Strona głównaNaprawaIle kosztuje wymiana szyby w aucie?

Ile kosztuje wymiana szyby w aucie?

-

Stłuczona szyba lub pajączek to częste dolegliwości aut, którym trzeba zaradzić jak najszybciej. Odprysk może wywołać nawet mały kamyczek, który niefortunnie odbije się w stronę szyby czołowej. Taka usterka przeszkadza w jeździe i grozi nałożeniem mandatu oraz zabraniem dowodu rejestracyjnego. Dowiedz się jak temu zapobiec. W tym artykule podpowiemy, ile kosztuje wymiana szyby w aucie oraz jakie są alternatywne sposoby usunięcia pęknięcia. Bazujemy na konkretnych danych.

Pęknięcie na szybie – naprawiać czy wymieniać?

Przed pojawieniem się u szklarza warto podjąć środki tymczasowe, które pozwolą zachować bezpieczeństwo. Jeśli zauważyłeś uszkodzenie, od razu zaklej newralgiczne miejsce kawałkiem taśmy przezroczystej, która ochroni szkło przed gromadzeniem się nieczystości. Jeśli otwór w szybie jest mniejszy niż moneta o nominale 5 zł i jest oddalony od krawędzi dalej niż 10 cm, można podjąć się regeneracji szyby. Pamiętaj jednak, że naprawa jest możliwa, tylko w przypadku, jeśli krawędzie szkła są czyste.

Miejmy na względzie, że szyba po regeneracji żywicą nie jest tak wytrzymała jak wymieniona na nową, a struktura żywiczna nieco różni się od struktury szkła, przez co delikatnie załamuje światło. Mimo że regeneracja pozwala zaoszczędzić wielu pieniędzy, pamiętaj, że naprawa szyby może się nie powieść i wówczas element trzeba wymienić na nowy, bo pęknięcie będzie zbyt duże. Przeszklenie auta zapewnia nam widoczność i bezpieczeństwo, przez co wymaga wyjątkowej dbałości. Szyba przez cały czas poddana jest czynnikom atmosferycznym, pracy wycieraczek i cyklicznemu myciu. Z tego względu każde działanie związane z jej naprawą powinno być przeprowadzone pod czujnym okiem specjalistów. Odradzamy stosowanie systemów do samodzielnej naprawy, bo efekt może być odwrotny do zamierzonego.

Wymiana szyby przedniej – cena

Zastanawiasz się, ile kosztuje wymiana szyby przedniej? Najczęściej kwota, jaką musi ponieść właściciel samochodu osobowego, oscyluje w granicach kilkuset złotych, w zależności od lokalizacji warsztatu i modelu auta. W tej cenie firmy oferują wycięcie i wstawienie szyby. Jeśli chodzi o wymianę szyby przedniej, cena może sięgnąć nawet tysiąca złotych, jeżeli w wyposażeniu auta pojawiły się takie funkcje jak czujniki deszczu, czy dodatkowa warstwa akustyczna. Osoby, które zidentyfikowały usterkę, muszą pamiętać, że przy wymianie szyby przedniej cena uzależniona jest także od typu pojazdu. Koszt wymiany szyby przedniej w samochodzie dostawczym będzie droższy z racji na większy rozmiar przeszklenia. Jeśli chodzi o wymianę z montażem, najniższa cena instalacji szyby w uszczelkach dotyczy samochodów osobowych, nieco wyższa aut dostawczych, a najwyższa ciężarówek. Pamiętajmy, że koszt wymiany szyby przedniej nie zawiera ceny zakupu szyby, której zakup to wydatek rzędu kilkuset złotych i zależy od rodzaju auta oraz konkretnej specyfikacji szyby.

Ile kosztuje wymiana szyby w aucie? Szyby boczne i tylne

Na to, ile kosztuje wymiana szyby w aucie, składa się wiele czynników. Podobnie jak z szybą przednią cena wymiany szyb z boku i z tyłu jest zależna od modelu auta i oferty salonu. Szyby boczne i tylne są tańsze niż wymiana szyby przedniej. Montaż szyby bocznej waha się w granicach kilkuset złotych w popularnych modelach samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. W kwestii montażu szyby tylnej uśredniona cena osiąga wartość kilkuset złotych. Warto wejść na stronę firm świadczących podobne usługi i sprawdzić ile kosztuje wymiana szyby w aucie konkretnego modelu lub zadzwonić i rozwiać wątpliwości. Koszt naprawy może okazać się wyższy w nowych, bardziej zaawansowanych technologicznie samochodach.

Niezależnie od tego ile kosztuje wymiana szyby przedniej, bocznej, czy tylnej, na bezpieczeństwie nie można oszczędzać. Usterka może odbić się na komforcie jazdy i zdrowiu osób siedzących wewnątrz.

Postaw na bezpieczeństwo

Sprzedaż, naprawa, czy wymiana szyby każdego modelu auta powinna być usługą najwyższej jakości. Polecamy wybór sprawdzonych firm, takich jak Redglass z Wrocławia, dla których odpowiedzialność za stan techniczny pojazdów to priorytet. W przypadku wymiany lub naprawy szyby inwestujesz we własne zdrowie i życie. Zachęcamy do skorzystania z usług fachowców. Doświadczenie i rekomendacje klientów gwarantują udaną współpracę.

POPULARNE

jakie amortyzatory

Amortyzatory w samochodzie

4
Pozwalają na jazdę, podczas której prawie nie odczuwamy zmian na nierównej powierzchni, a przede wszystkim wpływają na dobrą przyczepność kół i tym samym na...

Jak pozbyć się rdzy?

OSTATNIE POSTY