Strona głównaZakupNexen - czy warto kupić te opony? Opinie

Nexen – czy warto kupić te opony? Opinie

-

Wybór nowych opon do samochodu to ciężka i wymagająca odpowiedniego przygotowania decyzja. W pierwszej kolejności należy dokładnie ustalić, jaki rodzaj i rozmiar opony do samochodu chcemy kupić. Kolejną czynnością jest wybranie marki opony spośród szerokiej gamy ofert, które są dostępne na rynku. W związku z tym przychodzimy z pomocą i weźmiemy pod lupę jednego z takich producentów – Nexen. W dalszej części wpisu sprawdzimy, jakiego pochodzenia jest ta marka, jakie pojawiają się o niej opinie, a następnie przetestujemy najpopularniejsze modele opon zimowych, letnich i całorocznych marki Nexen.

Opony zimowe, letnie i całoroczne marki Nexen – jakie pojawiają się opinie?

W takim razie, jakie pojawiają się opinie o oponach zimowych, letnich i całorocznych marki Nexen? Przede wszystkim Nexen to przedsiębiorstwo pochodzące z Korei Południowej, i jest ona zaliczana do jednych z najstarszych firm, które specjalizują się w produkcji opon do pojazdów osobowych, ciężarowych i motocykli. Sięgając wstecz, Nexen powstało w 1942 roku, i w początkowej fazie swojej działalności zajmowała się produkcją opon dla japońskiej armii ludowej. Z biegiem lat przedsiębiorstwo Nexen zyskało niezwykle dużą popularność i wchodziła w kooperację z licznymi gigantami motoryzacyjnymi.

Obecnie marka Nexen posiada wiele przychylnych opinii, a produkty, które wychodzą z taśm produkcyjnych tej firmy, charakteryzują się wysoką wytrzymałością i jakością dzięki temu, że są one poddawane rygorystycznym testom jakości. Opony letnie, zimowe i całoroczne marki Nexen wchodzą w skład wyposażenia takich marek, jak Audi, Mercedes, czy Fiat. W dalszej części wpisu przetestujemy i sprawdzimy, jakie pojawiają się opinie o najpopularniejszych modelach opon tej marki.

Nexen Winguard Sport 2

Jeżeli chodzi o markę Nexen, to warto zwrócić uwagę na model opony zimowej Winguard Sport 2. Przede wszystkim Winguard Sport 2 to model, który jest przeznaczony do pojazdów osobowych. Wchodzi w skład opon klasy średniej i jest dostępna w dość przystępnej cenie. Winguard Sport 2 charakteryzuje się wysoką jakością wykonania, i posiada specjalną wzmocnioną strukturę, która zapobiega ścieraniu i uszkodzeniom mechanicznym, dlatego w sieci pojawia się o niej wiele przychylnych opinii.

Nexen N’Blue HD Plus

Opona Nexen N’Blue HD Plus to model, który zyskuje niezwykle dużą popularność, ze względu na to, że zapewnia ona wysoki poziom bezpieczeństwa. To wszystko dzięki zastosowaniu innowacyjnego rozwiązania w postaci asymetrycznego bieżnika, który zwiększa w oponie N’Blue HD Plus stabilność w trakcie prowadzenia pojazdu, oraz przyczynia się ona do krótszego hamowania na śliskiej nawierzchni. Opona N’Blue HD Plus gwarantuje również rewelacyjną przyczepność do nawierzchni.

Nexen N’Blue 4 Season

Co mówią opinie o oponach N’Blue 4 Season? Przede wszystkim model ten to opona całoroczna, która wchodzi w skład klasy średniej i jest ona przeznaczona do pojazdów miejskich. Opona N’Blue 4 Season posiada wiele pionierskich rozwiązań i charakteryzuje ją wysoka jakość wykonania, dlatego pojawia się ona w wielu testach i rankingach, które są przeprowadzane przez niezależne grupy motoryzacyjne. Opona N’Blue 4 Season niezwykle dobrze radzi sobie na każdej nawierzchni, i zapewnia ona wysoki komfort z jazdy.

Nexen N’Fera SU1

Wysoka jakość wykonania, bezpieczeństwo i komfort w trakcie jazdy, to tylko niektóre cechy, którymi charakteryzuje się opona N’Fera Su1. Przede wszystkim N’Fera SU1 to opona, w której zastosowano innowacyjne rozwiązanie w postaci asymetrycznego bieżnika, który niezwykle dobrze radzi sobie zarówno na suchej i mokrej nawierzchni. Odpowiednia struktura rowków, które znajdują się na bieżniku N’Fera SU1 skutecznie odprowadzają nadmiar wody i śniegu spod koła, tym samym redukując pojawiające się zjawisko „Aquaplaningu”.

Nexen Winguard Snow G

Opony Nexen Winguard Snow G to model charakteryzujący się uzyskiwaniem wysokich osiągów. Nexen Winguard Snow G posiada pionierskie rozwiązanie w postaci szczelin 3D. Dzięki takiej konstrukcji, opona Winguard Snow G bardzo dobrze spisuje się na każdym rodzaju nawierzchni i wykazuje ona duży poziom przyczepności. Dodatkowo model ten posiada wzmocniony karkas, który zapewnia zwiększoną odporność na pojawiające się odkształcenia.

Nexen Winguard SUV

Dla pojazdów terenowych marka Nexen przygotowała opony Winguard SUV, które niezwykle dobrze spisują się na pojazdach, które posiadają napęd 4×4. Cechą charakterystyczną opony Nexen Winguard SUV jest to, że posiada ona kierunkowy bieżnik, który zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa i komfort w trakcie jazdy po suchej oraz śliskiej nawierzchni. Dodatkowo posiada ona wzmocnioną strukturę dzięki użytym mieszanką z dodatkiem krzemionki, dlatego wykazuje ona wysoką wytrzymałość i elastyczność na odkształcenia.

POPULARNE

Laufenn - warto czy nie warto? Opinie i testy

Laufenn – warto czy nie warto? Opinie i testy

0
Wybierając nowe ogumienie do swojego pojazdu, w pierwszej kolejności zapoznajemy się z parametrami i rozmiarami takiej opony, a następnie przeszukujemy sieć w poszukiwaniu różnych...

OSTATNIE POSTY