Strona głównaInneNiewidzialna wycieraczka

Niewidzialna wycieraczka

-

Jeśli jesteś motoryzacyjnym pedantem motoryzacyjnym, który wygląd swojego samochodu stawia na pierwszym miejscu to ten artykuł jest dla Ciebie. Dzisiaj o niewidzialnej wycieraczce, która znajduje także rozwiązanie, jako nanotechnologia do ochrony lakieru. Czym tak naprawdę jest niewidzialna wycieraczka, ile kosztuje i jakiej firmy produkty wybrać? Niewidzialna wycieraczka to nadal produkt, który budzi wiele kontrowersji. Wiele osób nie wierzy w działanie tego produktu, niektórzy narzekają na jego krótkotrwały efekt. Jak jest w praktyce?

Jak używać niewidzialną wycieraczkę?

Implementacja samego środka jest bardzo prosta, lecz należy trzymać się pewnej kolejności, aby zmaksymalizować efekty. W pierwszej kolejności myjemy szyby, jeśli korzystamy z nanotechnologii również na lakier naszego samochodu to w takim przypadku należy umyć całe auto. Samochód powinien być wolny od wszelkich zanieczyszczeń, w tym odtłuszczony. Na umyte auto możemy nanosić naszą niewidzialną wycieraczkę. Według producenta efekt utrzymuje się nawet kilka miesięcy, w praktyce jest to około miesiąca, maksymalnie dwóch. Ciekawym patentem na wydłużenie działania środka jest dolanie niewidzialnej wycieraczki do naszego zbiornika z płynem do spryskiwaczy.

powłoka hydrofobowa

Niewidzialna wycieraczka – jakiej firmy?

Rynek chemii motoryzacyjnej jest naprawdę spory i polecanie niewidzialnej wycieraczki tylko i wyłącznie jednego producenta nie jest dobre. Warto przetestować kilku producentów i wybrać produkt odpowiedni dla siebie. Jak zawsze zachęcamy do zapoznania się z ofertą polskich producentów, bo nawet jeśli chodzi o taki preparat jak niewidzialna wycieraczka to jest ich naprawdę sporo. O dziwo polskie firmy znajdują się w wielu rankingach na samym szczycie, jeśli chodzi o skuteczność tego środka.

Zalety niewidzialnej wycieraczki

Producenci wymieniają nieskończoną listę zalet tego środka. W praktyce faktycznie niewidzialna wycieraczka ma parę ciekawych zalet. Poza główną zaletą jaką jest spływanie wody z naszej szyby to środek ten również chroni nasz samochód przez zabrudzeniem. Niewidzialna wycieraczka chroni szyby uniemożliwiając brudowi na osadzanie się. Niewidzialna wycieraczka to także środek, który okaże się bardzo przydatny w zimę. Uchroni naszą szybę także przed zamarzaniem. Środek nałożyć może również na nasze szyby czy reflektory, dzięki temu będziemy mieć zapewnioną lepszą widoczność. Odprowadzenie wody z naszej szyby jest możliwe, ale tylko do pewnej prędkości. Środek nie radzi sobie z prędkością powyżej 60 km na godzinę. W przypadku jazdy po mieście nada się, lecz w przypadku wyjazdu w dłuższe trasy będzie musieli posilić się tradycyjną wycieraczką.

Niewidzialna wycieraczka to koszt od 10 do 30 złotych za butelkę, choć zdarzają preparaty, które kosztują nawet 100 złotych za 200 ml.. Kwota ta jest naprawdę bardzo niska i jeśli jesteś ciekawy efektów to możesz to tanim kosztem przetestować na swoim samochodzie. Jeśli korzystać z myjni bezdotykowej to możesz wybrać program z woskowaniem, który zazwyczaj zawiera preparat z niewidzialną wycieraczką.

POPULARNE

gaśnice

Ile kosztuje legalizacja i konserwacja gaśnicy samochodowej?

0
Na rynku mamy różne rodzaje gaśnic. Każdemu z nich przysługuje dedykowany okres legalizacji oraz okres gwarancji. Jak ważne są to daty możemy ocenić choćby...
KRZYŻÓWKA

Motoryzacyjna krzyżówka

BlueMotion Technology

Bluemotion

OSTATNIE POSTY