Strona głównaPoradyKodowanie kluczyka Peugeot 307

Kodowanie kluczyka Peugeot 307

-

Zazwyczaj po wymianie baterii w pilocie kluczyka, a także po całkowitym wyczerpaniu akumulatora albo innych zdarzeniach losowych, konieczne jest ponowne zaprogramowanie kluczyka. Nie inaczej jest w przypadku kodowania nowego kluczyka Peugeot 307. Trzeba wiedzieć, co robi się w tej sytuacji. Ta wiedza pozwoli sporo zaoszczędzić, ponieważ uniknie się wizyty w warsztacie mechanika.

Kodowanie nowego kluczyka Peugeot 307 – samodzielnie, czy w ASO?

Pamiętać trzeba, że nie zawsze samodzielne kodowanie nowego kluczyka w Peugeot 307 to najlepszy wybór. Nie powinno się tego robić, jeżeli na auto jest wykupione ubezpieczenie AC. Wówczas w przypadku zgłoszenia kradzieży do ubezpieczalni, ma ona prawo sprawdzić, w jaki sposób kluczyk został zakodowany. Oznacza to, że zwróci się ona do ASO w celu otrzymania raportu z tego procesu. Jeżeli zrobiło się to samodzielnie albo z pomocą kogoś bez uprawnień, okazać się może, że odszkodowanie nie zostanie wypłacone. Uznaje się wówczas, że mogło dojść do błędów podczas kodowania kluczyka do Peugeot 307 i ułatwiło to pracę złodziejom.

W przypadku starszego pojazdu, bez wykupionego Auto Casco, oczywiście całą procedurę można przeprowadzić samodzielnie. W większości przypadków, jeżeli robi się to po prostu w stacyjce pojazdu, jest to bardzo proste. Dużo trudniejsze jest użycie komputera i wówczas lepiej zwrócić się do fachowca albo do osoby mającej już doświadczenie w takim zabiegach.

Kodowanie kluczyka do Peugota 307

Zdalne kodowanie kluczyka Peugeot 307

Najprostszą metodą jest zdalne kodowanie kluczyka Peugeot 307. W tym celu włóż do stacyjki kluczyk i przekręć zapłon do pozycji ON. Następnie przyciśnij przycisk BLOKADA na 10 sekund. W tym czasie wyjmij ze stacyjki klucz i odczekaj 10 sekund. Po tym czasie możesz sprawdzić działanie pilota. Jeżeli to niezbędne, działanie możesz powtórzyć dla drugiego kluczyka.  Potem wyłącz zapłon. W ten sposób przeprowadzić można kodowanie nowego kluczyka Peugeot 307.

Peugeot 307 – kodowanie kluczyka przy posiadaniu dwóch

Jeżeli posiada się dwa kluczyki do samochodu Peugeot 307, kodowanie kluczyka odbyć się może w inny sposób. Wówczas ten niedziałający wkłada się tak samo ja uprzednio do stacyjki i przekręca na zapłon. Działający kluczyk należy włożyć w drzwi kierowcy. Po jego przekręceniu w prawo i krótkim przytrzymaniu, trzeb nacisnąć przycisk odblokowywania drzwi na kluczyki w stacyjce i przytrzymać go przez dwie sekundy. Wówczas powinno pojawić się mrugnięcie diodami. Przycisk trzeba puścić i znowu nacisnąć na dwie sekundy. To kolejny sposób na kodowanie nowego kluczyka Peugeot 307. Wówczas zyskuje się dwa poprawnie zakodowane kluczyki: podstawowy i zapasowy.

Kodowanie kluczyka Peugeot 307 – wersja z udziałem komputera

Jeżeli nie ma możliwości na samodzielne zaprogramowanie kluczyka (na przykład nie ma kluczyka zapasowego), konieczne jest podłączenie kluczyka do komputera i zaprogramowanie go w taki sposób.

W przypadku Peugeota 307 potrzebny jest program diagnostyczny, którego użyje się w celu zakodowania nowego kluczyka. Trzeba jednak jasno zaznaczyć, że sam proces nie jest łatwy. Najlepiej mieć pewne rozeznanie w jego działaniu, inaczej można w łatwy sposób uszkodzić kluczyk. Wówczas pomoże tylko jego wymiana na nowy i zakodowanie przez elektronika. 

Do przeprowadzenia tej akcji jest niezbędne posiadanie kabla z programem diagnostycznym. Za jego pośrednictwem podpina się do komputera. Wówczas spojrzeń można, czy nie pojawiły się błędy w zakresie kodowania kluczyka. 

Kodowanie kluczyka Peugeot 307 w wielu przypadkach jest niezbędne. Czasami nawet pomimo zmiany baterii, o ile zrobi się to sprawnie, kluczyk się nie rozkoduje i będzie ciągle działał poprawnie.

POPULARNE

opony na zimę

Poradnik: jak wybrać idealne opony dla swojego auta?

0
Dobór właściwych opon do samochodu jest jednym z kluczowych aspektów, które mają wpływ na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Opony są jedynym elementem pojazdu, który...
jaki motocykl na początek

Jaki motocykl na początek?

eco driving

Jak jeździć ekonomicznie ?

OSTATNIE POSTY