Strona głównaMotocykleKawasaki EN 500 - opinie, problemy, dane techniczne, spalanie, forum

Kawasaki EN 500 – opinie, problemy, dane techniczne, spalanie, forum

-

Według niektórych Kawasaki EN 500 to jeden z najpiękniejszych chopperów, jaki powstał przez wszystkie lata w fabrykach tej marki. Kawasaki EN 500 w opinii użytkowników uchodzi za ideał, jednak fachowcy są w stanie znaleźć w nim kilka słabych stron. Jeśli chodzi o Kawasaki EN 500  i dane techniczne, trudno się na pierwszy rzut oka do czegokolwiek doczepić. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup, kierując się sercem, sprawdź najczęstsze z Kawasaki EN 500  problemy oraz pojawiające się usterki – żebyś nie był na przyszłość niemile zaskoczony. Co w takim razie musisz wiedzieć o tym modelu i jak oglądać ogłoszenia w stylu: „Kawasaki EN 500  – sprzedam”.

Z artykułu dowiesz się:

  • Jakie opinie piszą ludzie na forum
  • Jakie najczęstsze problemy i wady znajdziemy w motocyklu
  • Poznasz dane techniczne, czyli między innymi spalanie

Kawasaki EN 500  – dane techniczne to podstawa

Na pierwszy plan w Kawasaki EN 500 danych technicznych wysuwają się informacje na temat silnika. Jednostka napędowa jest dwucylindrowa, ułożona rzędowo, o pojemności 498 ccm. Silnik w Kawasaki EN 500 chłodzony jest cieczą, co zdecydowanie dorównuje parametrami motocyklom znacznie młodszym od niego. Stylistyka oraz mocna konstrukcja do dzisiaj powodują ciarki u miłośników amerykańskiego stylu. Jednak w przypadku motocyklu produkowanego od lat 1996 trzeba liczyć się z tym, że może jednak posiadać Kawasaki EN 500 problemy. Mimo wszystko o Kawasaki EN 500 forum – w zasadzie każde motocyklowe – rozpisuje się jedynie w superlatywach. Pora poznać, jakie ma Kawasaki EN 500 wady i zalety i zmierzyć się z największymi w Kawasaki EN 500 problemami technicznymi.

Kawasaki EN 500  – wady i zalety, czyli opinie

Nie ma motocykli idealnych, a więc i w Kawasaki EN 500  wady i zalety będą się między sobą przeplatać. Dużo wpisów o Kawasaki EN 500 na forach dotyczy właśnie tej jednej kwestii – wszak w przypadku naprawdę wiekowych modeli trzeba się czasem kilka razy zastanowić, zanim odpowie się  na ogłoszenie w stylu: „Kawasaki EN 500 sprzedam”.

Wśród najczęściej porównywanych w Kawasaki EN 500 danych technicznych, rozpatrywanych pod kątem zakwalifikowania ich do wad lub zalet, są oczywiście dane związane w Kawasaki EN 500 ze spalaniem. Na ten parametr składa się ogół różnorodnych czynników, a w tym wypadku bierzemy pod uwagę również rocznik. Jeśli chodzi o Kawasaki EN 500, spalanie według katalogów mieści się w granicach 5 l / 100 km. To bardzo dobry wynik, który, jak na maszynę tej klasy i wielkości, zdecydowanie trzeba zaliczyć na plus. Podobnie jak zasięg, ponieważ na jednym baku motocyklista może przelecieć nawet 300 km. Z kolei wadą, według niektórych, jest zbyt miękkie zawieszenie. Może być też plusem, pod warunkiem, że się takie zwyczajnie lubi. Jeśli dla kogoś w Kawasaki EN 500 problemem jest właśnie to, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wymienić sprężyny na sztywniejsze i cieszyć się jazdą w takim stylu, w jakim lubi się najbardziej. W Kawasaki EN 500 w późniejszych wersjach poprawiono również nieco słaby przedni hamulec. Dlatego nowsze wersje Kawasaki EN 500 opinie użytkowników mają już naprawdę niezawodnych, co najlepiej widać po wpisach o Kawasaki EN 500 na forach dla motocyklistów.

Kawasaki EN 500 – spalanie to nie jedyny powód, żeby go kupić. Opinie z forum

Naprawdę wiele mówi się nawet dzisiaj o tym modelu, nie tylko w kontekście tego, że wielki chopper Kawasaki EN 500 spalanie ma absurdalnie niskie, nawet w cyklu mieszanym czy w jeździe typowo miejskiej. To prawdziwy klasyk gatunku, w dodatku produkowany na wschodzie, a więc ceniony za podzespoły, dobrą, przemyślaną konstrukcję oraz naprawdę fajnie dobrane parametry sprzętu – właśnie to można najczęściej znaleźć we wpisach o Kawasaki EN 500 i opiniach użytkowników.

Sława Kawasaki EN 500 i opinie o nim sięgają dalej niż on sam. Na portalach z ogłoszeniami można jeszcze złapać dla siebie jakiś nawet lepiej zadbany egzemplarz – „Kawasaki EN 500 sprzedam” nie zawsze jednak musi oznaczać wersję wartą obejrzenia. Trzeba się liczyć z tym, że jeśli motocykl faktycznie ma dwadzieścia lat lub więcej i nawet jeśli właściciel Kawasaki EN 500 opinię o swoim sprzęcie ma rewelacyjną, warto zachować uwagę. Ostatecznie jest to szybka maszyna ze sporym doświadczeniem na karku. Zapewne więc taki Kawasaki EN 500, opinie mający doskonałe, będzie potrzebował zapewne nie tylko podstawowych wymian części typowo eksploatacyjnych – w najtrudniejszych przypadkach może wymagać nawet całościowej renowacji. Koszt zakupu dość starego modelu to koszt około 5 000 – 6 000 zł.

Sprawdź też:

POPULARNE

Kawasaki Eliminator 125

Kawasaki Eliminator 125 – opinie, części, dane techniczne, wymiary, tuning

0
Na pierwszy rzut oka model ten wygląda dość masywnie, sprawia wrażenie zbyt ciężkiego i nieco nawet muskularnego. Przy bliższym poznaniu okazuje się, że Kawasaki...
jaki motocykl turystyczny na początek

Jaki motocykl turystyczny wybrać?

OSTATNIE POSTY