Strona głównaZakupJaki klucz pneumatyczny do garażu wybrać?

Jaki klucz pneumatyczny do garażu wybrać?

-

Klucz pneumatyczny to praktycznie konieczność dla osób, które często majsterkują przy swoich samochodach. Odkręcanie śrub przy naszych kołach ręcznie to udręka, która zajmuje nam kilka dobrych minut. Z pomocą w takich sytuacjach przychodzi nam właśnie klucz pneumatyczny. Jaki klucz pneumatyczny wybrać, czym się kierować podczas zakupu?
Zanim odpowiemy na to pytanie należy wiedzieć dokładnie czym tak naprawdę jest klucz pneumatyczny i na jakiej zasadzie on działa. Obrót wałka opiera się o sprężone powietrze, a więc potrzebna nam będzie sprężarka, aby używać klucza pneumatycznego. Nie każdy sprężarkę będzie posiadał, więc może być to dla niektórych dużym mi minusem. Zapewniamy Was jednak, że klucze pneumatyczne posiadają więcej zalet niż wad.

Nasadki na klucz pneumatyczny

Klucz pneumatyczny – jaki?

Cena kluczy pneumatycznych jest duża, więc może nas zniechęcać do zakupu. Producentów jest wiele, więc nie chcąc przelić naszego budżetu będziemy szukać wiadomości na temat tego jaki klucz pneumatyczny wybrać. Wybraliśmy najważniejsze czynniki, które wpływają na końcową ocenę klucza pneumatycznego. Zastanawiając się jaki klucz pneumatyczny wybrać należy w pierwszej kolejności sprawdzić jaki zestaw kluczy nasadkowych dostajemy w komplecie. Często takie nasadki mogą nas kosztować w przyszłości nawet 50-150 złotych za komplet. Kolejnym czynnikiem jest waga. Jeśli prowadzimy serwis wulkanizacyjny to będziemy pracować z kluczem pneumatycznym przez parę dobrych godzin dziennie, więc wypadałoby, żeby ten klucz ważył jak najmniej. Standardem jest waga poniżej 2.5 kg, lecz zdarzają się również takie które ważą w okolicach 3, a nawet 4 kilogramów.  Warto sprawdzić również zakres regulacji naszego klucza pneumatycznego, czy zakres Nm. Im większy zakres regulacji tym mamy większe pole manewru, możemy odkręcać i zakręcać zarówno śruby przy naszych kołach, jak i odkręcać delikatniejsze rzeczy bez obaw o uszkodzenie czy ukręcenie śruby. Nie zapomnijmy również o prędkości obrotowej, która powinna przekraczać 4-5 tysięcy obrotów na minutę. Ostatnim czynnikiem, który będzie zwiększał nasz komfort podczas użytkowania klucza pneumatycznego będzie poziom hałasu. Będzie to w dużej mierze zależeć od mocy naszego klucza, ale są klucze o takiej samej mocy, które działają w granicach 80 decybeli i 100.

Jaka sprężarka do klucza pneumatycznego?

Kupno samego klucza pneumatycznego to parę set złotych, jeśli nie mam sprężarki to dochodzi nam kolejne paręset złotych. Dlatego w zależności od budżetu i potrzeb dobierze odpowiednią dla siebie sprężarkę. Te najtańsze nie odbiegają jakością i wydajnością od tych droższych, więc warto w tym przypadku kierować się ceną. Opinie użytkowników pokazują, że klucz pneumatyczny w garażu jest praktycznie niezbędny. Kupując klucz upewni się, że masz dostęp do kompresora. Jeśli nie wiesz jaki kompresor do klucza pneumatycznego to zapytaj sprzedawcy, który z całą pewnością doradzi Ci najlepszą sprężarkę do Twojego modelu klucza. Klucz na powietrze zaoszczędzi Ci wiele pracy i przyspieszy wiele czynności. Wybierając klucz do kół pamiętaj, o zakresie pracy, żeby nie okazało się, że zakupiony klucz jest za słaby do odkręcenia naszych kół.POPULARNE

Aplus – opinie i testy

0
W pełni sprawnym samochodzie nie tylko konkretne systemy odpowiadają za bezpieczeństwo kierowcy, pasażerów oraz innych uczestników ruchu. Równie ważne są dobrej jakości opony –...

OSTATNIE POSTY