Strona głównaInneIle kosztuje dystrybutor paliwa?

Ile kosztuje dystrybutor paliwa?

-

Warsztaty samochodowe czy nawet gospodarstwa rolne potrzebują sprytnych rozwiązań, gdy w grę wchodzi tankowanie pojazdów. W chwili, gdy nie ma czasu czy możliwości odwiedzenia stacji benzynowej, najlepszym rozwiązaniem jest wyposażenie się we własny dystrybutor paliwa. To możliwa, a w dodatku bardzo wygodna opcja, dostępna dla każdego.

Z opcji mobilnego dystrybutora paliwa może skorzystać każdy – również osoby, które po prostu nie lubią tracić czasu na stanie w kolejkach na stacjach benzynowych. Warto sprawdzić, ile kosztują dystrybutory paliwa, z których bez problemu można bezpiecznie korzystać w domu.

Mobilny dystrybutor paliwa – zasada działania

Czy mówimy o mobilnym, czy o stacjonarnym dystrybutorze paliwa, zasady jego działania są identyczne – za pomocą specjalnej pompy paliwo jest zasysane ze zbiornika do baku. Zamontowane w mechanizmie zawory pozwalają także na bezpieczny powrót cieczy z powrotem do zbiornika. W przypadku przenośnych dystrybutorów paliwa mamy do czynienia z zaworami samozasysającymi. Oznacza to, że kanał dopływowy nie musi być ponownie napełniony. Dlatego mini CPN, jak jest w skrócie nazywane to proste urządzenie, doskonale sprawdza się w domowych czy warsztatowych warunkach.   Ze względu na swój charakter wykorzystywany jest też w mobilnych warsztatach i jako wyposażenie podstawowe pomocy drogowej. Jedynym ograniczeniem jest benzyna – poza nią za pomocą mobilnego dystrybutora paliwa można zatankować nie tylko olej napędowy, ale również olej silnikowy czy naftę.

Jak zatankować auto z pomocą mini CPN-u?

Przenośny dystrybutor jest wyposażony w szereg zabezpieczeń, w tym w samoodbijający pistolet do tankowania. Za jego sprawą niemożliwe jest przepełnienie baku paliwa – tankujesz dokładnie tyle, ile jest potrzebne. Co więcej, każde z tych urządzeń samoczynnie usuwa zalegające w przewodzie ssącym powietrze. Całą operacja jest bardzo prosta i wygląda prawie identycznie, jak tankowanie na stacji paliw. Różnica jest jedna: korzystając z przenośnego dystrybutora jeden koniec węża ssącego umieszczasz w zbiorniku paliwa, drugi koniec – w baku.

Czy własny dystrybutor paliwa się opłaca?

Nie każdy z nas pamięta, że korzystając ze stacji benzynowej płacimy nie tylko za samo paliwo, ale również za obsługę. Posiadając własną pompę olejową pieniądze, jakie przeznaczylibyśmy właśnie na ten cel, zostają u nas w kieszeni. Sumując wszystkie wydatki tego typu rocznie kwota, jaką zostawiamy „za darmo” na stacjach, może być naprawdę porażająca. Jeśli chodzi o własny dystrybutor paliwa, cena jego użytkowania jest dużo niższa.

Cena własnej pompy olejowej

Eksploatacja tego prostego urządzenia jest bardzo prosta i tania, a sama pompa jest w zasadzie bezobsługowa, co jest jedną z jej większych zalet. Nad mini CPN-em zawsze warto się zastanowić, ponieważ cena dystrybutora paliwa to średnio około 400 – 500 złotych, w zależności od mocy, przepływu czy ciśnienia tankowania. Ilość dostępnych w sklepach produktów, o zróżnicowanych parametrach, pozwala na idealne dopasowanie dystrybutora do indywidualnych potrzeb.

POPULARNE

transport

Cyfrowy tachograf. Czym jest i komu może się przydać?

0
Cyfrowy tachograf to urządzenie kontrolne, które trzeba (zgodnie z obowiązującym prawem) zamontować w wielu rodzajach pojazdów użytkowych. W naszym artykule odpowiemy na pytania: kto...

Prawo jazdy z Ukrainy

trójkołowce

Pojazdy trójkołowe

OSTATNIE POSTY