Strona głównaOpinieHonda opinieHonda CR-V - opinie o japońskim SUV-ie

Honda CR-V – opinie o japońskim SUV-ie

-

Opinie użytkowników Hondy CR-V są na tyle zadowalające, że ten samochód japońskiej produkcji jest jednym z najpopularniejszych wyborów kierowców, poszukujących pojazdu w typie SUV-a. Jest to również auto z długą historią, ponieważ jego produkcja rozpoczęła się w 1995 roku. Czy warto wybrać Hondę CR-V? Automat czy manual?

Honda CR-V – automat czy manual?

Wybór skrzyni biegów to odwieczny dylemat kierowców. Większość osób ma swojego faworyta, któremu jest wierna podczas każdej zmiany auta. Warto jednak czasami pokonać uprzedzenia i dobrać skrzynię najlepszą do danego modelu samochodu, a nie z przyzwyczajenia. Automatyczna skrzynia biegów w Hondzie CR-V opinie na forach internetowych ma dobre i jest przez wielu użytkowników polecana. Jakość działania tego podzespołu w dużej mierze zależy od serwisowania – w Hondzie CR-V można samodzielnie w nieskomplikowany, szybki sposób wymienić olej i powtarzać tę czynność co ok. 60 tys. km, aby skrzynia działała bezproblemowo. Należy używać w tym celu oryginalnych olejów Hondy. Znaczenie ma także styl jazdy, np. automat Hondy CR-V 2.0 opinie ma pozytywne, o ile kierowca pamięta, że nie jest to auto wyścigowe, tylko miejski SUV. Płynna jazda bez trzymania pedału gazu “do dechy” non stop, sprawi, że to rozwiązanie będzie również ekonomiczne.

Honda CR-V – opinie użytkowników

Samochód w typie SUV-a jest idealny dla rodzin ze względu na przestronne wnętrze, komfortowe dla kilku osób i sporą przestrzeń bagażową. Tym też kusi wielu kierowców Honda CR-V. Opinie pozytywne odnoszą się do silników wysokoprężnych, natomiast benzyniaki nadają się bardziej do spokojnej jazdy (np. Honda CR-V 2.0 w benzynie). Opinie mechaników natomiast co do ogólnej jakości silników Hondy wyrażają dużą aprobatę. Jednak jak każdy samochód, również japońska marka miewa awarie i problemy. Honda CR-V nie radzi sobie w trudnym lub wymagającym terenie, jest to auto raczej miejskie, które z łatwością pokonuje wysokie krawężniki, a nie pagórki. W zależności od generacji Honda CR-V opinie we względzie awaryjności zbiera różne, ale co nowsza generacja – a obecnie jest ich już pięć, tym więcej defektów jest niwelowanych. Stosunek cena – jakość w przypadku Hondy CR-V jest niezły, do czego przyczyniają się dwie przydatne funkcje: Auto Stop, wyłączający silnik na postoju oraz Econ – tryb zwiększający ekonomikę jazdy. 

POPULARNE

Autoland opinie

Autoland – opinie

0
Chemia samochodowa to dla koneserów motoryzacji oraz miłośników swoich czterech kółek jeden z najważniejszych elementów, o jakie należy zadbać. Autoland w opinii użytkowników tej...
renault kadjar 1.2 tce forum

Renault Kadjar opinie

Opinie o Unitrol

Unitrol – opinie

OSTATNIE POSTY