Strona głównaPoradyJak zapłacić mandat z Czech?

Jak zapłacić mandat z Czech?

-

Bardzo wielu kierowców przekraczając granicę Polski i wjeżdżając do innych państw, nie zastanawia się nad tym, jakie kary mogą ich spotkać za przekroczenie przepisów drogowych. Kiedy już dojdzie do zatrzymania przez obcą policję, polscy kierowcy nierzadko nie rozumieją, za co otrzymują kary i dlaczego muszą płacić mandat. Dlatego tak ważne jest, by wiedzieć, za co można otrzymać karę, ile punktów karnych można w danym państwie uzyskać i za co. Warto wiedzieć, jak zapłacić mandat z Czech, z Niemiec czy Francji. Zainteresowanym podpowiemy więc, jak zapłacić mandat z Czech, jak działa czeski system punktów karnych, odpowiemy także, dlaczego warto płacić za mandaty otrzymane na terenie innego państwa.

W Czechach za wykroczenia drogowe przyznaje się mandaty, otrzymuje się kary nakładane przez sąd oraz karne punkty, które dostają zarówno mieszkańcy państwa, jak i obcokrajowcy. Otrzymanie 12 punktów karnych grozi odebraniem uprawnień. Należy pamiętać więc, że jeśli otrzymuje się mandat z rąk obcej policji, jest jak najlepiej zapłacić mandat z Czech od razu lub po przyjeździe do Polski. Jeśli nie przyjmie się mandatu, sprawa trafi do sądu, a jeśli sąd uzna wykroczenie, kara może być, i zazwyczaj jest, bardziej surowa. Jest więc jak najlepiej zapłacić mandat z Czech od razu, by nie narażać się na niepotrzebne nerwy i utrudnienia w poruszaniu się po drogach.

Jak zapłacić mandat z Czech przelewem?

Częstym pytaniem, jakie zadają kierowcy, otrzymawszy po powrocie do Polski wezwanie do zapłaty za wykroczenie drogowe, jest: jak zapłacić mandat z fotoradaru z Czech? Można od razu też wyjaśnić, że takie pytanie równie jest następnemu: jak zapłacić mandat z Czech przelewem? Dlaczego równe? Ponieważ mandaty z fotoradaru i po powrocie z Czech trzeba zapłacić przelewem. W samym państwie, w którym otrzymało się mandat, można go zapłacić w formie pieniężnego przekazu pocztowego w placówce pocztowej na terenie Republiki Czeskiej. W rubryce „Variabilní symbol” obywatel Polski powinien wpisać datę urodzenia, np. 3.11.1978 w następującej formie: 31119780000, a także imię i nazwisko.

Na pytanie, jak zapłacić mandat z fotoradaru z Czech, czyli jak zapłacić mandat z Czech przelewem, odpowiadamy następująco. Można to zrobić przelewem elektronicznym z prywatnego konta lub zlecić przelew w wybranym banku. W rubryce „Variabilní symbol” należy wpisać datę urodzenia w takiej formie, jak w przypadku przekazu pocztowego płaconego w Czechach, imię i nazwisko, a także  numer mandatu. Numer konta bankowego odbiorcy trzeba podać w międzynarodowym formacie IBAN. W polu „opłata za przelew”  należy zaznaczyć opcję „our”. Tak pokrótce przedstawia się sprawa płacenia czeskiego mandatu. Jak zapłacić mandat z Czech przelewem? Bardzo prosto i wygodnie. Właśnie wyjaśniliśmy tę procedurę. 

Czy ważny jest mandat z Czech bez zdjęcia?

Często zdarza się, że po powrocie do Polski, kierowca otrzymuje wezwanie do zapłacenia określonej kwoty za przekroczenie prędkości, jakiego dopuścił się na terenie Republiki Czeskiej. Co ciekawe, w wezwaniu nie ma żadnego zdjęcia  z fotoradaru. Cóż, mandat z Czech bez zdjęcia, jest takim samym mandatem, jak ten, do którego jest ono dołączone. Czy płacić za mandat z Czech bez zdjęcia? Tak, niestety, taki mandat trzeba zapłacić.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

POPULARNE

zdjecia z pelnych przygod wyjazdow

Przeżyj Przygodę Życia – Najlepsze Pomysły Na Przygody!

0
Najlepsze pomysły na przygodę życia Wspomnienia są ważnym elementem układanki, jaką jest życie człowieka. Najbardziej pożądane są oczywiście te pozytywne, przywołujące piękno i radość minionych...

OSTATNIE POSTY