Strona głównaOpinieMitsubishi opinieMitsubishi ASX - opinie użytkowników

Mitsubishi ASX – opinie użytkowników

-

Mitsubishi ASX to japoński samochód typu crossover produkowany od 2010 roku. Występuje w zależności od rynku, na którym jest sprzedawany, również pod innymi nazwami np. RVR lub Outlander Sport. Jakie są opinie o Mitsubishi ASX i czy jest atrakcyjny cenowo?

Mitsubishi ASX – wady i zalety 

Forumowicze są zgodni co do tego, że model ten sprawdza się i w jeździe po mieście, i poza nim. Nie jest to typ wyścigowy ani przeznaczony dla kierowcy poszukującego odrobiny szaleństwa na drodze od czasu do czasu. Wizualnie sprawia bardzo dobre wrażenie na zewnątrz, wewnątrz natomiast posiada dosyć proste i niezbyt bogate wyposażenie, aczkolwiek po przystępnej cenie nie można się spodziewać fajerwerków. Pozytywne opinie Mitsubishi ASX zbiera za dobrą widoczność, pojemny bagażnik i prostą konstrukcję, umożliwiającą serwis poza ASO. W podstawowej wersji auto ma sporo funkcji ułatwiających użytkowanie jak np. ABS TCS, ESP, dwustopniowe oraz boczne poduszki powietrzne, czy HSA, wspomagający ruszanie pod górkę. Negatywne opinie użytkowników Mitsubishi ASX dotyczą głównie zbyt wysokich foteli, w których nie każdy będzie się czuł komfortowo, ciasne wnętrze, a także słabe wygłuszenie samochodu.

Mitsubishi ASX 1.8 DID 150 km – opinie

Jeden z dwóch dostępnych w Polsce silników – 1.8 litrowy, to diesel posiadający turbodoładowanie. Najmocniejszą wersją silnika jest 150 KM, mający wysokie osiągi i prędkość maksymalną 200 km/h. Jest oszczędniejszy niż wersja benzynowa i przystosowany do ciągnięcia ciężkich przyczep. Ponadto napęd na cztery koła pozwala na jazdę po leśnych drogach (średnio wymagających) i na nieodśnieżonych w zimie. W przypadku tego modelu zdecydowanie przeważają dobre opinie. Mitsubishi ASX 1.8 DID jest również doceniany za silnik będący własną konstrukcją Mitsubishi. Każdy model ma jednak też wady. Mitsubishi ASX 1.8 DID działa bardzo dobrze na wyższych obrotach minimum 2000 – napęd wtedy się budzi do życia i zapewnia najlepszą dynamikę jazdy. Wspomaganie kierownicy pozostawia wiele do życzenia podczas dynamicznej jazdy na zakrętach. Uwagę zwraca też kiepska karoseria, która może przysparzać kłopotów, łatwo ulegać usterkom i korozji.

Użytkownicy podsumowali swoimi opiniami Mitsubishi ASX 1.8 DID naprawdę dobrze – aż 87% z 53 użytkowników kupiłoby ponownie ten model. W najnowszej wersji samochód został udoskonalony – dalekie podróże nie sprawiają dyskomfortu, a nowy Mitsubishi ASX opinie ma pod tym względem o wiele lepsze niż starsze wersje. Opinie użytkowników potwierdzają, że koncern Mitsubishi uczy się na błędach i dba o coraz lepszą jakość produkowanych samochodów.

POPULARNE

Opinie o Textar

Textar – opinie o marce

0
Szybkie dobranie tarcz hamulcowych albo klocków nie powinno być problemem, jeżeli wykorzystamy firmę Textar. Opinie o tej marce są przecież bardzo dobre. Producent gwarantuje...
Opinie o Shell

Shell – opinie

autolog opinie

Autlog – opinie

Aplus – opinie i testy

Opinie o Rezaw Plast

Rezaw Plast – opinie

OSTATNIE POSTY