Strona głównaPoradyJak sprowadzić samochód ze Szwecji?

Jak sprowadzić samochód ze Szwecji?

-

Samochód ze Szwecji to ostatnio bardzo popularne rozwiązanie na rynku. Coraz częściej ludzie zmieniają swoje standardy na lepsze i nowsze. Ale bardzo często nie wiedzą, jak kupić oryginalny samochód, nie jest im znana historia pojazdu ze Szwecji, zadają też często pytanie jeżeli kupię samochód ze Szwecji, to jak sprawdzić, aby to był bezpieczny zakup.  Pokrótce powiem wam wszystko, czym charakteryzuje się samochód ze Szwecji. Jak sprawdzić, czego unikać, jaka jest historia pojazdu ze Szwecji oraz czy warto kupować szwedzkie samochody.

Samochód ze Szwecji

Najczęstszymi kierunkami, skąd sprowadza się samochody, są na pewno Niemcy, Wielka Brytania, Francja i Włochy. Bardzo niedocenianym państwem, z którego można sprowadzić auto jest Szwecja. W państwie tym, produkuje się bardzo wiele samochodów, a sprowadzanie ich nie jest trudne! Jako, że kierunek ten jest rzadko wybierany, na rynku znaleźć można wiele, rzadko dostępnych modeli.

Historia pojazdu ze Szwecji

Wiele osób twierdzi, że auta sprowadzane właśnie stamtąd, są dużo mniej zużyte. Zawdzięczają to mocniejszym restrykcjom, jeśli chodzi o prowadzenie pojazdów, a mandaty za przekroczenie prędkości są dużo wyższe niż u nas w Polsce. Oprócz tego, o ile szwedzkie auto posiada ważne badania techniczne, to auto będzie w dobrym stanie i nie będzie miało żadnych niesprawności ani usterek. Przez te wszystkie restrykcje, możnaby pomyśleć, że samochody stamtąd mogą być gorsze lub słabsze. Nic bardziej mylnego! Szwedzi zwracają bardzo dużą uwagę na moc silnika i wydajność, lecz nie martwią się też o spalanie paliwa, dlatego warto zapytać o to sprzedającego.

Samochód ze Szwecji przebieg

Jeśli martwisz się jak sprawdzić, czy osoba sprzedająca samochód, podała prawdziwy przebieg, Szwedzi mają i na to rozwiązanie! Wystarczy, że wejdziesz w link do strony, na której możesz sprawdzić przebieg danego samochodu, który miał podczas ostatniego przeglądu technicznego. Jest to strona: fu-regnr.transportstyrelsen.se/extweb/

Samochód ze Szwecji jak sprawdzić?

Jest również strona, na której sprawdzisz, czy samochód, który zamierzasz kupić, posiada prawdziwe tablice rejestracyjne – oto link przekierowujący na tą stronę:

Wiele osób pyta, czy da się przejrzeć samochód ze Szwecji. Wystarczy znać numer rejestracyjny pojazdu. Dzięki temu, łatwo sprawdzisz przebieg, liczbę właścicieli oraz podstawowe dane. Dzięki stronie: transportstyrelsen.se będzie to łatwiejsze!

Jak sprowadzić samochód ze Szwecji?

Jak sprowadzić samochód ze Szwecji do Polski? Nic prostszego! Decydując się na kupno samochodu, nie wiesz, jak go sprowadzić oto kilka sposobów: Pierwszym i podstawowym sposobem, jest znalezienie dobrego importera aut właśnie stamtąd. Drugim sposobem jest sprowadzenie go na lawecie. Trzecim sposobem jest odbiór osobisty. W dwóch ostatnich przypadkach, musisz wziąć pod uwagę koszty lawety i/lub promu.

Podczas kupna szwedzkiego auta, oraz podczas podpisywania umowy, należy zwrócić uwagę na to, czy posiada ono dowód rejestracyjny. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że powinien os składać się z dwóch części – żółtej i niebieskiej. Zakładając, że dokumenty są w języku szwedzkim, należy je przetłumaczyć, a następnie zgłosić akcyzę. Na koniec zostaje już tylko odbiór polskich tablic rejestracyjnych.

Pamiętaj, że Szwedzi są bardzo pedantycznie nastawieni, jeśli chodzi o samochody, więc nie musisz się bać!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

Czy do rejestracji samochodu potrzebne jest ubezpieczenie?

0
Zmieniające się przepisy często są źródłem nieporozumień, nieprawidłowo wypełnionych dokumentów czy nieprzyjemności w urzędzie. Przed zarejestrowaniem samochodu zawsze trzeba dowiedzieć się, jakie formalności powinny...

OSTATNIE POSTY