Strona głównaPoradyJak zapłacić mandat z Niemiec?

Jak zapłacić mandat z Niemiec?

-

Wycieczki do Niemiec, podróże do pracy za zachodnią granicę Polski to już rzecz powszednia. Polski kierowca odbiera często wezwanie do zapłaty za nieprzepisową jazdę, a jeżeli zdarza się to pierwszy raz, zadaje sobie w myślach pytanie: jak zapłacić mandat z Niemiec? Polskie mandaty płacić potrafi, lecz nie wie, jak zapłacić mandat z Niemiec na poczcie, w banku lub za pomocą przekazu wysyłanego z internetowej strony bankowej. Jak więc zapłacić mandat z Niemiec? Jak wypełnić mandat z fotoradaru z Niemiec?  Jak zapłacić mandat z Niemiec na poczcie?

Pierwsza myśl, która często kołacze się w głowie kierowcy, który trzyma w dłoni mandat z fotoradaru z Niemiec, jest następująca: nie zapłacę. Otóż ostrzegamy! Nie uiszczenie opłaty spowoduje, że sprawa trafi do sądu, a do drzwi zastuka przedstawiciel firmy windykacyjnej.

Często pośród kierowców nie pada nawet pytanie o mandat z Niemiec, jak zapłacić go szybko, aby mieć święty spokój, bo kiedyś otrzymali mandat, nie zapłacili, a nikt się nie upomniał o zaległe pieniądze. Prawda, może się tak zdarzyć, lecz trzeba mieć na uwadze to, że w przypadku kolejnego zatrzymania przez niemiecką policję, przypomni sobie ona o zaległej karze i dalsza jazda będzie niemożliwa. Warto więc pamiętać, że mandat z fotoradaru z Niemiec to sprawa nie błaha, ale mająca swoje konsekwencje prawne.

Pewien kierowca nie uiścił zapłaty, bo uważał, że skoro mandat z Niemiec zwykłym listem został wysłany, nie ma on mocy prawnej. Cóż, takie myślenie świadczy tylko o małej wyobraźni, bo cóż to za różnica, czy został mandat z Niemiec zwykłym listem nadany, czy też poleconym. Liczy się treść takiego listu. Opłatę trzeba uiścić. Skoro więc w dłoni tkwi mandat z Niemiec, jak zapłacić takowy kierowca już się dowiedział, należy wyłożyć pieniądze i uwolnić się od problemu.

Najważniejsze wiadomości o opłaceniu mandatu z Niemiec

Oto częsty dylemat kierowcy, który otrzymał mandat z Niemiec: jak wypełnić formularz odpowiedzi? Podpowiadamy. Pamiętajmy, że gdy wypełniamy odpowiedzi na mandat z Niemiec, wskazanie kierowcy musi być w nim wyszczególnione. Podajemy więc dane kierującego pojazdem w chwili wykroczenia. Po otrzymaniu mandatu z Niemiec, wskazanie kierowcy jest sprawą pierwszorzędną. Następnie należy potwierdzić, czy dany pojazd zarejestrowany jest na nazwisko kierowcy, który otrzymał wezwanie, potem zadeklarować, czy popełniło się wykroczenie, czy nie, i jeżeli ktoś nie przyznaje się do winy, uzasadnić dlaczego. Tak więc pytanie o mandat z Niemiec: jak wypełnić formularz odpowiedzi, możemy uznać za wyczerpane. W ogóle radzimy tym wszystkim, którzy pytają, jak wypełnić mandat z fotoradaru z Niemiec, o udanie się do najbliższego posterunku policji, gdzie bardzo szybko i fachowo można otrzymać pomoc.

Na koniec powiedzmy jeszcze, jak zapłacić mandat z Niemiec na poczcie. To bardzo proste: trzeba udać się do placówki pocztowej i wpłacić określona kwotę na podany w mandacie numer konta, trzeba również na blankiecie pocztowym umieścić numer postępowania w sprawie. 

Czy warto się odwoływać?

Jeżeli już kierowca otrzymał mandat z Niemiec, odwołanie jest zawsze możliwe, ale trzeba mieć na to solidne argumenty. Należy je wypisać i przesłać na adres policji, która wystawiła mandat. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku mandatu z Niemiec odwołanie najczęściej nie jest skuteczne, warto więc mieć naprawdę bardzo silne argumenty, by przekonać do racji własnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

mycie samochodu myjką ciśnieniową

Jaki olej do myjki ciśnieniowej?

0
W naszym garażu posiadamy wiele elektrosprzętu, gadżetów i narzędzi, których instrukcja obsługi już dawno została zutylizowana. Czasem przez naszą nieuwagę, czasem przez pośpiech. Wszystko...

OSTATNIE POSTY