Strona głównaInneKioskpolis - wylicz swoje OC

Kioskpolis – wylicz swoje OC

-

Posiadasz samochód lub inny pojazd mechaniczny? Nie możesz się nim legalnie poruszać, jeśli nie masz wykupionej polisy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej (OC). W znalezieniu takiej, która spełnia Twoje potrzeby i możliwości finansowe pomoże Kioskpolis.pl.

Ustawa nakłada obowiązek wykupienia polisy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej (OC) na przykład na: właścicieli pojazdów mechanicznych, lekarzy, fizjoterapeutów prowadzących własną działalność, architektów. Jeżeli więc masz samochód lub motocykl, musisz go ubezpieczyć – nawet, jeśli na co dzień z niego nie korzystasz! Za niedopełnienie tego obowiązku grożą bardzo wysokie kary. Polisa ta chroni przed finansowymi skutkami zdarzeń drogowych, np. wypadków.

Jakie jeszcze rodzaje ubezpieczenia może wykupić właściciel pojazdu?

Oprócz obowiązkowej polisy OC, będąc właścicielami nowego lub używanego pojazdu, możemy skorzystać jeszcze z kilku innych rodzajów ubezpieczenia, mających charakter dobrowolny. Zalicza się do nic autocasco (AC) – ubezpieczenie chroniące przed finansowymi skutkami uszkodzenia, zniszczenia lub utraty samochodu, jego części czy wyposażenia, powstałych w wyniku zdarzenia niezależnego od woli właściciela, np. sytuacji losowej bądź spowodowanej przez osoby trzecie. Taką polisę dobrze jest wykupić, kiedy posiadamy nowy lub drogi pojazd.

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) obejmuje z kolei ochronę zdrowia i życia kierowcy oraz pasażerów pojazdu. Pieniądze z polisy wypłacane są w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu, powstałego podczas wypadku.

Ubezpieczenie Assistance ma na celu zapewnienie ubezpieczonemu określonej w polisie pomocy (technicznej, informacyjnej, medycznej, itd.) w nieoczekiwanych zdarzeniach losowych, związanych z takimi obszarami jak: transport samochodowy, podróże, zdrowie, dom czy rodzina. W przypadku ubezpieczeń komunikacyjnych chodzi o pakiet serwisowy, przykładowo w razie awarii.

Jak wyliczyć kwotę ubezpieczenia OC i polis dobrowolnych?

Poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe oferuję polisy zarówno obowiązkowego ubezpieczenia OC, jak też ubezpieczeń dobrowolnych, w zróżnicowanych cenach i zakresach odpowiedzialności (ubezpieczenia dobrowolne). Koszta, jakie musimy ponieść, zależą od pojazdu, którym się poruszamy (rodzaj, model, wiek, pojemność silnika, garażowanie, itd.), a także od nas samych – przykładowo, młodzi kierowcy, jako że statystycznie powodują więcej zdarzeń drogowych, muszą płacić wyższe składki na OC.

Wybór nie jest łatwy. Należy go dokonywać, kierując się własnymi potrzebami oraz możliwościami finansowymi.

W znalezieniu polisy spełniającej nasze wymagania z pewnością pomoże kalkulator OC w Kioskpolis.pl 

Dzięki niemu określimy wysokość składki ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, a także autocasco, od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz Assistance. Pomoże on nam w wyborze i zakupie polisy zarówno dla pojazdu nowego, jak i używanego, znajdującego się już w naszym posiadaniu, albo takiego, który dopiero zamierzamy kupić.

Kalkulator OC w Kioskpolis.pl jest bardzo przyjazny w obsłudze. Cechuje się przejrzystością i prostotą. Wystarczy wpisać odpowiednie dane, i już wiemy, ile pieniędzy będziemy musieli wydać na ubezpieczenie danego pojazdu.

Artykuł sponsorowany

POPULARNE

asysten parkowania

Systemy bezpieczeństwa w samochodach

0
Już dawno minęły czasy w których bezpieczeństwo samochodów sprowadzało się do odpowiedniej konstrukcji i poduszek powietrznych. Dzisiaj producenci aut montują w swoich samochodach masę...
CO TO JEST KJS

Co to KJS?

podróż na węgry

Samochodem na Węgry

OSTATNIE POSTY