Fiat Tipo znajduje się w czołówkach rankingów sprzedaży. Swoją ceną zachęca użytkowników, którzy nie chcą ryzykować zakupu kilkuletniego używanego pojazdu, a wolą samochód nieco mniej wyposażony, ale nowy. Zdaje się, że włoski koncern trafił w tę niszę rynkową modelem Fiat Tipo. Opinie taksówkarzy, którzy już pokochali ten samochód za niskie koszty utrzymania, także są wyrażane z umiarkowanym optymizmem.

Trudno wskazać jakieś wady, jeśli chodzi o dopasowanie jednostek napędowych do pojazdów Fiat Tipo. Opinie taksówkarzy i innych użytkowników najmniej pochlebnie oceniają mały silnik benzynowy 1,4l zwłaszcza z instalacją gazową.  Sporo dobrego można usłyszeć z kolei na temat Fiat Tipo kombi. Opinie dotyczące jego pojemności sprawiają, że samochód często traktowany jest jako wygodny pojazd rodzinny. 

Częste problemy i awarie w samochodach Fiat Tipo

Samochód nie ma jeszcze długiej historii na rynku, dlatego trudno powiedzieć coś więcej na temat głównych problemów z pojazdami Fiat Tipo. Najczęstsze awarie, które do tej pory są sygnalizowane, to nadmierne spalanie oleju. Trudno uznać to za awaryjność i wadę dyskredytującą pojazd Fiat Tipo. Opinie taksówkarzy i osób często poruszających się tym modelem wypominają producentowi kiepskie elementy wykończeniowe. Plastiki nie są trwałe i szybko się wycierają. Wnętrze jest toporne i próżno szukać w nim komfortu. 
Niezbyt pochlebne głosy dotyczą pojemności wnętrza, szczególnie w wersji Fiat Tipo hatchback. Opinie użytkowników krytykują ograniczenia bagażnika wynikające z niezbyt przemyślanej konstrukcji. Słabo wypada także test długodystansowy, choć producent nigdy nie uważał, że jego pojazd będzie samochodem do pokonywania znacznych odległości. Można też krytykować nudną gamę kolorystyczną, jaka jest w repertuarze pojazdów Fiat Tipo. Kolory są cztery, a za inną barwę niż biel trzeba dodatkowo dopłacić. Pojawia się pytanie, czy warto sięgnąć po ten pojazd? Na rynek wtórny dopiero trafiają samochody od pierwszych właścicieli i nie wiadomo zbyt wiele o ich stanie. Jeśli jednak chcemy tani, ekonomiczny i nowy samochód, Fiat Tipo to bardzo dobre rozwiązanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

citroen c3 wady i zalety

Citroen C3 – opinie kierowców, wady i zalety, wnętrze

0
Francuski Citroen C3 to niewielki miejski samochód, który jest pierwszym dziełem kooperacji PSA Peugeot Citroën. Pierwsza wersja pojazdu powstała w 2002 roku, a kolejna...
Borbet opinie

Borbet – opinie

Toptul

Toptul – opinie

uszczelki ajusa

Ajusa – opinie i testy

samochód z Dragon Winch

Dragon Winch – opinie

OSTATNIE POSTY