Strona głównaInneOpony Matador – opinie i testy

Opony Matador – opinie i testy

-

Sezon wymiany opon trwa w najlepsze, pomimo tego wielu kierowców wciąż zmaga się z doborem właściwej opony do samochodu. Wbrew powszechnej opinii wybranie opony to niezwykłe czasochłonne i trudne zajęcie. W tym przypadku należy właściwie podejść do tematu analizując i przeglądając pojawiające się opinie i recenzje w sieci, dodatkowo warto wybierać opony, które pochodzą od sprawdzonych producentów, a do takich zalicza się m.in. markę Matador. Przede wszystkim Matador posiada w swojej ofercie szeroką gamę modeli opon zimowych, letnich i całorocznych, marka cieszy się dużą popularnością i zaufaniem. W dalszej części wpisu sprawdzimy, jakiego pochodzenia jest ta marka, jakie posiada opinie, a następnie przetestujemy najpopularniejsze modele tej marki.

Opony zimowe, letnie i całoroczne marki Matador – sprawdzamy opinie

W takim razie, jakie pojawiają się opinie o oponach zimowych, letnich i całorocznych marki Matador? Przede wszystkim Matador to pochodzenia słowackiego marka, która specjalizuje się w produkcji opon do pojazdów osobowych, ciężarowych i motocykli, dodatkowo zajmuje się ona również dostarczaniem swoich produktów do branży lotniczej i wojskowej. Matador swoją działalność prowadzi od 1905 roku, w tym czasie wypracowała ona wysoką pozycje na rynku oponiarskim i posiada rzeszę klientów, którzy darzą firmę zaufaniem. Dzięki długoletniej tradycji, Matador dostarcza wysokiej jakości produkty, które charakteryzują się niezwykle dobrą przyczepnością do zarówno suchej, jak i mokrej nawierzchni.

Matador to tradycja i nowoczesność, dzięki zdobytemu doświadczeniu i odpowiedniej wiedzy technologicznej, każda opona tej marki poddawana jest rygorystycznym testom jakości i bezpieczeństwa, w ten sposób powstają opony korzystne pod względem ekonomicznym.

Większość zakładów produkcyjnych tej marki jest zlokalizowana na Słowacji oraz w Czechach. W każdej fabryce wdrożono, przetestowano i zoptymalizowano etapy produkcyjne oraz zastosowano pionierskie rozwiązania, dzięki temu uzyskały one dość wymagające certyfikaty techniczne ISO/TS. W dalszej części wpisu sprawdzimy, jakie pojawiają się opinie o najpopularniejszych oponach tej marki.

Matador Hectorra 3

Jakie pojawiają się opinie o oponie Matador Hectorra 3? Przede wszystkim Matador Hectorra 3 to opona letnia, która przeznaczona jest do pojazdów osobowych. Model ten w połączeniu z wysokimi parametrami oraz sportowym wyglądem, nadaje pojazdom dość unikalnego charakteru. Hectorra 3 to propozycja, która z pewnością spełni preferencje najbardziej wymagających kierowców.  Opona letnia posiada wiele wdrożonych i innowacyjnych rozwiązań, a do jednych z nich zaliczyć można m.in. asymetryczny bieżnik, który efektywnie wpływa na przyczepność do zarówno suchej, jak i mokrej nawierzchni, dodatkowo ma ona wpływ na krótszą drogę hamowania. Jeżeli chodzi o jazdę w trakcie deszczu, to za precyzję i komfort z jazdy odpowiada konstrukcja opony, która składa się z czterech rowków, oraz skomplikowanych kanałów wspomagających. Takie rozwiązanie skutecznie wpływa na odprowadzanie wody i błota spod opony, zapobiegając tym samym pojawianiu się zjawiska „Aquaplaningu”.

Matador MP92 Sibir Snow

Wysokie parametry w przystępnej cenie, duży poziom bezpieczeństwa oraz komfort z jazdy, to główne cechy, które zapewnia niezwykle popularna opona Matador MP92 Sibir Snow. Przede wszystkim opona Matador MP92 Sibir Snow została zaprojektowana z myślą o pojazdach miejskich. Model ten niezwykle dobrze sprawuje się zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni. Dzięki wdrożeniu asymetrycznego bieżnika, opona  wykazuje dobrą przyczepność bez względu na panujące warunki pogodowe, dlatego dość często w sieci można o tym modelu wyczytać wiele przychylnych opinii. Do produkcji opony MP92 Sibir Snow wykorzystano również pionierską mieszankę gumową, która zawiera w swoim składzie krzemionkę. W ten sposób opona charakteryzuje się wysoką elastycznością, w momencie występowania ekstremalnie niskich temperatur.  Dodatkowo dzięki wdrożonemu rozwiązaniu, cała powierzchnia styku opony z nawierzchnią przyczynia się do większej stabilności, a tym samym utrzymywania właściwego toru jazdy.

Matador MP47

Matador MP47 to kolejna, zyskująca na coraz to większej popularności opona letnia. O Matador MP47 pojawia się wiele recenzji, testów i opinii w sieci. Najczęściej wpisy o MP47 nawiązują do tego, że opona zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa i komfort z jazdy zarówno po suchej, jak i mokrej nawierzchni, osiągając w ten sposób wysokie parametry z podróżowania. Opona letnia Matador MP47 została zaprojektowana przy wykorzystaniu wielu innowacyjnych rozwiązań, w tym m.in.  w bieżnik posiadający szerokie rowki. Takie rozwiązanie przyczynia się do efektywniejszego odprowadzania wody spod koła, zapobiegając tym samym pojawieniu się zjawiska „Aquaplaningu”.

POPULARNE

Kiedy przedawnia się wykroczenie

Kiedy przedawniają się wykroczenia drogowe?

0
Wykroczeniem nazywamy społecznie szkodliwy czyn, który został zabroniony przez ustawę, jaka obowiązywała w czasie jego popełnienia, pod groźbą kary aresztu albo ograniczenia wolności czy...
tory wyścigowe

Tory wyścigowe w Polsce

OSTATNIE POSTY