Strona głównaZakupFirestone – opinie o oponach tej firmy

Firestone – opinie o oponach tej firmy

-

Właściciele pojazdów są zmuszeni do tego, aby stale kontrolować i zwracać uwagę na różne elementy eksploatacyjne. Do takich elementów zalicza się opony, które są odpowiedzialne w głównej mierze za komfort i bezpieczeństwo w trakcie jazdy. W związku z tym wybór odpowiedniej opony letniej, czy zimowej do samochodu stanowi nie lada wyzwanie, ponieważ na rynku pojawia się duża ilość producentów posiadająca w swojej ofercie lepsze i gorsze opony. Ułatwiając wam zadanie weźmiemy pod lupę jednego z takich producentów opon – Firestone. W dalszej części wpisu sprawdzimy, jakie pojawiają się opinie na forum, jakie jest pochodzenie tej marki i jak wypadają w testach najpopularniejsze modele opon Firestone.

Opony letnie i zimowe marki Firestone – jakie posiada opinie?

W takim razie, jakie pojawiają się opinie na forum o oponach letnich i zimowych marki Firestone? Firestone to niezwykle popularna marka pochodzenia japońskiego. Wchodzi ona w skład dużej grupy producentów Bridgestone i specjalizuje się w produkcji opon do samochodów osobowych, ciężarowych i do motocykli. Firestone cieszy się niezwykle dużą popularnością dostarczając wysokiej jakości opony. Każda opona wyróżnia się indywidualnym podejściem, a przed wypuszczeniem na rynek są one poddawane bardzo wymagającym testom jakości i bezpieczeństwa. Marka Firestone plasuje się również wysoko w rankingach oraz testach, które najczęściej organizowane są przed grupy motoryzacyjne, w ten sposób zyskuje ona przychylne opinie kierowców z całego świata. W oponach letnich i zimowych marki Firestone znaleźć można wiele innowacyjnych rozwiązań, które przyczyniają się do uzyskiwania krótszej drogi hamowania oraz zwiększają żywotność opon. Najczęściej marka opon Firestone jest polecana kierowcom, którzy preferują spokojny styl jazdy. W dalszej części wpisu sprawdzimy, jakie pojawiają się opinie na forum o najpopularniejszych modelach opon marki Firestone.

Firestone Roadhawk

Opona Roadhawk zalicza się do jednych z najpopularniejszych modeli opon marki Firestone. Roadhawk to opona letnia, która jest dostępna w przystępnej cenie i jest zaliczana do klasy średniej. Opony Roadhawk przeznaczone są do miejskich samochodów osobowych oraz sedanów. Najczęściej dostępne są one w kilku rozmiarach od 15 do 20 cali, w związku z tym pojawia się możliwość na to, aby zamontować opony Roadhawk do wielu popularnych modeli pojazdów. Opony zostały poddane wymagającym testom jakości i sprawdzały się one w każdych warunkach atmosferycznych, dlatego opony niezwykle dobrze radzą sobie na mokrej oraz suchej nawierzchni, w ten sposób na forum pojawia się wiele pozytywnych opinii na jej temat. Kolejną zaletą tego modelu jest to, że wykazuje ona niezwykle dużą wytrzymałość na ścieranie oraz uszkodzenia mechaniczne. Za ten stan rzeczy odpowiedzialna jest użyta mieszanka podczas jej produkcji, która dodatkowo charakteryzuje się wysoką elastycznością. W związku z tym jeżeli zastanawiasz się nad wyborem opony letniej do swojego pojazdu, to model Roadhawk jest idealnym wyborem.

Firestone Winterhawk 3

Duża wytrzymałość, lepszy komfort prowadzenia pojazdu bez względu na rodzaj i stan nawierzchni to niektóre zalety, które uzyskasz decydując się na opony Firestone Winterhawk 3. Przede wszystkim Winterhawk 3 to opona przeznaczona do pojazdów osobowych, które zyskuje wiele przychylnych opinii. Posiada ona kierunkowy bieżnik, który w efektywny sposób zmniejsza całkowitą drogę hamowania, nawet na mokrej nawierzchni do 3 metrów, dodatkowo charakteryzuje się ona wysokim poziomem bezpieczeństwa. Inżynierzy odpowiedzialni za stworzenie tej opony wdrożyli do modelu innowacyjne rozwiązanie, które polega na tym, aby wewnątrz opony rozkładało się w równomierny sposób nacisk. W rezultacie bieżnik opony Winterhawk 3 zużywa się powoli, zwiększając tym samym żywotność opony.

Firestone Multiseason

Jakie opinie pojawiają się o oponie całorocznej Firestone Multiseason? Opony całoroczne Multiseason to rozwiązanie, na które decydują się osoby, które cenią sobie czas oraz pieniądze w trakcie wykonywania sezonowych wymian opon. Charakterystyczną cechą opony Multiseason jest to, że gwarantuje ona wysoki poziom bezpieczeństwa oraz przyczepność do nawierzchni, bez względu na panujące warunki pogodowe.

Firestone Multihawk 2

Opona letnia Multihawk 2 to kolejna zyskująca na coraz to większej popularności opona, która posiada wiele innowacyjnych rozwiązań. Model Firestone Multihawk 2 zwiększa nie tylko bezpieczeństwo i komfort prowadzenia, ale i również charakteryzuje się ona wysoką odpornością na ścieranie oraz uszkodzenia mechaniczne. Model Multihawk 2 przeszedł wiele testów jakości, tym samym wykazuje ona wysokie parametry przyczepności do nawierzchni, bez względu na panujące warunki. Multihawk 2 pojawia się na wielu recenzjach i niektóre magazyny motoryzacyjne opisują oponę, jako niezwykle dobrze dopracowany produkt, który spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

POPULARNE

Opony Toyo - najnowsze testy i opinie

Opony Toyo – najnowsze testy i opinie

0
Wymiana opon to dla wielu właścicieli pojazdów zmora, która przyprawia o ból głowy. Przede wszystkim opony to ten element, który jest najbardziej eksploatowany, dlatego...
Hankook – opinie o oponach

Hankook – opinie o oponach

OSTATNIE POSTY