Strona głównaPoradyJaki olej do myjki ciśnieniowej?

Jaki olej do myjki ciśnieniowej?

-

W naszym garażu posiadamy wiele elektrosprzętu, gadżetów i narzędzi, których instrukcja obsługi już dawno została zutylizowana. Czasem przez naszą nieuwagę, czasem przez pośpiech. Wszystko to sprawia, że używając ich przez dłuższy czas zapominamy, które płyny eksploatacyjne będą dla nich odpowiednie. Tak jest np. z myjką ciśnieniową. Stąd też postanowiliśmy stworzyć mini poradnik na temat takiej ważnej kwestii jak olej do myjki ciśnieniowej. Zapraszamy do lektury!  

Olej do myjki ciśnieniowej – dlaczego ma to tak ważne znaczenie?

Wszystkie płyny eksploatacyjne podczas używania sprzętu wyposażonego w silnik są niezwykle kluczowe. Olej silnikowy jest ważny, ponieważ dzięki niemu nie dochodzi do zatarcia, a dobrze dobrany wpływa na prawidłowe jej funkcjonowanie. Wymiany oleju w myjce musimy dokonać także wtedy, gdy zauważymy pewne nieprawidłowości w postaci wycieku. Uszkodzona uszczelka, częste i długotrwałe korzystanie, usterki mechaniczne… to wszystko sprawia, że musimy posiadać wiedzę, jaki olej do myjki ciśnieniowej będzie idealny. Co ważne, jeśli użyjemy nieodpowiedniego, gwarancja na urządzenie przepadnie, a my będziemy musieli naprawiać je na własną rękę. Często łączy się to z dużymi kosztami, a nawet wymianą sprzętu na nowy. Zatem olej do myjki ciśnieniowej i jego zapas w naszym domostwie to priorytetowa sprawa, jeśli nie chcemy doprowadzić do jej zniszczenia. 

Jaki olej do karchera?

Nazwy myjka ciśnieniowa i karcher stosowane są zamiennie. Nie wszystkie myjki ciśnieniowe są produkowane przez markę Karcher, jednak tak potocznie została przyjęta ta nazwa. Niemniej jednak myjka Karcher jest jedną z najczęściej kupowanych. Dlatego też, jeśli ją posiadamy, powinniśmy w pierwszej kolejności poszukać oryginalnego oleju do myjek ciśnieniowych Karcher. Są one sygnowane logiem Karcher i podzielone na rodzaje, biorąc pod uwagę moc silnika danego urządzenia. Najpopularniejszy to oryginalny olej Karcher 1L SAE 90 przeznaczony do myjek Karcher zasilanych napięciem 400 V. Jak sama nazwa wskazuje, jego pojemność to 1 litr, a to, ile go użyć jest zależne od potrzeb, które możemy łatwo zmierzyć dzięki miarce wchodzącej w skład wyposażenia. 

Olej do pompy wysokociśnieniowej

Jeśli nasz sprzęt nie pochodzi z rodziny Karcher, olej do myjki ciśnieniowej powinien pasować do jej mocy, co zawsze zaznaczone jest na opakowaniu. Najbardziej polecany jest mineralny 15w40 dobrej jakości albo przekładniowy. Bardzo często myjki tego typu nie posiadają osobnego wlewu na olej. Można go uzupełnić, jedynie rozkręcając pompę, co wymaga od nas wiedzy i precyzji, jednak nie jest niemożliwe do zrealizowania. 

mycie samochodu myjką

Co jeszcze warto na ten temat wiedzieć? 

Wpisując w wyszukiwarkę internetową frazę „jaki olej do karchera”, często możemy spotkać się raczej z reklamami samych olejów niż z profesjonalnym doradztwem. W tej kwestii najwięcej informacji znajdziemy na stronach producenta danego modelu, bądź forum, gdzie przedstawiane są również opinie na temat danego płynu. Warto pamiętać, że olej, olejowi nie równy, szczególnie jeśli chodzi o olej samochodowy w porównaniu do tego przeznaczonego do elektrosprzętu. Silniki znacznie się od siebie różnią, dlatego należy mieć na uwadze, że powinniśmy posiadać oleje dedykowane. Samo uzupełnianie ich nie powinno stanowić problemu, ale warto zapamiętać kolejność rozkręcania części (gdy wlew tego wymaga). Możemy w tym celu na każdym etapie zrobić zdjęcie, by potem odwzorować każdy etap. Przy okazji warto również przeczyścić zawory i pompę w naszym urządzeniu, ponieważ mogą się w nich osadzać zanieczyszczenia. 

Jak widać, jeśli już dojdziemy do tego, jaki olej do myjki ciśnieniowej karcher wybrać, samo z niej korzystanie będzie bezproblemowe. Tylko ten płyn jest w przypadku myjki ciśnieniowej ważny, a jeśli odpowiednio go dobierzemy, nie musimy martwić się o jej kondycję. 

POPULARNE

Jak odebrać prawo jazdy

Jak sprawdzić, czy prawo jazdy jest do odbioru w starostwie?

0
Młody kierowca tuż po zdaniu egzaminu zazwyczaj z niecierpliwością czeka na dokument uprawniający go do prowadzenia pojazdu. Jednak pojawia się sporo pytań, na czele...
wyposażenie warsztatu

Stoły do warsztatu samochodowego

OSTATNIE POSTY