Strona głównaInnePrawo jazdy z Ukrainy

Prawo jazdy z Ukrainy

-

Według oficjalnych statystyk podanych pewien czas temu przez WORD, średnia zdawalność egzaminu praktycznego w Polsce to 36 %, nieco lepiej jest z egzaminem teoretycznym tutaj zdawalność jest średnio o 10 % wyższa. W niektórych ośrodkach WORD zdawalność jest o wiele wyższa niż średnia, dobrym przykładem jest tutaj WORD Ostrołęka, gdzie zdawalność egzaminy praktycznego to prawie 55%, najgorszą zaś ma WORD Katowice, który posiada zdawalność na poziomie 25%. Co jeśli zmiana ośrodka nie pomoże? Łapówka za prawo jazdy w Polsce nie przejdzie, lecz są kraje bardziej skorupowane, gdzie ten proceder przejdzie bez większego problemu.

Artykuł ten porusza następujące tematy: Prawo jazdy z Ukrainy, jak załatwić prawo jazdy na lewo, prawo jazdy na Ukrainie bez wyjazdu, łapówka za prawo jazdy, prawo jazdy z Czech, egipskie prawo jazdy

Ukraińskie prawo jazdy to coraz częściej poruszany temat wśród polaków. Ostatnimi czasy możemy zauważyć pojawiające się ogłoszenia na facebooku, portalach ogłoszeniowych i innych stronach internetowych, gdzie sprzedający gwarantuje 100% zdawalności, a niektórzy oferują nawet, że prawo jazdy jest robione bez wychodzenia z domu. Czy faktycznie możemy zaoszczędzić swój czas oraz nerwy korzystając z opcji wykupu ukraińskiego prawa jazdy? Jest to łatwy kąsek czy może przekręt, który wykorzystuje naiwność ludzi? Czy prawo jazdy zrobione na Ukrainie jest ważne w Polsce?

Prawo jazdy bez wyjazdu na Ukrainę

Ukraińskie prawo jazdy bez wyjeżdżania na Ukrainę? Brzmi jak jedyny środek do celu dla osób, które w polskim wordzie zostawiły już tysiące. Poprawa egzaminy praktycznego w Polsce na kategorie B to 140 złotych. Kwota nie jest jakoś specjalnie wygórowana, lecz schody zaczynają się, gdy do egzaminu poprawkowego podchodzimy któryś raz z rzędu. Zakup ukraińskiego prawa jazdy bez wychodzenia z domu to w 99% jest oszustwo. Nawet jeśli zdobędziemy to po pół roku, gdy nasze prawo jazdy będziemy wymieniać na polskie możemy mieć poważne kłopoty.

Jak załatwić prawo jazdy na lewo?

Bezpieczniejszym sposobem, a jednocześnie wymagającym od nas poświęcenia jest wyjazd na Ukrainę. Procedura wygląda dosyć prosto, pierwszą rzeczą jest zgłoszenie się do pewnej osoby na Ukrainie która przeprowadzi Cię przez te wszystkie czynności. Powstało nawet wiele firm, które zajmują się tylko i wyłącznie tym. Kolejną rzeczą jest przemeldowanie się na Ukrainę, podpisać odpowiednie dokumenty oraz zapłacić. Po tych czynnościach możemy znów zameldować się w Polsce i udać się do naszego urzędu, gdzie poprosimy o wyrobienie prawa jazdy na podstawie ukraińskiego dokumentu.  Wymiana ukraińskiego prawa jazdy na polskie jest bardzo prosta, lecz dociekliwy urzędnik może mieć swoje podejrzenia.

Dlaczego otrzymujemy dokument pozwalający nam kierować samochodem bez jakichkolwiek kursów, egzaminów? Korupcja, a Ukraina należy do czołówki państw, gdzie korupcja jest na najwyższym poziomie.

Egipskie prawo jazdy

Na forach internetowych wiele osób chwaliło się uzyskaniem prawa jazdy podczas wakacji w Egipcie. Egipskie prawo jazdy, sposobem na uzyskanie takiego dokumentu jest udanie się do Egiptu i zeznanie fałszywych zeznań, że nasze prawo jazdy zostało skradzione. Urząd egipski wyrabia dokument, a następnie z takim dokumentem możemy wrócić do Polski. Dlaczego urząd egipski robi to praktycznie bez żadnego większego sprawdzenia czy faktycznie doszło do kradzieży i nie konsultuje to z polską ambasadą? Egipt to państwo, gdzie kradzież jest codziennością. Głównym celem kieszonkowców są właśnie turyści. Ukraina, Egipt a nawet prawo jazdy z czech jest sposobem, aby uniknąć zawiłych egzaminów na polskiej ziemi. To wszystko brzmi bardzo prosto, lecz należy pamiętać, że każdy z wyżej wymienionych sposobów niesie ze sobą ryzyko. Jeśli masz problem ze zdaniem egzaminu praktycznego to najlepszym sposobem może okazać się dokupienie dodatkowych godzin lub zmiana szkoły jazdy. Będziemy mieć pewność, że uzyskane prawo jazdy pokrywają się z naszymi umiejętnościami.

Prawo jazdy kolekcjonerskie

Kolejnym sposobem jak załatwić prawo jazdy na lewo jest “prawo jazdy kolekcjonerskie”. W internecie możemy zobaczyć ogłoszenia, gdzie sprzedawcy oferują tak zwane prawo jazdy kolekcjonerskie. Prawo jazdy wygląda w 99% dokładnie tak samo jak oryginał i na pierwszy oka nie da się zauważyć żadnej różnicy pomiędzy kolekcjonerskim egzemplarzem a oryginałem. Ceny takiego dokumentu wahają się w granicach 100-350 złotych. Prawo jazdy kolekcjonerskie a policja – jakie są konsekwencje?

Posługiwanie się takim dokumentem jest oczywiście karane, a grzywna jaka grozi za ten czyn zaczyna się od pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Polska policja sprawdza autentyczność dokumentu w swoich systemie, dlatego podczas kontroli wyjdzie, że prawo jazdy nie jest autentyczne. Nie inaczej jest w przypadku innych dokumentów, które również możemy kupić jako “kolekcjonerskie”. Podrabiany dowod osobisty, jest również często używany, aby uniknąć np. wypisywanego mandatu za jazdę na gapę. Wśród osób w większych miastach możemy spotkać się z podrabianą legitymacją studencką w celu kozystania z wielu zniżek m.in na komunikacje miejską. Używanie podrobionego dokumentu w każdym przypadku jest karane, dlatego odradza się zamawianie takiego dokumentu nawet w celach kolekcjonerskich.


Poprzedni artykuł
Następny artykuł

4 KOMENTARZE

  1. Pracuje z takim jednym ukraińcem na produkcji we Wrocławiu. Prawda jest taka, że faktycznie kiedyś (robił 10 lat temu) wystarczyło dać egzaminatorowi “na chleb” mówił, że była to kwota w przeliczeniu na polskie złote 50.

POPULARNE

cotw

Uwaga na Carsontheweb

0
Licytacja to czynność, która wywołuje sporo emocji. Na rynku motoryzacyjnym nie brakuje portali, gdzie samochód się po prostu licytuje. Jaka jest różnica między tradycyjnym...
KRZYŻÓWKA

Motoryzacyjna krzyżówka

taxi praca

Jak zostać taksówkarzem?

OSTATNIE POSTY