Strona głównaOpinieToyota Verso - testy, opinie

Toyota Verso – testy, opinie

-

Japońskie samochody cieszą się wśród kierowców zasłużonym uznaniem. Dzieje się tak z uwagi na ich małą awaryjność, wytrzymałość, zwrotność i ekonomiczność. Przykładem pojazdu, który w kraju nad Wisłą zyskał sobie status kultowości równy temu, jaki ma Volkswagen Golf, jest na pewno Toyota Corolla, która niegdyś widywana była w każdym zakątku Polski. Na pewno innym, może mniej znanym i cenionym klasykiem japońskim jest Toyota Verso.

Dla Toyoty Verso opinie użytkowników są bardzo łaskawe, nie jest to auto mocno krytykowane, nie punktuje się mu każdej najdrobniejszej niedoskonałości, wręcz przeciwnie – pochlebnie wyrażają się o nim prawie wszyscy, którzy mieli z nim do czynienia. Zanim bardziej szczegółowo opiszemy, jakie Verso opinie uzyskuje, powiedzmy kilka słów na temat historii tego modelu.

Ten minivan był produkowany w latach 2009-2018, w 2013 roku przeszedł mały lifting, a w 2018 przestał być w ogóle produkowany. Warto tutaj wspomnieć, że Verso zastąpił Corollę Verso, przeobrażając się w autonomiczny model. Toyota Verso zastąpiła również odmiany Avensis Verso i Yaris Verso. Wspomniane przez nas modyfikacje, zmiany dokonane w 2013 roku dotyczyły nadwozia oraz wnętrza, pojazd był, i jest, dostępny jako pięcio i siedmioosobowy.

Jak już wspominaliśmy, dla Toyoty Verso opinie użytkowników są bardzo pochlebne. Kierowcy chwalą sobie wyposażenie wnętrza, a tutaj klimatyzację, dziewięć poduszek powietrznych, radio ze sterowaniem w kierownicy, podłokietniki, kierownicę, która została obszyta skórą. Verso opinie w przeważającej części pozytywne zbiera także za przestronną kabinę, płaską w drugim rzędzie podłogę, trzy regulowane i składane fotele drugiego rzędu, płaską przestrzeń bagażową w konfiguracji dwuosobowej.

Warto zaznaczyć, że największą popularnością wśród używanych aut modelu Verso cieszą się te z ostatnich lat produkcji. Toyota Verso 2017 opinie pozytywne jakie posiada, zawdzięcza silnikowi diesla 1.6 od BMW (N47D16). Silnik ten uznawany jest za konstrukcję bardzo udaną i mało awaryjną. Warto zaznaczyć, że Verso wyposażona też była w dwa silniki benzynowe – 1.6 o mocy 132 KM oraz 1.8 o mocy 142 KM. Oczywiście ten drugi sprawdzał się lepiej,zwłaszcza na długich trasach. Toyota Verso 2017 opinie, jak widać z powyższych stwierdzeń, ma doskonałe, dlatego warto rozejrzeć się za używanym, zachowanym w bardzo dobrym stanie egzemplarzem tego modelu.

Toyota Verso – test

Pora teraz, by Toyota Verso test przeszła pod kątem komfortu jazdy, a nie tylko ze względu na wyposażenie wnętrza i rodzaj silnika. Otóż Verso prowadzi się bardzo dobrze, można powiedzieć, że jazda tym autem jest harmonijna, za co odpowiada na pewno układ kierowniczy, który zdaje się być pozbawiony wad. Dlatego też kierowca może dobrze „poczuć” auto. Podczas jazdy wewnątrz samochodu jest dość cicho, nie ma dyskomfortu związanego ze słyszeniem pracy opon. Dynamika jazdy jest bardzo dobra, pojazd „rwie się” do przodu, przyspiesza i zwalnia płynnie, spokojnie, swobodnie ale też energicznie. Toyota Verso test jazdy zdaje na piątkę i zasługuje na rekomendację.

POPULARNE

opinie o mitsubishi outlander

Mitsubishi Outlander – opinie, awarie i problemy

0
Mitsubishi Outlander to osobowy SUV, który produkowany jest już od roku 2003. Pierwsze wersje tego pojazdu przypominały nieco podniesione kombi. Dopiero druga wersja, której...
Filtry Purflux

Purflux – opinie

Opinie o Stabilus

Stabilus — opinie

OSTATNIE POSTY