Strona głównaPoradyKodowanie kluczyka Passat B5 - jak to zrobić?

Kodowanie kluczyka Passat B5 – jak to zrobić?

-

Kodowanie kluczyka samochodu to standardowa procedura na przykład po wymianie baterii w nim. Wówczas, aby kluczyk działał, trzeba wykonać kilka czynności. Na szczęście kodowanie kluczyka w Passacie B5 nie jest skomplikowane. Można to zrobić na dwa sposoby.

Jak przebiega kodowanie pilota centralnego zamka Passat B5 w stacyjce?             

Pierwszym krokiem, aby dokonać programowania kluczyka Passata B5 po wymianie baterii, jest sprawdzenie, czy posiada się drugi, sprawny kluczyk. Wówczas należy sprawny włożyć do stacyjki i przekręcić zapłon. W tym czasie kluczyk, który chcesz zakodować, musisz wziąć do ręki i wysiąść z pojazdu (działający ciągle powinien być w stacyjce). Kodowanie kluczyka do Passata B5 odbywa się poprzez włożenie niesprawnego do zamka w drzwiach i zamknięcie ich poprzez przekręcenie. 

Dalszym krokiem powinno być naciśnięcie dowolnego przycisku na pilocie tyle razy, na którym miejscu w sterowniku ma być przypisany ten kluczyk. Kolejne przyciśnięcia powinno dzielić około sekundy. Maksymalnie są to cztery przyciśnięcia. Po tym musisz odczekać około pięć sekund. Następnie wciśnij dowolny przycisk. Prawidłowo przeprowadzone kodowanie pilota centralnego zamka Passata B5 powinno zostać potwierdzone poprzez sygnał dźwiękowy albo mrugnięcie świateł awaryjnych. 

W dalszej kolejności po prostu otwierasz samochód kluczykiem, wyłączasz go i wyjmujesz kluczyk. Od razu sprawdź, czy programowanie kluczyka Passata B5 po wymianie baterii się powiodło. Użyj kluczyka do włączenia silnika. 

Bardzo istotne jest, aby całą procedurę kodowania kluczyka przeprowadzić jak najszybciej. Najlepiej zrobić to w ciągu 30 sekund. Innym rozwiązaniem jest szybkie wymienienie baterii w kluczyku samochodowym. Jest wówczas duża szansa, że nic się nie rozkoduje.           

Kodowanie kluczyka do Passata B5

Kodowanie kluczyka Passat B5 FL przez komputer

W niektórych przypadkach, szczególnie jeżeli nie ma się zapasowego kluczyka do samochodu, jedyną możliwością kodowania kluczyka do Passata B5 fl jest użycie komputera oraz kabla VAG-owskiego. Taki kabel nie jest kosztowny, a sam proces – dość łatwy, dlatego można go przeprowadzić samodzielnie. Najtańszy program i kabel to VAG Commander. Kupić kabel razem z oprogramowaniem można przez internet. Pamiętaj, żeby przed zakupem upewnić się, że dany model będzie kompatybilny z twoim komputerem i zainstalowanym na nim systemem operacyjnym. Nie wszystkie są kompatybilne i w takim przypadku kodowanie kluczyka Passat b5 fl nie powiedzie się.

Musisz zgromadzić wszystkie dostępne piloty do samochodu (pozostałe po kodowaniu zostaną rozkodowane). Jeden z kluczyków włóż do stacyjki. Włącz zapłon na pozycję ON. Następnie w programie VAG wybierz moduł komfortu albo centralny zamek. Następnie wybierz kanał O1. W polu nazwanym Wartość zapisana pojawi się liczba aktualnie zaprogramowanych pilotów. Wówczas w polu Nowa wartość wpisz, ile pilotów do samochodu posiadasz. Wartość ta nie może być większa niż 4. Pamiętaj, żeby wpisać wszystkie kluczyki, łącznie z tymi już działającymi. Po potwierdzeniu sprawdź, czy dana wartość jest akceptowana przez sterowniki. Po tym działaniu musisz się spieszyć – masz tylko 15 sekund na dopasowanie wszystkich pilotów zdalnego sterowania. Bierz wszystkie i naciskaj na nim (przytrzymaj jedną sekundę) przycisk UNLOCK.

Po tym działaniu programowanie kluczyka passat b5 po wymianie baterii powinno się powieść bez żadnego problemu. Od razu sprawdź, czy tak faktycznie jest. W razie problemów całe działanie powtórz.

Ostatecznym rozwiązaniem jest zawsze udanie się do mechanika, który może to zrobić. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

leasing samochodu

Leasing czy wynajem samochodu?

2
Leasing czy wynajem samochodu Postanowiliśmy sprawdzić która forma cieszy się większym powodzeniem i dlaczego. Jak to najczęściej bywa w życiu każda ma swoje wady i...
sposób na nieuczciwego mechanika

Sposób na nieuczciwego mechanika

Felgi Autec Opinie

Felgi Autec – opinie

OSTATNIE POSTY