Strona głównaOpinieUszkodzony zawór SCV Toyota objawy, gdzie jest?

Uszkodzony zawór SCV Toyota objawy, gdzie jest?

-

W samochodach napędzanych silnikiem Diesla zawór SCV odpowiedzialny jest za kontrolę ssania, czyli za ilość paliwa podawanego do tłoka. Służy on więc do prawidłowej regulacji ciśnienia, niezbędnego do działania silnika wysokoprężnego, wykorzystującego właśnie wysokie ciśnienie. Jakie objawy daje więc uszkodzony zawór SCV w Toyocie?

We wszystkich tak skonstruowanych silnikach objawy uszkodzonego zaworu SCV – w Toyocie również – będą bardzo do siebie zbliżone. Jak w takim razie zorientować się, że chodzi właśnie o ten zawór? I w ogóle gdzie jest zawór SCV w Toyocie? Posiadaczom tej marki takie informacje z pewnością się przydadzą.

Gdzie jest zawór SCV w Toyocie?

Praktycznie we wszystkich przypadkach odpowiedź na pytanie: gdzie jest zawór SCV Toyota, będzie bardzo podobna. Na forach internetowych najczęściej można znaleźć zapytania o to, gdzie jest zawór SCV Toyota Avensis d4d, czy też: zawór SCV Toyota rav4 gdzie jest? Zawór SCV jest elementem układu wtryskowego, i to właśnie tam należy go szukać. Dostęp do „zielonego zaworka” nie jest zbyt prosty, i chociaż do „operacji” jego wyciągnięcia wystarczy płaski śrubokręt oraz imbusowy klucz HW5 w rozmiarze 5, trzeba poświęcić chwilę czasu i wybrać jedną z dwóch metod. Pierwsza z metod mówi o dostaniu się do zaworu SCV od strony amortyzatora, zlokalizowanego po stronie pasażera. Można również próbować wyciągnąć go bezpośrednio spod maski, wymaga to jednak dostania się w okolice zbiorniczka płynu do układu wspomagania kierowania. Aby wyjąć zawór SCV, w pierwszej kolejności należy odłączyć wtyczkę poprzez dociśnięcie jej blokady. Kolejnym krokiem jest odkręcenie dwóch śrub mocujących. Jeśli mimo ich odkręcenia zawór ciężko wychodzi, można go delikatnie podważyć właśnie za pomocą płaskiego śrubokrętu.

Uszkodzony zawór SCV Toyota Avensis d4d – jakie daje objawy?

We wszystkich silnikach Diesla zawór SCV odpowiada za to samo działanie. Dlatego czy to zawór SCV Toyota Rav4, czy zawór SCV Toyota Avensis, objawy będą analogiczne. Najczęściej wspominanymi objawami uszkodzonego zaworu SCV w Toyotach jest nierówna praca silnika, częste jej przerywanie lub gaśnięcie silnika. Silnik może też tracić na mocy, czy mieć problemy z odpalaniem. Możliwe jest również znaczny wzrost spalania paliwa na tych samych trasach.

Co może spowodować uszkodzenie zaworu SCV w Toyotach?

Przyczyn uszkodzenia zaworu SCV w Toyotach jest przynajmniej kilka. Do uszkodzenia elementu wtryskowego samochodu może dojść, gdy tankowane jest paliwo bardzo niskiej jakości. Zwykle im tańszy olej napędowy, tym więcej znajduje się w nim zanieczyszczeń. Największym zagrożeniem jest znajdująca się w oleju napędowym woda. Powodem uszkodzenia zaworu SCV w Toyocie może być nieregularne serwisowanie najważniejszych elementów silnika, w tym filtra paliwa.

Zawór SCV Toyota – czyszczenie

Jeśli diagnoza jest postawiona prawidłowo i wiemy, gdzie jest zawór SCV np. Toyoty Avensis d4d, możemy pokusić się o samodzielne wykonanie czyszczenia zaworu SCV w Toyocie. Po wyjęciu zaworu należy również wyjąć stary o-ring i założyć nowy na dokładnie oczyszczone gniazdo zaworu. Trzeba pamiętać też o metalowej uszczelce zaworu. Na forach można znaleźć wskazówki, że oczyszczenia zaworu SCV w  Toyocie wystarczy moczenie go w nafcie – nawet przez dwa dni – i mechaniczne „rozruszanie”. Warto też przed odpaleniem po wymianie ręcznie podpompować paliwo aż do filtra, żeby silnik mógł bez problemu zaskoczyć.

POPULARNE

Oleje Comma opinie

Oleje Comma – opinie

0
Każdy miłośnik motoryzacji będzie lał do swojego samochodu jedynie najlepszej klasy oleje samochodowe, posiadające renomę i pochodzące od sprawdzonych producentów. Jednym z nich jest...
uszczelki ajusa

Ajusa – opinie i testy

samochód ze sprzęgłem exedy

Exedy – opinie

Opinie o Chicago Pneumatic

Chicago Pneumatic – opinie

Corteo opinie

Corteco – opinie

OSTATNIE POSTY