Strona głównaNaprawaCzym przykleić lusterko samochodowe?

Czym przykleić lusterko samochodowe?

-

Doskonale wiemy, jak często zdarza się nam, kierowcom usterka w postaci urwanego lusterka. Nierzadko jest to niedogodność spowodowana naszą nieuwagą, ale również nieostrożność innego kierowcy. Czasem jest to tak mała strata, że nie warto zgłaszać jej do ubezpieczalni. Niemniej jednak niezależnie od powodów powinniśmy wiedzieć czym przykleić lusterko w aucie. Stąd też, na te i inne pytania odpowiemy w naszym krótkim poradniku na ten temat. 

Jak przykleić lusterko samochodowe?

Istnieje wiele artykułów na temat pozbywania się rys na aucie i polerowania lamp, jednak jak dotąd nie spotkaliśmy się z wieloma publikacjami w kwestii: jak przykleić lusterko samochodowe. Otóż w pierwszej kolejności powinniśmy pomyśleć o tym, jak wykonać tego typu drobną pracę samodzielnie. Nie warto zlecać przyklejania lusterka, zarówno bocznego, jak i tego wewnętrznego fachowcom, ponieważ jest to szybka i łatwa naprawa. Następnie należy zastanowić się nad tym, czy mamy komfortowe miejsce do wykonania naprawy. Kolejny etap – pomyśl, czym przykleić lusterko w aucie. Następny to zakupy – po wyborze odpowiedniego produktu (o czym napiszemy w akapicie poniżej) warto skorzystać z oferty sklepów internetowych. Dzięki nim możemy porównać ceny, sprawdzić oferty i opinie, także na temat tego, czym przykleić lusterko samochodowe. To niezwykle pomocna wiedza, którą otrzymujemy za darmo. Informacje na ten temat możemy uzyskać również na wszelkiego rodzaju forach, jednak tak jak wszędzie i tutaj potrzebna będzie fachowa porada. 

KLEJ DO LUSTEREK SAMOCHODOWYCH

Czym przykleić lusterko samochodowe?

Zatem czym przykleić lusterko samochodowe? Z tego względu, iż lusterko boczne w aucie składa się z kilku części – obudowy, przewodów, szkła lusterkowego, itp. powinniśmy dobrze przemyśleć to, czym przykleić lusterko zewnętrzne w samochodzie. Najczęściej do tego celu wybierane są przezroczyste silikony, jednak mimo że są elastyczne, to bardzo często można ich użyć zbyt wiele, co nie wygląda estetycznie. Aplikacja silikonu, nawet tego przezroczystego, nie jest precyzyjna i niełatwo nad nią zapanować. Wpisując frazę czym przykleić lusterko boczne w samochodzie w wyszukiwarkę internetową, możemy zauważyć również, że polecane są do tego celu popularne kleje dwuskładnikowe.

Boll Klej Do Lusterek Samochodowych

Charakteryzują się one w dużej mierze tym, że zaczynają one mieć właściwości łączące po zmieszaniu dwóch składników. Z drugiej zaś strony nie może to być spojenie na stałe. Powinno być ono choć trochę giętkie, ponieważ lusterka często są składane, głównie po to, by ich nie uszkodzić. Dlatego też warto poszukać takich produktów jak specjalny klej do lusterek samochodowych, choć i to jest zależne od rodzaju usterki. Jeśli doszło jedynie do pęknięcia obudowy z dala od zgięcia, zwykły klej na gorąco również mógłby być wystarczający. 

lusterko boczne samochodowe

Klej do lusterek samochodowych – czym jest?

Wracając do produktu, jakim jest klej do lusterek samochodowych. Jest to produkt na pozór o wąskiej specjalizacji, ponieważ jak sama nazwa wskazuje, służy do klejenia lusterek. Jednak bardzo często na opakowaniu możemy dostrzec także dopisek ABS. Oznacza to, że to, czym możemy przykleić lusterko w aucie, warto użyć do plastiku typu ABS, PC, PC/PBT, ASA, AES, PS. Są to takie elementy jak: owiewki motocyklowe, lusterka zewnętrzne, obudowy, kołpaki i grille samochodowe. Klej ten będzie naszym sprzymierzeńcem w wielu naprawach związanych nie tylko z naszym samochodem, ale również motocyklem. Jest to zatem niezwykle uniwersalny produkt. 

Proseal Klej Do Lusterek Samochodowych

Podsumowując – to, jak przykleić lusterko w aucie jest zależne od jego uszkodzenia i czasem wymaga od nas wiedzy, cierpliwości i czasu do spojenia np. przewodów w lusterkach elektrycznych. Jednak to, czym przykleić lusterko w samochodzie jest uwarunkowane od miejsca usterki, a także tego, czy chcemy skleić lusterko na „sztywno” i na stałe, czy ważne jest dla nas elastyczne spoiwo.  

POPULARNE

JC Premium: co to za firma

JC Premium: co to za firma?

0
JC Premium - co to za firma? Należy ona do bardzo znanego w Polsce dystrybutora części samochodowych Inter Cars. W ramach marki JC Premium...

OSTATNIE POSTY