Strona głównaPoradyParking przy lotnisku we Wrocławiu

Parking przy lotnisku we Wrocławiu

-

Port lotniczy Wrocław im. Mikołaja Kopernika to jedno z największych lotnisk w Polsce. W ubiegłych latach rocznie obsługiwało ponad trzy miliony pasażerów i kilka tysięcy ton towaru. Także wiele lotów międzynarodowych realizowane jest przez lotnisko Wrocław. Parking w pobliżu tego miejsca jest więc zazwyczaj mocno okupowany z uwagi na spore zainteresowanie połączeniami lotniczymi. W pobliżu portu lotniczego i wejścia do hali odlotów znajduje się niejeden parking. Wrocławskie lotnisko położone jest około 10 kilometrów od centrum miasta. Biorąc pod uwagę tę odległość i niezbyt liczne propozycje komunikacji miejskiej, dojazd samochodem jest najwygodniejszym sposobem dotarcia do niego. Niemal każdy parking przy lotnisku Wrocław umożliwia pozostawienie pojazdu na kilka dni i odebranie samolotu po powrocie z podróży.

Kto korzysta z parkingu przy lotnisku?

Parking Wrocław-Lotnisko to świetne rozwiązanie dla osób, które wybierają się w kilkudniową podróż turystyczną lub biznesową. To właśnie na parkingu będą mogli zostawić samochód i bez kłopotu wrócić do domu po zakończonej podróży. Nie trzeba liczyć na pojazdy komunikacji miejskiej, która szczególnie w nocy kursuje sporadycznie. Dzięki temu nie będzie potrzeby także angażowania innych osób do transportu bagażu i pasażerów z lotniska Wrocław. Parking położony w pobliżu zapewni też bezpieczeństwo zatrzymanemu na nim pojazdowi.

Inną grupą osób, które z pewnością wybiorą parking we Wrocławiu, są podróżni dojeżdżający na lotnisko z dalej położonych miejscowości. Parking w pobliżu lotniska zapobiegnie problemom z pozostawieniem pojazdu na kilka dni w centrum miasta lub korzystaniem z usług taksówkarzy. Pozostawienie samochodu przy samym lotnisku ułatwia też przenoszenie ciężkich bagażów i walizek.

Bezobsługowy parking lotniska Wrocław

Podobnie jak inne międzynarodowe porty lotnicze w Polsce, całodobową obsługę lotów zapewnia także lotnisko Wrocław. Parkingi w okolicach kompleksu często jednak nie mają całodobowej obsługi. Mimo tego kierowcy i osoby kończące lot mogą być spokojni. Większość parkingów wokół lotniska Wrocław funkcjonuje całodobowo, a wszystkie formalności można załatwić bezobsługowo. 

Już na etapie planowania lotu i rezerwacji parkingu we Wrocławiu, można korzystać ze zdalnego systemu. Wystarczy wejść na stronę wybranego placu i dalej kierować się wskazówkami. Niemal każdy parking Wrocławskiego lotniska ma przejrzysty cennik, w którym można poznać cenę za dzienny pobyt pojazdu. Z reguły dłuższy pobyt pojazdu kosztuje nieco mniej w skali dziennej. Często opłatę można też wysłać przelewem, co ułatwia wjazd i wyjazd z parkingu.

Przy parkingach wrocławskich najczęściej działają też bezobsługowe punkty poboru opłat. Wszelkie formalności można załatwić nawet w środku nocy. Bez kłopotu dokonamy opłat po przedstawieniu biletu wjazdowego. W razie potrzeby otrzymamy fakturę za usługę, która może być wysłana za pośrednictwem maila. Dzięki temu pozostawienie samochodu na parkingu przy lotnisku Wrocław nie będzie kłopotliwe nawet w przypadku opóźnienia lub przełożenia lotu.

POPULARNE

Zmiana pasa na skrzyżowaniu

Zmiana pasa na skrzyżowaniu – co warto wiedzieć?

0
Zmiana pasa ruchu na skrzyżowaniu to manewr rzadko spotykany i kontrowersyjny. Większość kierowców uważa, że jest on zabroniony. Co w takim razie w przypadku...
leasing samochodu

Leasing czy wynajem samochodu?

JAKA GAŚNICA

Jaka gaśnica do samochodu?

montaż lpg

Czy LPG się opłaca?

OSTATNIE POSTY