Strona głównaInneERGO HESTIA - opinie

ERGO HESTIA – opinie

-

Niezależnie od tego czy wyjeżdżacie na wakacje, kupujecie mieszkanie i samochód czy zwyczajnie chcecie zabezpieczyć swoich bliskich, pierwszą myślą jest ubezpieczenie. 

Grupa ERGO Hestia to jedno z najbardziej rozpoznawalnych przedsiębiorstw na polskim rynku ubezpieczeń. Co roku obsługuje ponad 3 miliony klientów, którzy zawierzyli jej swoje i swoich bliskich bezpieczeństwo. Czy rzeczywiście warto zaufać temu przedsiębiorstwu? 

Coraz więcej pojawia się osób zgłaszających, że zostali oszukani przez ERGO Hestia. Czy ERGO Hestia wypłaca odszkodowania? Jak wygląda zgłoszenie szkody? Poznajcie opinie na temat ERGO Hestia w poniższym artykule…

ERGO HESTIA — opinie na forum 

Ubezpieczenie to specjalna umowa między klientem a firmą świadczącą usługi asekuracyjne. Towarzystwo ubezpieczeniowe zobowiązuje się poprzez świadczenie swoich usług do zabezpieczenia tego, na czym najbardziej nam zależy: zdrowia, rodziny, ale również mieszkania, auta czy innych dóbr materialnych. Umowa ubezpieczenia wchodzi w życie w momencie wystąpienia zdarzenia o niefortunnych dla nas konsekwencjach. Zadaniem ubezpieczyciela jest w takich momentach zapewniać swoim klientom wsparcie, ale jak wiadomo nie zawsze to, co ładnie prezentuje się na papierze, będzie wyglądać tak samo w rzeczywistości.  

Jak widać opinie nie są zbyt przychylne.

Jak na przedsiębiorstwo, które posiada tak pokaźną ilość klientów w swoich szeregach, ERGO Hestia posiada opinie zaczynające się od złych aż po koszmarne. Przeglądając opinie na forum ERGO Hestia czy to w temacie wypłat odszkodowania, czy odnośnie zgłaszania szkody dostaje fatalne opinie. 

W roku 2020 wydany został raport Rzecznika Finansowego, który ocenił, że ERGO Hestia otrzymała w tym samym roku aż 46 853 skargi od klientów. Był to wynik, który w porównaniu z poprzednim raportem, wyglądał lepiej, ale wciąż liczby te pozostawiają wiele do życzenia.

Klienci ERGO Hestia wyrazili negatywne opinie i zgłosili skargi z zakresu nierealizowania polis, jakości serwisu oraz centrum obsługi klienta. Bardzo dużo osób czuje się oszukanych przez ERGO Hestia, głównie przez niedotrzymywanie przez firmę terminów lub niezrealizowanie polis. 

Zobacz: Czy do rejestracji samochodu potrzebne jest ubezpieczenie?

ERGO HESTIA — zgłoszenie szkody, opinie z forum 

Klienci narzekają na ERGO Hestię tak często i gęsto, że aż trudno uwierzyć w to, ilu rokrocznie pozyskują klientów. Oferta ERGO Hestii, na pierwszy rzut oka , wydaje się być bardzo obiecująca. Niestety w branży ubezpieczeń dobra oferta to tylko połowa sukcesu. Drugą połową jest wywiązanie się z niej w sytuacji kryzysowej dla klienta. 

Z tej drugiej części umowy ERGO Hestia zdaje się nie wywiązywać. Klienci ERGO Hestia bardzo negatywnie oceniają zgłoszenie szkody i wyrażają opinie o niekompetencji pracowników. 

Na forum w wątku “zgłoszenie szkody” jedna z klientek wyraża następującą opinię: “zgłosiłam uszkodzoną szybę już jakiś czas temu. Pomijam fakt, że ubezpieczenie się kończy, a jak nadal mam nie wymienioną szybę. To kompletna porażka, ceny to jakiś kosmos, a ochrona coraz mniejsza”.  

ERGO HESTIA — wypłata odszkodowania 

Wypłata odszkodowania przez ERGO Hestię dostaje opinie, najłagodniej to ujmując, negatywne. Jak już pisaliśmy: osób, które poczuły się oszukane przez ERGO Hestia, tylko przybywa. Klienci czują się oszukani przez ERGO Hestia nie tylko w zakresie usług związanych ze zgłoszeniem szkody, ale również z wypłatą odszkodowania. 

Na forum wiele osób, na temat ERGO Hestia wyraża podobne opinie, o tym do jak nieuczciwych zagrań uciekają się przedstawiciele tego ubezpieczyciela. Jeden z użytkowników podzielił się swoją historią na forum: [sytuacja dotyczy wypłaty ubezpieczenia za wypadek samochodowy] dostałem do podpisania umowę, której rys otrzymałem przez internet. Na laptopie nie było widać całości umowy, a ja nie zostałem poinformowany, że podpisuję właśnie oświadczenie o odszkodowaniu. Przedstawiciel w trakcie rozmowy ze mną nic nie wspominał o kwocie, którą miałem otrzymać. Ostatecznie agent poinformował mnie z opóźnieniem o (moim zdaniem) zaniżonej kwocie odszkodowania. Całe zajście miało bardzo nieprzyjemny i niejasny charakter. Nie skorzystam więcej z usług tego agenta”.  

Niestety osób oszukanych przez ERGO Hestia wciąż jest zbyt dużo, by można było określić tę firmę jako godną zaufania. Dopóki ERGO Hestia zbiera takie opinie, może warto rozejrzeć się za innym ubezpieczycielem.

POPULARNE

Samochód na ślub

Jakie auto do ślubu? Stare, białe, najpopularniejsze

0
Wybór auta, którym podjedziecie pod kościół w tym ważnym dniu, to istotna decyzja. W zależności od tego, jaki ślub planujecie, trzeba dobrać do jego...
opony matador

Opony Matador – opinie i testy

taxi praca

Jak zostać taksówkarzem?

trójkołowce

Pojazdy trójkołowe

KRZYŻÓWKA

Motoryzacyjna krzyżówka

OSTATNIE POSTY