Strona głównaInneWynajem długoterminowy samochodu - dlaczego warto

Wynajem długoterminowy samochodu – dlaczego warto

-

Samochód można kupić, można go wziąć w leasing… Ale coraz popularniejszą formą użytkowania staje się wynajem długoterminowy. Z rozwiązania tego bardzo chętnie korzystają formy, a także klienci indywidualni. Sprawdźmy, jakie płyną z niego korzyści.

Wynajem samochodów długoterminowy to inaczej auto na abonament. Przez cały okres wynajmu koszt użytkowania pojazdu, czyli właśnie abonament, naliczany jest miesięcznie, dokładnie tak, jak opłata za internet, telefon czy telewizję. Jest to świetna alternatywa zarówno dla leasingu, jak i zakupu samochodu na własność. Cieszy się rosnącą popularnością wśród firm, a także klientów indywidualnych.

Wynajem długoterminowy – dla kogo?

Wynajem długoterminowy samochodów jest rozwiązaniem bardzo korzystnym w zasadzie dla każdego, kto potrzebuje czterech kółek, a nie zamierza przepłacać. Ta forma użytkowania auta niesie bardzo dużo korzyści m.in. dla start-upów czy sektora małych i średnich przedsiębiorstw, przy czym klienci indywidualni też będą nader zadowoleni. Wynajem długoterminowy nie łączy się bowiem z obciążeniem zdolności kredytowej, co bardzo korzystnie wpływa na zdolności finansowe firmy. Nie ma też minimalnego czasu prowadzenia działalności, koniecznego do skorzystania z oferty. Z kolei dla każdego klienta wielką zaletą tego rozwiązania będą elastyczne warunki umowy, które pozwalają na wypożyczenie samochodu po korzystnej cenie bez konieczności jego późniejszego wykupu.

Auto wypożyczyć można na okres od 1 do 36 miesięcy lub na czas nieokreślony. To wspaniała opcja dla każdego, kto nie chce martwić się o dodatkowe opłaty, koszta naprawy czy też utratę wartości auta. Już po 12 miesiąca można wymienić model na nowy, zaś przez cały okres trwania umowy zapewniona jest kompleksowa obsługa oraz pomoc ze strony wypożyczalni. Innymi słowy, wynajem długoterminowy jest dla każdego, kto chce po prostu jeździć i nie martwić się obsługą pojazdu.

Wynajem długoterminowy – zalety

Dlaczego warto rozważyć wynajem długoterminowy samochodu, zamiast leasingu lub zakupu na kredyt? Przede wszystkim dlatego, że rozwiązanie to niesie ze sobą bardzo wiele korzyści dla każdego klienta. Oto one:

1) Jedna, stała miesięczna opłata – pozwala to na wygodne zaplanowanie budżetu.

2) Brak obowiązku zapłaty czynszu inicjacyjnego czy kaucji.

3) Brak weryfikacji zdolności kredytowej – proste i szybkie załatwienie formalności.

4) Brak obciążenie dla zdolności kredytowej, w przeciwieństwie do leasingu lub zakupu auta na kredyt.

5) Traktowanie opłaty za wynajem pojazdu jako koszt uzyskania przychodu, co umożliwia odliczenie m.in. VAT-u.

6) Brak dodatkowych opłat za ubezpieczenie OC i AC (wliczone w abonament).

7) Zapewniona pomoc assistance w razie kolizji czy awarii.

8) Auto zastępcze – bezpłatne w wybranych pakietach ochrony.

9) Kompleksowa obsługa serwisowa zawarta w cenie wynajmu (niedostępna przy leasingu i kredycie).

10) Likwidacja szkól komunikacyjnych po stronie wypożyczalni.

11) Sezonowa wymiana i przechowanie opon bez dodatkowych opłat.

12) Elastyczność, czyli możliwość modyfikowania warunków wynajmu w trakcie jego trwania – zarówno samochodu, okresu, jak i pakietu kilometrów.

13) Bogaty wybór marek i modeli samochodów, w zasadzie wszystkich klas.

Wynajem długoterminowy – cena

Koszta wynajmu długoterminowego samochodu zależą od takich czynników, jak:

– okres najmu;

– liczba samochodów;

– pakiet kilometrów;

– klasa samochodu.

Aby określić cenę, wystarczy skorzystać z bardzo ergonomicznego kalkulatora wynajmu. Umowę można zawrzeć drogą elektroniczną bądź w swoim biurze czy domu.

Materiał promocyjny.

POPULARNE

co to jest abs

Co to jest ABS?

1
Antiblockiersystem, Anti-Lock Breaking System, czyli po prostu ABS, to system zapobiegający blokowaniu kół w trakcie hamowania i niebezpieczeństwom wynikającym z takiej sytuacji. Podczas zablokowania...
dystrybutor paliwa

Ile kosztuje dystrybutor paliwa?

Opłata drogowa

Opłaty drogowe w Europie

Prawo jazdy z Ukrainy

aplikacje dla kierowców

Aplikacje dla kierowców

Opinie o Valeo

Valeo – opinie

OSTATNIE POSTY