Strona głównaOpinieCitroen opinieCitroen C3 - opinie kierowców, wady i zalety, wnętrze

Citroen C3 – opinie kierowców, wady i zalety, wnętrze

-

Francuski Citroen C3 to niewielki miejski samochód, który jest pierwszym dziełem kooperacji PSA Peugeot Citroën. Pierwsza wersja pojazdu powstała w 2002 roku, a kolejna produkowana była w latach 2009 – 2016. Obecnie fabryki wypuszczają wersję trzecią, będącą kontynuacją tego modelu. Samochód imponuje dynamiczną i charakterystyczną bryłą oraz niezłą jakością konstrukcji w porównaniu do ceny. Dzięki temu nawet samochody używane cieszą się uwagą klientów. 

Przez lata produkcji, Citroen C3 zasilany był wieloma jednostkami napędowymi, zarówno benzynowymi, jak i diesel. Opinie użytkowników wspominają o ogromnym wyborze, co pozwoli sięgnąć zarówno po bardziej dynamiczny pojazd albo ekonomiczny. Na większą uwagę zasługują samochody, w których paliwo stanowi benzyna. Opinie użytkowników kilkuletnich samochodów mówią o ich niezawodności i braku awarii. W przypadku silników diesla warto bardziej ostrożnie podchodzić do używanych pojazdów.

Sporym zainteresowaniem nadal cieszy się szczególna wersja tego samochodu, czyli Citroen C3 Pluriel. Opinie użytkowników potwierdzają, że jest to wersja dająca wiele możliwości. W tym modelu można złożyć dach, który porusza się po bocznych panelach w tylnej części pojazdu. Zdemontowanie ich sprawia, że z samochodu miejskiego powstaje kabriolet. Taka konstrukcja praktycznie nie ma konkurencji na europejskich i światowych rynkach. 

Citroen C3 – awarie i problemy

Czy warto sięgnąć po używany model Citroen C3? Wady i zalety tego samochodu warto poznać, obserwując fora internetowe. W przypadku Citroen C3 awaryjność jest na poziomie wszystkich samochodów z tej klasy. Pojawiają się problemy z przednim zawieszeniem, którego naprawa czeka nas w przypadku niemal każdego używanego modelu. Także prawie każdy Citroen C3 używany z silnikiem diesla wymaga bardziej szczegółowych oględzin. Zdarzają się problemy z dwumasowym kołem zamachowym, a w bardziej wydajnych silnikach nawet z turbosprężarką.

Opinie ekspertów i użytkowników podkreślają także problemy z korozją w obrębie karoserii w starszych samochodach. Pojawiają się częste awarie elektryki, które kończą się regularnymi błędami i problemami w funkcjonowaniu niektórych akcesoriów. Częstymi problemami są awarie wycieraczek, centralnych zamków, czy nawiewów.
Wad nie ustrzegła się także wersja Citroen C3 Pluriel. Opinie niektórych kierowców mówią, że jest to model nieprzystosowany do naszych warunków klimatycznych. W czasie deszczów i zimowych śnieżyc pojawiają się problemy z nieszczelnościami i utrzymaniem temperatury we wnętrzu pojazdu Citroen C3. Opinie kierowców podkreślają także, że wejście na tylne siedzenia jest bardzo niewygodne, a sama przestrzeń jest mniejsza niż w standardowych modelach.

POPULARNE

Nissan qashqai

Nissan Qashqai – opinie kierowców

0
Jeden z najpopularniejszych crossoverów, kompaktowy, w typie SUV-a - Nissan Qashqai. Opinie o tym wozie i czy warto w niego zainwestować?  Nissan Qashqai - jaki...
Opinie o Spidan

Spidan — opinie

Opinie o Tip Topol

Tip Topol – opinie

Opel Antara

Opel Antara – opinie

Toptul

Toptul – opinie

OSTATNIE POSTY