Strona głównaOpinieFiat opinieFiat Croma - sprawdź opinie

Fiat Croma – sprawdź opinie

-

W Polsce samochody marki Fiat od zawsze cieszyły się dobrymi opiniami. Oczywiście – istniało i istnieje grono osób, które bardzo krytycznie wypowiada się na temat tej marki, ale w gruncie rzeczy nie jest ono duże.

Samochód, którego opisu podejmujemy się teraz – Fiat Croma – opinie ma zróżnicowane, ale w większości są one pozytywne. Dlaczego tak się dzieje? W skrócie można by powiedzieć, że opinie Fiat Croma ma tak dobre, bo jest tani, bardzo praktyczny, dość pakowany i przyzwoicie wyposażony. Jest to auto dostępne praktycznie dla każdego i na każdą kieszeń.

Fiat Croma to klasa średnia wśród pojazdów czterokołowych. Był produkowany w latach 2005-2011 i występował w następujących wersjach wyposażeniowych: Emotion, Dynamic, Active i Buisness. W wersji Emotion Fiat Croma opinie otrzymywał zazwyczaj doskonałe, ponieważ wyposażony był w chromowane ozdobniki nadwozia, posiadał też system audio Blue&Me. Dla wielu snobistycznych użytkowników dodatki te określały klasę auta, były wyróżnikiem jego ekskluzywności. Oczywiście najpopularniejsza była i jest wersja podstawowa, która znajduje największą liczbę nabywców. W wersji podstawowej opinie Fiat Croma otrzymuje bardzo dobre z tych wszystkich względów, o których wspomnieliśmy wcześniej.

Fiat Croma 2. Opinie

Wersja interesującego nas tutaj auta, pochodząca z 2006 roku, jest uznawana za jedną z najbardziej niedocenionych w środowisku motoryzacyjnym. Fiat Croma 2 opinie ma właśnie takie, że jest zlekceważony przez kierowców. A przecież ten pojazd będący hybrydą kombi i vana okazał się mieć doskonałe walory użytkowe, charakteryzowała go też bardzo dobra, jak na tamte czasy, cena, ok. 80 tysięcy złotych. Fiat Croma 2006 opinie wysokie uzyskał pod względem niedużych kosztów eksploatacji. Ceny części do auta nie są wygórowane i bardzo łatwo je dostać, ponadto dość szybko i tanio można naprawić na przykład przednie zawieszenie, tania jest też wymiana tylnych wahaczy. Zdecydowana większość ewentualnych usterek w tym samochodzie daje się naprawić za niedużą kwotę. Większość kierowców stwierdza również, że usterek nie pojawia się dużo. Z tych właśnie powodów Fiat Croma 2006 opinie ma jak najbardziej pozytywne.

Nie wszystko jest jednak takie „różowe”. Jeśli potencjalny nabywca tego auta zechce się dowiedzieć, jakie dla Fiata Croma opinie forum internetowe oferuje, może dość szybko zorientować się, że nie są one takie jednoznaczne. Użytkownicy piszący na forum zwracają uwagę na problemy, jakie mogą pojawiać się w trakcie użytkowania pojazdu, takie jak na przykład zaparowane reflektory, szybko wycierające się kierownice. Fiat Croma 2006 opinie ma również zróżnicowane, gdy dotyczą one skrzyni biegów. Przekładnia manulana GM (M32) oraz „automat” Aisin sprawiały często kierowcom problemy, potrzebne były remonty skrzyń biegów. Kupujący, gdy pragnie zapoznać się z tym, jakie dla Fiata Croma opinie forum internetowe prezentuje dotyczące silników, musi mieć świadomość, że zostanie ostrzeżony przed silnikami diesla. Dzieje się tak dlatego, że są one zazwyczaj mocniej eksploatowane. Nie oznacza to oczywiście, że każdy pojazd z silnikiem diesla będzie maksymalnie „wyjeżdżony”, ale na pewno trzeba na to zwrócić uwagę przy ewentualnym kupnie. 

Fiat Croma 2 opinie ma, jak mogliśmy się przekonać, i dobre, i dość krytyczne, ale w większości przypadków są one pozytywne. Tak więc za cenę 10-20 tysięcy złotych można mieć przyzwoite, mało awaryjne auto.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

POPULARNE

fiat sedici opinie kierowców

Mały ale mocny. Opinie o Fiat Sedici

0
Włoski samochód typu crossover SUV, Fiat Sedici, produkowany był w latach 2005-2014 w fabryce Magyar Suzuki na Węgrzech. Nazwa „Sedici” to słowo, które we...
Fiat Doblo

Fiat Doblo – opinie

OSTATNIE POSTY