Strona głównaOpinieOleje ELF – opinie

Oleje ELF – opinie

-

Jednym z najważniejszych dla samochodu płynów eksploatacyjnych jest odpowiedniej klasy i jakości, dobrany pod względem parametrów olej silnikowy. Wiele marek rekomenduje stosowanie konkretnych produktów, wierząc w ich doskonałe parametry. Czy tak samo jest w przypadku olejów ELF? Opinie klientów mówią w tym względzie same za siebie: to marka godna zaufania.

Silnik samochodowy będzie miał optymalne warunki do pracy jedynie wtedy, kiedy będzie mieć dobre smarowanie. Pod tym względem każdy olej ELF opinie ma wręcz doskonale. W takim razie który z produktów jest najlepszy i dla kogo?

Olej Elf 5w30 – opinie

Według opinii, olej ELF 5w30 to najnowsza generacja olejów silnikowych, nie tylko paliwooszczędnych, ale i wielosezonowych. Sekretem oleju ELF Evolution 900 SXR 5w30 wg opinii fachowców jest zastosowana technologia, której podstawą jest hydrostatyczna baza. Ta zaś opiera się na koncepcie IntraMolecular Friction. Na ochronę silnika przy stosowaniu ELF Evolution 900 sxr 5w30 w opiniach również samych kierowców wpływa dodatek modyfikatorów. Dzięki nim praca silnika jest płynniejsza, a on sam jest lepiej chroniony dzięki obniżeniu procesu tarcia. Olej ELF Evolution SXR 5w30 jest syntetykiem przeznaczonym nie tylko do samochodów osobowych takich marek, jak Renault, ale również do samochodów ciężarowych.

ELF Evolution Full-Tech FE 5w30 – opinie

Według fachowych opinii ELF Evolution Full-Tech FE 5w30 przeznaczony jest do samochodów z silnikami wysokoprężnymi marki Nissan, Renault oraz do samochodu Mercedes Benz MB 226.51. Oleje ELF Evolution Full-Tech FE 5w30 wg opinii ekspertów spełniają normy emisji spalin IV, V oraz VI, dlatego z powodzeniem są stosowane również w starszych typach samochodów, w tym w samochodach ciężarowych. Olej przystosowany jest do pracy w trudnych warunkach, takich, jak jazda miejska, sportowa czy po autostradzie. Zapewnia bezawaryjną jazdę. Wymianę zaleca się po 30 000 km.

Olej ELF 5w40 – opinie o syntetyku

Wśród wszystkich olejów syntetycznych wg użytkowników i ich opinii to olej ELF 5w40 cieszy się największym wzięciem. Polecany jest przede wszystkim do silników z zastosowanym hydraulicznym systemem sterowania zaworów. Wg różnych opinii, olej ELF 5w40 przyjemnie wycisza pracę rozrządu. Z kolei ELF Evolution 900 sxr 5w40 opinie zawdzięcza głównie posiadaczom maszyn rolniczych czy budowlanych, ale i wymagających samochodów osobowych. Charakteryzuje się dodatkiem modyfikatorów tarcia i doskonałą ochroną silnika.

ELF 10w40 – opinie

Nie tylko według producenckich opinii ELF 10w40 jest bardzo wysokiej jakości półsyntetycznym olejem silnikowym, przeznaczonym do pojazdów o sporych wymaganiach. Z tego względu fachowcy rekomendują w wydawanych przez siebie opiniach ELF Evolution 700 STI 10w40 nie tylko do samochodów benzynowych. Z powodzeniem można stosować wg ich opinii olej ELF 10w40 w Dieslach;  w silnikach wolnossących i turbodoładowanych czy wielozaworowych. Olej ELF 10w40 w opinii nawet samych użytkowników doskonale sprawdza się w przypadku najnowocześniejszych konstrukcji samochodów, wyposażonych w głowice z wbudowanymi w głowicę wałkami rozrządu. Nie ma znaczenia, czy samochód jest wyposażony w katalizator spalin czy nie, czy jeździ na benzynie bezołowiowej, propan-butanie czy na oleju napędowym – w każdym z tych przypadków olej ELF 10w40 – opinie na forach internetowych to potwierdzają – zawsze sobie doskonale poradzi. Co więcej, na forach można znaleźć również opinie, że olej ELF 10w40 w Dieslach oraz w silnikach benzynowych sprawia, że są „żwawsze”, a kultura pracy silnika znacząco się poprawia. Nie bez znaczenia w tej kwestii są specjalne dodatki, mające za zadanie przeciwdziałać przedwczesnemu zużyciu się podstawowych elementów i podzespołów silnika. Dzięki dobremu, półsyntetycznemu olejowi ELF 10w40, wg opinii znawców, rozruch silnika jest łatwiejszy i bezpieczniejszy dla akumulatora; dzięki smarowaniu od samego startu zapewnia lepszą ochronę cennych części. W opiniach o ELF Evolution 700 STI 10w40 często wspomina się o jego właściwościach antykorozyjnych.

POPULARNE

Opinie o Dodge Nitro

Dodge Nitro – spalanie, opinie, wymiary, wnętrze

0
Amerykańskie pojazdy kochamy wszyscy, ale czy wszystkie modele nas interesują? Na pewno Dodge Nitro opinie będzie zbierać bardzo dobre. Okazuje się bowiem, że w...
subaru forester wady i zalety

Opinie o Subaru Forester

Kody błędów FIAT

Kody błędów FIAT

OSTATNIE POSTY