Strona głównaOpinieBrembo - opinie, testy, czy warto?

Brembo – opinie, testy, czy warto?

-

Wielu zapalonych miłośników motoryzacji przyzna, że jeśli wybierać dobrej jakości hamulce, to jedynie te od marki Brembo. Dzięki charakterystycznym, czerwonym zaciskom są rozpoznawalne dosłownie wszędzie. Czy jednak testy potwierdzają ich skuteczność, czy może doskonałe opinie o klockach hamulcowych Brembo to jedynie kwestia reklamy?

Marka Brembo kojarzy się przede wszystkim z szybkimi, sportowymi samochodami i wyczynową, niebezpieczną jazdą, wymagającą posiadania najlepszych części. Jednak Brembo to znacznie więcej, a jego klocki hamulcowe są dedykowane również do zwykłych samochodów osobowych. Dzisiaj są światową potęgą, a zaczynali w 1961 roku jako niewielki warsztat samochodowy. Co w takim razie warto wiedzieć o częściach samochodowych tego producenta?

Klocki hamulcowe Brembo – opinie

Zapewne nikogo nie będzie dziwić, że klocki hamulcowe stosowane powszechnie w samochodach startujących w Formule 1 będą mieć pozytywne opinie użytkowników. Trudno znaleźć inne opinie –  klocki hamulcowe Brembo są po prostu doskonałe. Na przykład w fachowej opinii hamulce Brembo serii Max są bardzo uniwersalne w zastosowaniu, spełniają też oczekiwania naprawdę dużej grupy użytkowników. W opiniach o klockach hamulcowych Brembo przeważają wpisy o łatwej kontroli stanu ich zużycia, ale także o ich efektywnym hamowaniu. Co więcej, hamulce Brembo mają opinie sprawdzających się również w trudnych warunkach oraz na mokrych nawierzchniach, z czym nie radzi sobie zdecydowana większość konkurencyjnych marek.

Jeszcze skuteczniejsze tarcze Brembo Max – opinie

W opiniach użytkowników tarczy Brembo Max uchodzą one za jeden z najlepszych produktów tej marki. Od produktów innych marek tarcze Brembo Max w opinii fachowców różnią się technologią – dzięki nacięciom są w stanie znacznie skuteczniej odprowadzać wodę z ich powierzchni. Dzięki temu, zgodnie z potwierdzonymi opiniami, tarcze Brembo Max zapewniają znacznie lepsze hamowanie nawet na mokrych powierzchniach. Co więcej, opinie o tarczach Brembo Max wspominają także o testowaniu ich podczas jazdy w wysokich temperaturach. Wtedy też zabezpieczają przed tzw. fadingiem. Dodatkowo oczyszczają klocki, dlatego tarcze Brembo w opiniach użytkowników zawsze wypadają znakomicie.

Estetyczne tarcze? Brembo Xtra – opinie

Jeśli o elemencie układu hamowania można powiedzieć, że jest estetyczny, to tylko o tarczach Brembo. Opinie często wskazują na fakt, że wygląd tarczy Brembo Xtra w opinii użytkowników jest bardzo… elegancki i zdecydowanie nietypowy. Składa się na to wzór złożony ze specjalnie zaprojektowanych otworów. Dzięki nim zwiększona jest wydajność Brembo Xtra, zauważalna również w opiniach pracowników warsztatów mechanicznych.

Nie do podrobienia – nakładki na zaciski Brembo i opinie o nich

Jeśli chodzi o nakładki na zaciski Brembo, opinie od zawsze są takie same – to najbardziej charakterystyczny element, niemal podpis tego producenta. Bywają firmy starające się podrobić markę Brembo i nakładki na zaciski, jednak opinie mówią o tym, że fałszywkę bezbłędnie da się rozpoznać. Zaletą nakładki na zaciski Brembo wg opinii jest odporność ABS na wysokie temperatury.

Brembo czy TRW?

W rywalizacji o miano najlepszych produktów o układu hamulcowego: Brembo czy TRW, użytkownicy różnego rodzaju samochodów najczęściej decydują się na… jedno i drugie. Zwykle wybierane są klocki Brembo w zestawie z tarczami TRW. Jednak dzisiaj, kiedy tarcze Brembo maja opinie niezawodnych, mając do wyboru Brembo czy TRW, klienci raczej decydują się na markę Brembo. W tym pojedynku na pierwsze miejsce musi wysforować się Brembo – nie tyle ze względu na popularność czy rozpoznawalność, a na ich faktycznie doskonałą jakość oraz innowacyjne technologie, stosowane coraz częściej i coraz powszechniej. Brembo zdecydowanie jest marką, którą warto polecać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

Opinie o Steinhof

Steinhof – opinie

0
Wymiana podzespołów samochodowych musi być bardzo szczegółowo zaplanowana. Niekoniecznie będziemy wiedzieli, kiedy na przykład wymieniać tarcze hamulcowe lub klocki, ale wiemy, że bardzo ceniona...
Vaico

Vaico – opinie

Kody błędów FIAT

Kody błędów FIAT

Spotawheel

Spotawheel – opinie na forum

Borbet opinie

Borbet – opinie

OSTATNIE POSTY