Samochód francuskiego producenta to wciąż popularny model na rynku wtórnym, mimo że jego produkcja została zakończona. Jak Citroena C5 oceniają kierowcy?
Citroen C5 2.0 HDI
Opinie kierowców wskazują, że wersja Citroena C5 z tym silnikiem to samochód pewny i komfortowy w prowadzeniu. Silnik 2.0 HDI to diesel znajdujący się w Citroenach C5 pierwszej i drugiej generacji, idealnie pasujący do rozmiaru tego auta. Użytkownicy chwalą silnik za oszczędność oraz to, że zapewnia dobrą dynamikę jazdy. Zdecydowany faworyt, mający najwięcej pozytywnych opinii – Citroen C5 2.0 HDI drugiej generacji, to samochód niezwykle wygodny, dobry na długie trasy, dzięki wyposażeniu w zawieszenie wielowahaczowe z systemem Hydractive 3+. Jeśli chodzi o wnętrze, to Citroen C5 wersje wyposażenia ma cztery: Atrraction, Dynamique, Comfort i Exclusive. Zawieszenie hydropneumatyczne dostępne jest tylko w wyposażeniu Comfort i Exclusive.
Automatyczna skrzynia biegów
Citroen C5 2.0 HDI dostępny jest z automatyczną lub manualną skrzynią biegów. W przypadku tego samochodu zdecydowana większość użytkowników forów internetowych poleca “automaty”. Ma to spory związek, z tym że skrzynia manualna w Citroenie C5 nie jest zbyt precyzyjna, przez co auto chodzi ciężko. Jeśli chodzi o opinie Citroena C5 II, automat jest zadowalający. Niektórzy narzekają na słabą dynamikę, jednak wiele w tej kwestii zależy od stylu jazdy – jeśli ktoś lubi płynną jazdę, nie będzie mu to przeszkadzać. Wadą jest natomiast cena naprawy skrzyni automatycznej, zdecydowanie wyższa aniżeli manualnej.
Citroen C5 – opinie użytkowników
Francuski samochód jest doceniany za przestronne wnętrze, pojemną przestrzeń bagażnika i dobrej jakości materiały, które sprawiają, że w środku kierowca czuje się po prostu przyjemnie, jednak w dużej mierze zależy to od wybranej wersji wyposażenia Citroena C5. Samochód dostępny jest w dwóch typach nadwozia – sedan i kombi. Citroen C5 opinie ma głównie pozytywne: dobrze się prowadzi i jest świetnie wyciszony. Negatywne opinie pojawiają się w odniesieniu do awaryjności oraz wysokich kosztów napraw i wymiany części, które według użytkowników dosyć szybko się zużywają. Elektronika zawodzi szczególnie w starszych modelach sprzed 2010 roku (np. szwankują sterowniki szyb lub komputer pokładowy). Zaletą, która wielu przyciąga, jest cena – kilkuletnie Citroeny C5 z rynku wtórnego zachęcają do kupna. Modele z lat 2010 – 2011 można znaleźć za kilkanaście tysięcy złotych.