Strona głównaOpinieHyundai opinieHyundai Getz - opinie o samochodzie

Hyundai Getz – opinie o samochodzie

-

Niewielkie samochody miejskie to jeden z najpopularniejszych produktów eksportowych azjatyckich koncernów motoryzacyjnych. Koreańską propozycją kompaktowego i ekonomicznego pojazdu jest Hyundai Getz. Cena tego samochodu to jego największa zaleta i koncern dołożył wszelkich starań, żeby na tym polu rywalizować z najlepszymi. Cel udało się osiągnąć, w momencie premiery samochód był konkurencyjny, a Hyundai Getz w ponad 80 procentach trafił na rynek europejski.

Trudno mówić o zaskakującej lub innowacyjnej bryle Hyundai Getz. Cena samochodu nie pozwoliła na skorzystanie z usług prestiżowych projektantów i mały koreańczyk nie wyróżnia się na tle konkurencji. Jednak nie można powiedzieć, że samochód jest brzydki. Po prostu nie rzuca się w oczy, co można uznać też za zaletę.

Co ciekawe, mimo niewielkiej ceny, samochód jest stosunkowo trwały i nie ma awarii, które wpływałyby niekorzystnie na opinię o tych pojazdach. Dzięki prostej konstrukcji samochodów Hyundai Getz, usterki mogą usunąć nawet niewyspecjalizowani mechanicy. Co więcej, w internecie można znaleźć mnóstwo poradników z serii “sam naprawiam Hyundai Getz“, które pozwalają nawet kierowcom poradzić sobie z większością problemów.

Jednostki napędowe Hyundai Getz

Osoby, które zdecydują się na ten niewielki pojazd, mają spory wybór jeśli chodzi o jednostki napędowe. Można wybrać silniki benzynowe i zasilane olejem napędowym. Jednak w spośród kilku wariantów motorów, na uwagę zasługują zaledwie dwa z tych, które fabrycznie montowane były w Hyundai Getz. Usterki nie są tu największym problemem, ale moc i dynamika już tak. Warto więc zapomnieć o najmniejszych silnikach i zwrócić uwagę na Hyundai Getz 1.3. Opinie kierowców przy tym wariancie wspominają o niezłym przyspieszeniu i przyzwoitym spalaniu. Z kolei w przypadku jednostek napędowych diesla, nie warto ich brać pod uwagę w Hyundai Getz. Cena pojazdu i koszty spalania benzyniaków są tak małe, że szkoda sięgać po diesela i ryzykować awarię kosztownych podzespołów.

Hyundai Getz usterki i niedociągnięcia modelu

W przypadku Hyundai Getz usterki dotyczą głównie zawieszenia, które na dziurawych rodzimych drogach często wymaga naprawy. Najczęściej dotyczy to stabilizatorów na przedniej osi i tylnych amortyzatorów. Sporo problemów sprawia także lakier, który jest nietrwały i szybko ulega zarysowaniu. Auto szybko koroduje, a  szczególnie nieodporny na korozję jest układ wydechowy. Niestety, jak to bywa w Hyundai Getz, cena jest najważniejsza, co często widoczne jest w przypadku niedociągnięć technicznych.

Co jeszcze denerwuje użytkowników Hyundai Getz? Usterkom ulegają zamki w czy prędkościomierze. Specjalną trwałością nie wykazują się uszczelki w drzwiach. Wielu użytkowników narzeka także na kiepskie wykończenie w Hyundai Getz. Cena pojazdu na rynku wtórnym jest jednak tak niska, że te drobne niedociągnięcia nie powinny stanowić większego problemu. Zresztą, należy przyznać, że jak na azjatycki samochód, to model Hyundai Getz usterek ma bardzo niewiele.


POPULARNE

Kercher K5

Karcher K5 – opinie o poszczególnych modelach

0
Myjka ciśnieniowa to duża wygoda, szczególnie dla właścicieli dużych domów, którzy nie mają czasu na staranne dbanie o nie. W takiej sytuacji z pewnością...
Opinie o Spidan

Spidan — opinie

Sachs opinie

Sachs – opinie

Opinie o Thermotec

Thermotec – opinie

OSTATNIE POSTY