Strona głównaWyposażenie autaCo warto wiedzieć o żarówce H4?

Co warto wiedzieć o żarówce H4?

-

Żarówki samochodowe to temat, który nie jest bardzo popularny wśród amatorów motoryzacji. Kupuje się je, wymienia i raczej nie rozwodzi nad ich jakością oraz „długowiecznością”. Bardzo często jednak się zdarza, że kupno odpowiedniej żarówki sprawia nie lada problem, bo świeżo upieczony kierowca nie potrafi odczytać oznaczeń na niej umieszczonych. Tak bywa na przykład z literą H. Jest to oznaczenie żarówek halogenowych, które mają też cyfrowe symbole- H1, H2, H3, H4, H7 itd. Najbardziej popularne typy żarówek to: H1 – przeznaczone do świateł drogowych lub mijania, H3 – do świateł przeciwmgielnych, H7 – ta żarówka ma jeden żarnik, który jest odpowiedzialny za światło drogowe i mijania.

Interesująca nas tutaj najbardziej żarówka halogenowa H4 posiada dwa żarniki i obsługuje światła drogowe oraz mijania, jak i światła drogowe i przeciwmgielne. Jeśli ktoś chciałby się dowiedzieć, ile lumenów ma żarówka H4 i jaką moc posiada, spieszymy z informacją. Ta popularna i wykorzystywana w motoryzacji już od długiego czasu żarówka posiada moc 55 W, a jej wydajność świetlna stanowi 1000 lumenów. 

Żarówka H4 a inne, które najlepiej oświetlają drogę – zobacz sam, sprawdź sam! 

Pytania, jakie pojawiają się na forach motoryzacyjnych, związane z oświetleniem samochodu, dotyczą szczególnie porównań różnego rodzaju żarówek i opinii, jakie uzyskują wśród kierowców. Czy żarówkę H4 można zobaczyć na liście tych, które najlepiej oświetlają drogę? Odpowiedź jest twierdząca, choć oczywiście nic nie zastąpi samodzielnego przetestowania jej we własnym samochodzie. Trzeba jednak wiedzieć, że żarówki H4 wytrzymują pracę 350-700 godzin. Jeśli więc komuś zależy na pracy o wiele dłuższej, powinien pomyśleć o innych. Warto jeszcze nadmienić, że na rynku dostępna jest żarówka led H4 (zamiennik dla halogenowej) świetnie nadająca się zarówno do jazdy nocnej, jak i dziennej. Bardzo często niedoświadczeni kierowcy zadają pytanie następujące: żarówka H4 nadaje się do jakiego samochodu? Odpowiedzieć można tak: ponieważ w standardowych reflektorach stosuje się żarówki H1, H4, H7, żarówka H4 nadaje się do większości aut poruszających się po drogach, a to do jakiego konkretnego samochodu będzie najlepsza, zależy już od konkretnego modelu i typu. 

Żarówka H 4 – schemat

Część niedoświadczonych kierowców może mieć problem z podłączeniem wybranej żarówki, dlatego bardzo ważne jest, by poznali oni schemat, dzięki któremu nie popełnią błędu, a na stykach nie będzie iskrzyło. Żarówka H4 posiada następujący schemat: 

  • Lewy pin – masa
  • Środkowy pin – światła mijania
  • Prawy pin – światła drogowe.

Żarówka H4 led – opinie

Diodowe zamienniki stosowane w reflektorach są bardzo popularne. Żarówka H4 led posiada różnorodne opinie, ale chwalona jest za to, że czasami zapewnia lepsze oświetlenie na drodze niż oryginalna, zamontowana w fabryce. Żarówka H4 led do jazdy nocnej i dziennej jest więc doskonałym wyborem dla tych, którzy szukają taniego i dobrego zamiennika dla oryginalnego halogenu, opinie o jej żywotności i funkcjonalności są bardzo dobre.

POPULARNE

autoalarm

Jak zabezpieczyć auto przed kradzieżą?

3
Liczba kradzieży aut w naszym kraju spada z roku na rok. W roku 2016 odnotowano ponad 11005 tys. kradzieży gdy w 2017 było to...
badanie alkomatem

Jaki alkomat kupić

OSTATNIE POSTY