Strona głównaOpinieFiat opinieFiat Tipo - opinie kierowców, najczęstsze opinie

Fiat Tipo – opinie kierowców, najczęstsze opinie

-

Włoska marka już drugi raz w swojej historii wypuszcza na rynek samochód, nazwany Tipo. Nie jest to jednak kontynuacja kultowego samochodu początku lat dziewięćdziesiątych, tylko całkiem nowa produkcja. Z założenia włosi dbają o to, żeby ich samochody nie były przesadnie drogie i znalazły zainteresowanie wśród osób niezbyt zamożnych. Cierpi na tym jakość materiałów i wyposażenia, ale z pewnością przyciąga cena. 

Na rodzimy rynek zostały wypuszczone wersje hatchback, kombi oraz Fiat Tipo sedan. Opinie kierowców zdają się potwierdzać, że założenia koncernu były słuszne, a cel udało się zrealizować. Od początku dystrybucji, czyli od 2016 Fiat Tipo znajduje się w czołówkach rankingów sprzedaży. Swoją ceną zachęca użytkowników, którzy nie chcą ryzykować zakupu kilkuletniego używanego pojazdu, a wolą samochód nieco mniej wyposażony, ale nowy. Zdaje się, że włoski koncern trafił w tę niszę rynkową modelem Fiat Tipo. Opinie taksówkarzy, którzy już pokochali ten samochód za niskie koszty utrzymania, także są wyrażane z umiarkowanym optymizmem.

Trudno wskazać jakieś wady, jeśli chodzi o dopasowanie jednostek napędowych do pojazdów Fiat Tipo. Opinie taksówkarzy i innych użytkowników najmniej pochlebnie oceniają mały silnik benzynowy 1,4l zwłaszcza z instalacją gazową.  Sporo dobrego można usłyszeć z kolei na temat Fiat Tipo kombi. Opinie dotyczące jego pojemności sprawiają, że samochód często traktowany jest jako wygodny pojazd rodzinny. 

Częste problemy i awarie w samochodach Fiat Tipo

Samochód nie ma jeszcze długiej historii na rynku, dlatego trudno powiedzieć coś więcej na temat głównych problemów z pojazdami Fiat Tipo. Najczęstsze awarie, które do tej pory są sygnalizowane, to nadmierne spalanie oleju. Trudno uznać to za awaryjność i wadę dyskredytującą pojazd Fiat Tipo. Opinie taksówkarzy i osób często poruszających się tym modelem wypominają producentowi kiepskie elementy wykończeniowe. Plastiki nie są trwałe i szybko się wycierają. Wnętrze jest toporne i próżno szukać w nim komfortu. 
Niezbyt pochlebne głosy dotyczą pojemności wnętrza, szczególnie w wersji Fiat Tipo hatchback. Opinie użytkowników krytykują ograniczenia bagażnika wynikające z niezbyt przemyślanej konstrukcji. Słabo wypada także test długodystansowy, choć producent nigdy nie uważał, że jego pojazd będzie samochodem do pokonywania znacznych odległości. Można też krytykować nudną gamę kolorystyczną, jaka jest w repertuarze pojazdów Fiat Tipo. Kolory są cztery, a za inną barwę niż biel trzeba dodatkowo dopłacić. Pojawia się pytanie, czy warto sięgnąć po ten pojazd? Na rynek wtórny dopiero trafiają samochody od pierwszych właścicieli i nie wiadomo zbyt wiele o ich stanie. Jeśli jednak chcemy tani, ekonomiczny i nowy samochód, Fiat Tipo to bardzo dobre rozwiązanie.

POPULARNE

Aplus – opinie i testy

0
W pełni sprawnym samochodzie nie tylko konkretne systemy odpowiadają za bezpieczeństwo kierowcy, pasażerów oraz innych uczestników ruchu. Równie ważne są dobrej jakości opony –...
Kody błędów FIAT

Kody błędów FIAT

WAECO

WAECO – opinie

Opinie o Koyo

Firma KOYO – opinie

OSTATNIE POSTY