Strona głównaOpiniePipercross - opinie na temat firmy

Pipercross – opinie na temat firmy

-

Pipercross to marka angielska, która na rynku jest już obecna od 25 lat. Marka ta produkuje i jest znana przede wszystkim ze swoich filtrów. Filtr Pipercross opinie ma na tyle pozytywne, że jest on chętnie wykorzystywany przez osoby szukające alternatywy dla swoich standardowych filtrów. Szczególnie popularny jest prosty tuning przeprowadzony poprzez modyfikację dolotu. Wystarczy wymiana filtra powietrza na Pipercross. Opinie na temat tego produktu zdradzają, że ta modyfikacja jest bardzo łatwa i niedroga, ale jednocześnie samochód zyska bardziej sportowy charakter. 

Jak dbać o filtr Pipercross?

Filtr powietrza Pipercross opinie ma bardzo pozytywne. Jest ciekawą alternatywą dla zwykłych filtrów papierowych. Ze względu na swoją budowę zdecydowanie lepiej filtruje wszelkie zanieczyszczenia, ale przy tym nie ogranicza także dostępu powietrza do komory spalania. Przez to silnik nie dławi się i można w pełni wykorzystać jego moc.

Filtr powietrza Pipercross należy regularnie czyścić. Producent mówi nawet o 80 tysiącach przejechanych kilometrów, ale osoby mające go zamontowanego w swoich samochodach twierdzą, że trzeba to robić raczej co 8-10 tysięcy kilometrów, aby pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń mogących dostać się do cylindra. Ponieważ filtr ten jest gąbkowy, do jego czyszczenia używa się specjalnego zestawu, do kupienia osobno. Powinien od razu dobrze wyschnąć, zanim nasmaruje się go olejem. Dopiero wówcza można ponownie umieścić go na miejscu.

Sportowy filtr powietrza Pipercross – opinie   

Posiadacze samochodów o sportowym zacięciu poszukują wyjątkowych produktów eksploatacyjnych. Tego rodzaju części zamiennych szukać można wśród filtrów Pipercross. Opinie jednoznacznie wskazują, że są to produkty, które zdecydowanie sprawdzą się przy wykorzystywaniu w samochodach mających z natury osiągać wyższe osiągi.

Sportowy filtr powietrza Pipercross opinie ma tak dobre, ze względu na wyjątkowy rodzaj materiału z jakiego został wykonany. Jest to specjalna gąbka poliuretanowa o właściwościach, dzięki którym zatrzymuje ona nawet dwa razy więcej zanieczyszczeń w porównaniu ze standardowym filtrem powietrza. Dodatkowo jej żywotność jest nawet trzykrotnie dłuższa w porównaniu z papierem albo bawełną występujących w normalnych filtrach. 

Filtr składa się z kilku warstw gąbki, z których każda kolejna ma inną porowatość. Dzięki temu na bieżąco zatrzymuje kolejne zanieczyszczenia i nie pozwala na ich przedostawanie się. W ten sposób silnik jest świetnie chroniony, ale przy tym możliwy jest przepływ powietrza do komory spalania. Takie parametry są doskonałe.

Pipercross czy K&N – który filtr powietrza wybrać?

Zarówno Pipercross, jak i K&N to firmy mające wiele lat doświadczenia w produkcji filtrów. Zajmują się przede wszystkim filtrami sportowymi. Po obu można więc oczekiwać jakości, której nie spotka się w bardziej budżetowych rozwiązaniach. Oba te produkty są także zdecydowanie warte uwagi. Jednak w porównaniu Pipercross czy K&N lepiej wypada ta pierwsza marka. Jej wyroby cechują się wysoką wydajnością, ale także świetną filtracją i przedłużoną żywotnością. Czyszczenie filtrów jest bardzo proste i każdy sobie z tym poradzi. Pod uwagę trzeba wziąć te wszystkie elementy. Produkty Pipercross pod tym względem są bardziej praktyczne. Nie bez znaczenia jest również nieco niższa cena za ten produkt.

Podsumowanie

Części do samochodu należy wybierać z dużym namysłem, po przejrzeniu wielu możliwości. Jedną z takich najbardziej popularnych opcji jest właśnie Pipercross. Filtr opinie ma na tyle dobre, a dostępność do różnych modeli samochodów jest na tyle szeroka, że można je kupować bez obaw. W przypadku filtra powietrza Pipercross opinie wskazują, że ten produkt wytrzyma dłużej i lepiej wybrać go niż tradycyjny filtr papierowy, który potrafi się zapchać w krótkim czasie. 

POPULARNE

Pierburg opinie

Pierburg – opinie i najważniejsze informacje

0
Hiszpańska marka Pierburg specjalizuje się w produkcji oryginalnych oraz zamiennych części montowanych w samochodach osobowych oraz motocyklach. Firma ma duże doświadczenie, ponieważ na rynku...
Sachs opinie

Sachs – opinie

Opinie o Rezaw Plast

Rezaw Plast – opinie

Opinie o Plastman

Plastmal – opinie o marce

ATS opinie

ATS – opinie

OSTATNIE POSTY