Strona głównaPoradyJak zapłacić mandat z Niemiec?

Jak zapłacić mandat z Niemiec?

-

Wycieczki do Niemiec, podróże do pracy za zachodnią granicę Polski to już rzecz powszednia. Polski kierowca odbiera często wezwanie do zapłaty za nieprzepisową jazdę, a jeżeli zdarza się to pierwszy raz, zadaje sobie w myślach pytanie: jak zapłacić mandat z Niemiec? Polskie mandaty płacić potrafi, lecz nie wie, jak zapłacić mandat z Niemiec na poczcie, w banku lub za pomocą przekazu wysyłanego z internetowej strony bankowej. Jak więc zapłacić mandat z Niemiec? Jak wypełnić mandat z fotoradaru z Niemiec?  Jak zapłacić mandat z Niemiec na poczcie?

Pierwsza myśl, która często kołacze się w głowie kierowcy, który trzyma w dłoni mandat z fotoradaru z Niemiec, jest następująca: nie zapłacę. Otóż ostrzegamy! Nie uiszczenie opłaty spowoduje, że sprawa trafi do sądu, a do drzwi zastuka przedstawiciel firmy windykacyjnej.

Często pośród kierowców nie pada nawet pytanie o mandat z Niemiec, jak zapłacić go szybko, aby mieć święty spokój, bo kiedyś otrzymali mandat, nie zapłacili, a nikt się nie upomniał o zaległe pieniądze. Prawda, może się tak zdarzyć, lecz trzeba mieć na uwadze to, że w przypadku kolejnego zatrzymania przez niemiecką policję, przypomni sobie ona o zaległej karze i dalsza jazda będzie niemożliwa. Warto więc pamiętać, że mandat z fotoradaru z Niemiec to sprawa nie błaha, ale mająca swoje konsekwencje prawne.

Pewien kierowca nie uiścił zapłaty, bo uważał, że skoro mandat z Niemiec zwykłym listem został wysłany, nie ma on mocy prawnej. Cóż, takie myślenie świadczy tylko o małej wyobraźni, bo cóż to za różnica, czy został mandat z Niemiec zwykłym listem nadany, czy też poleconym. Liczy się treść takiego listu. Opłatę trzeba uiścić. Skoro więc w dłoni tkwi mandat z Niemiec, jak zapłacić takowy kierowca już się dowiedział, należy wyłożyć pieniądze i uwolnić się od problemu.

Najważniejsze wiadomości o opłaceniu mandatu z Niemiec

Oto częsty dylemat kierowcy, który otrzymał mandat z Niemiec: jak wypełnić formularz odpowiedzi? Podpowiadamy. Pamiętajmy, że gdy wypełniamy odpowiedzi na mandat z Niemiec, wskazanie kierowcy musi być w nim wyszczególnione. Podajemy więc dane kierującego pojazdem w chwili wykroczenia. Po otrzymaniu mandatu z Niemiec, wskazanie kierowcy jest sprawą pierwszorzędną. Następnie należy potwierdzić, czy dany pojazd zarejestrowany jest na nazwisko kierowcy, który otrzymał wezwanie, potem zadeklarować, czy popełniło się wykroczenie, czy nie, i jeżeli ktoś nie przyznaje się do winy, uzasadnić dlaczego. Tak więc pytanie o mandat z Niemiec: jak wypełnić formularz odpowiedzi, możemy uznać za wyczerpane. W ogóle radzimy tym wszystkim, którzy pytają, jak wypełnić mandat z fotoradaru z Niemiec, o udanie się do najbliższego posterunku policji, gdzie bardzo szybko i fachowo można otrzymać pomoc.

Na koniec powiedzmy jeszcze, jak zapłacić mandat z Niemiec na poczcie. To bardzo proste: trzeba udać się do placówki pocztowej i wpłacić określona kwotę na podany w mandacie numer konta, trzeba również na blankiecie pocztowym umieścić numer postępowania w sprawie. 

Czy warto się odwoływać?

Jeżeli już kierowca otrzymał mandat z Niemiec, odwołanie jest zawsze możliwe, ale trzeba mieć na to solidne argumenty. Należy je wypisać i przesłać na adres policji, która wystawiła mandat. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku mandatu z Niemiec odwołanie najczęściej nie jest skuteczne, warto więc mieć naprawdę bardzo silne argumenty, by przekonać do racji własnej.

POPULARNE

Opinie o Koyo

Firma KOYO – opinie

0
Marka Koyo to jeden z czołowych producentów łożysk do pojazdów mechanicznych. Firma została założona w 1921 roku w Japonii. Ma więc olbrzymie doświadczenie, które...
kupno samochodu od komornika

Samochód z licytacji komorniczej

OSTATNIE POSTY