Strona głównaZakupJakie szelki samochodowe dla psa wybrać?

Jakie szelki samochodowe dla psa wybrać?

-

Kiedy pojawia się potrzeba przewiezienia psa samochodem osobowym, od razu też pojawia się pytanie: jak to zrobić? Czy czworonożnego pupila przewieźć „luzem”, czyli po prostu wepchnąć go do samochodu na tylne siedzenie lub do bagażnika, ewentualnie, gdy kierowca jest sam, bez pasażera, posadzić go na przednim siedzeniu obok kierowcy? Świadomy kierowca powinien jednak wiedzieć, że za nieprawidłowe przewożenie psa można otrzymać mandat w wysokości do 200 złotych. Warto więc zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria, które pomogą w transporcie zwierzęcia. Szelki psa do samochodu spełniają swoje zadanie pod tym względem, ponieważ nie pozwalają psu dostać się do kierowcy, tym samym nie może on (pies) wpłynąć na reakcję kierowcy w trakcie sterowania autem. Szelki dla psa do samochodu mogą więc zapobiec ewentualnym kolizjom, wypadkom, stłuczkom drogowym – i po to też są produkowane. Kolejną rzeczą za jaką odpowiadają szelki transportowe dla psa jest samo bezpieczeństwo czworonożnego pupila. Jeżeli zaistniałaby sytuacja niekontrolowanego zderzenia, stłuczki itp., pasy dla psa mają go ochronić przed konsekwencjami takiej sytuacji. Ich działanie powoduje, że zwierzę jest unieruchomione i nie może przemieszczać się bezwiednie w środku samochodu. Szelki transportowe dla psa uchronią w razie potrzeby nie tylko zwierzę ale też i pasażerów, którzy mogliby być narażeni na uderzenie. Pasy dla psa, wraz z pasami dla pasażerów i kierowcy, chronią więc przed najgorszymi skutkami drogowych wypadków. 

Szelki samochodowe dla psa z atestem

Odpowiadając na pytanie o to, jakie pasy dla psa do samochodu wybrać, należy od razu odpowiedzieć: te, które posiadają odpowiedni certyfikat jakości. Tylko taki produkt zapewni psu i pasażerom odpowiednie bezpieczeństwo, ponieważ zanim wprowadzi się go na rynek, przechodzi on szereg testów wytrzymałościowych. Szelki samochodowe dla psa z atestem są więc gwarancją produktu o wysokiej jakości. Kupując pasy dla psa do samochodu niewiadomego pochodzenia, każdy kierowca ryzykuje, że trafi na produkt wykonany z elementów o bardzo niskiej jakości, produkt, który jest zszyty np. nićmi bawełnianymi. Montując szelki samochodowe dla psa z atestem, kierowca wie mniej więcej, jakie obciążenie produkt wytrzyma, może więc śmiało zapinać w nie swojego pupila i cieszyć się z bezpiecznej jazdy.

Smycz samochodowa dla psa

Szelki dla psa do samochodu sprzedawane są zazwyczaj z bardzo przydatnym elementem, jakim jest smycz samochodowa dla psa. Jej przeznaczeniem, podobnie jak w wypadku pasów, jest ochrona i zwierzęcia, i wszystkich osób znajdujących się w aucie. Smycz samochodowa dla psa zwiększa bezpieczeństwo czworonoga i opiekunów, bo wpięta do szelek zapobiega swobodnemu kręceniu się psa po aucie. Smycz samochodowa dla psa zabezpiecza zwierzę przed spadnięciem z tylnego siedzenia w trakcie gwałtownego hamowania. Można ją dowolnie regulować i dopasowywać do wielkości i objętości psa.

Zarówno pasy dla psa do samochodu, jak i smycz samochodowa, która została zakupiona dla psa na czas przewożenia go w samochodzie, zwiększają bezpieczeństwo zwierzęcia i człowieka. Dlatego też się je kupuje i użytkuje. Świadomość bowiem bezpiecznej jazdy przyczynia się do komfortu psychicznego kierowcy, sprawia, że podróż staje się czymś przyjemnym i radosnym.

POPULARNE

Michelin – opinie o oponach tej marki

Michelin – opinie o oponach tej marki

0
Opony stanowią bardzo istotny element wyposażenia każdego pojazdu. To właśnie opony, jako jedyny element auta, mają stałą styczność z nawierzchnią i w ten sposób...

Jak sprzedać samochód?

zakup pierwszego samochodu

Jak kupić pierwszy samochód

OSTATNIE POSTY