Strona głównaOpinieSaint Gobain Sekurit - opinie

Saint Gobain Sekurit – opinie

-

Saint-Gobain Sekurit jest wiodącym producentem szyb samochodowych już od ponad 80 lat. Jako część grupa Saint-Gobain, ma dostęp do ponad 300-letniego doświadczenia i know-how. Dostarcza produkty i usługi o wysokiej wartości dodanej na trzech rynkach: szyby samochodowe oryginalnie instalowane przez producentów samochodów (OEM), wymiana szyb samochodowych (rynek wtórny), szyby do pojazdów transportowych (autobusy, ciężarówki, aeronautyka). Saint Gobain Sekurit – opinie o tej marce są bardzo liczne, bo to jeden z najbardziej znanych producentów szyb samochodowych. 

Saint Gobain Sekurit – szyby samochodowe  najwyższej jakości 

Czy wiesz, jak istotne znaczenie dla bezpieczeństwa mają szyby samochodowe? Powinny być one przede wszystkim wykonane z bezpiecznego szkła. W razie powstania odprysku od kamienia albo stłuczki, muszą się rozerwać na bardzo drobne, absolutnie nie ostre elementy. Technologia tworzenia szyb samochodowych sprawia, że w wielu przypadkach ich drobne uszkodzenia bardzo powoli się rozrasta, dając właścicielowi czas na wymianę szyby. Dotyczy to szczególnie wspomnianych już odprysków od kamieni. W przypadku Saint Gobain Sekurit opinie o tej marce to potwierdzają. Porządne szyby to gwarancja bezpieczeństwa w każdych warunkach.

Z drugiej strony szyby powinny być odporne na drobne zarysowania. Oczywiście duże znaczenie pod tym względem ma także dobór odpowiednich wycieraczek do ich oczyszczania. Jednak szyby samochodowe same w sobie powinny być w jak najmniejszym stopniu podatne na pojawienie się na ich powierzchni rys. Czasami pęknięcia włosowate na powierzchni szyby to efekt naprężeń, które na nią działają. Z tego powodu stosuje się specjalistyczne, zaawansowane technologicznie materiały, które są cały czas testowane. Sprawiają one, że materiał szyb jest coraz to bardziej odporny na działanie takich sił. Efektem jest uniwersalność i jeszcze większa możliwość dopasowania do zmiennych warunków drogowych. Oznacza to także wyższy poziom bezpieczeństwa.

W przypadku marki Saint Gobain Sekurit, szyby samochodowe spełniają właśnie te standardy. Jest to jeden z najbardziej renomowanych producentów. Firma jest znana do tego stopnia, że jej szyby są niejednokrotnie montowane w całkowicie nowych fabrycznie pojazdach. Saint Gobain Sekurit opinie na swój temat ma stworzone przez setki tysięcy zadowolonych odbiorców. Fabryki marki znajdują się także Polsce. Z tego powodu również w naszym kraju marka ta jest często proponowana w zakładach zajmujących się wymianą wadliwych szyb.

Saint Gobain Sekurit – oznaczenia szyb

Saint Gobain Sekurit oznaczenia szyb – co właściwie oznacza? Na szybie znaleźć można specjalną naklejkę, na której znajdują się o niej podstawowe informacje. To przede wszystkim logo producenta samochodu, a także nazw producenta szyby. Obok znajduje się także znaczek E. Jest to oznaczenie kraju homologacji danej szyby. Dzięki tej homologacji, produkt ten może być używany w ruchu w danym kraju. Szyby mające polską homologację będą miały oznaczenie numerem 20. Nie znaczy to jednak, że samochodu z homologacją z innego kraju nie mogą poruszać się po polskich drogach. Kolejne oznaczenie dotyczy kraju produkcji szyby. To symbol DOT. Oznacza on konkretną fabrykę, z jakiej pochodzi szyba.

Marka Saint Gobain Sekurit oznaczenia szyb ma zgodne z obowiązującymi przepisami. Dlatego wybierając jej asortyment możesz być pewny, że jest on zgodny z polskimi standardami.

Oznaczenia tego rodzaju dotyczą wszystkich producentów szyb. Powstały one w celu łatwiejszej identyfikacji. Dzięki nim można także w prosty sposób sprawdzić, czy szyba była wymieniana.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

POPULARNE

opony Premiorri

Ukraińskie opony Premiorri – czy warto? Opinie, cena kusi!

0
Zajmijmy się tematem zmiany opon. Bieżący rok, nie ukrywajmy, jest wystarczająco obciążający dla naszych portfeli, nie wliczając w nasze wydatki zmiany opon. Zrozumiałe, że...
CTEK - opinie

CTEK – opinie

Bezpieczniki Passat B5

Bezpieczniki Passat B5

Skoda_Rapid

Skoda Rapid. Opinie

Opinie o oleju Texaco

Olej Texaco – opinie

OSTATNIE POSTY