Strona głównaZakupLaufenn - warto czy nie warto? Opinie i testy

Laufenn – warto czy nie warto? Opinie i testy

-

Wybierając nowe ogumienie do swojego pojazdu, w pierwszej kolejności zapoznajemy się z parametrami i rozmiarami takiej opony, a następnie przeszukujemy sieć w poszukiwaniu różnych recenzji, przeprowadzonych testów oraz opinii na forum. W tym przypadku kluczowym czynnikiem jest wybranie modelu, który pochodzi od sprawdzonego producenta, a do takich zalicza się m.in. Laufenn. W związku z tym, w dalszej części wpisu weźmiemy pod lupę tego producenta opon, a następnie sprawdzimy, jakiego pochodzenia jest ta marka, i jakie pojawiają się opinie na forum o najpopularniejszych modelach opon Laufenn.

Producent opon zimowych i letnich Laufenn – sprawdzamy opinie

W takim razie, jakie pojawiają się opinie na forum o oponach zimowych i letnich marki Laufenn? Przede wszystkim Laufenn to pochodzenia koreańskiego marka, która posiada w swojej ofercie głównie opony letnie i zimowe klasy ekonomicznej, dodatkowo wchodzi ona w skład gigantycznego koncernu oponiarskiego – Hankook. Marka Laufenn swoją działalność związaną z produkcją opon rozpoczęła w 2016 roku i pomimo niedługiej obecności na rynku i dużego wsparcia koncernu Hankook zdążyła uplasować wysoką pozycję na rynku, tym samym marka dostarcza swoje produkty do ponad 180 państw, które cieszą się dobrą opinią na forum.

Producent Laufenn prowadzi politykę zrównoważonego rozwoju, a zdecydowana większość opon sprzedawana jest na rynku europejskim. Dzięki solidnemu wsparciu grupy, marka Laufenn dynamicznie się rozwija, a jej opony bardzo chętnie są stosowane, i również często pojawiają się w różnych testach i zestawieniach, które są prowadzone przez niezależne grupy motoryzacyjne. Laufenn charakteryzuje się innowacyjnym podejściem, dlatego każda opona cechuje wysoka jakość wykonania i niezwykle dobra przyczepność do nawierzchni. Obecnie zakłady produkcyjne tej marki zlokalizowane są w Niemczech, Chinach, Indonezji oraz na Węgrzech. W każdej fabryce zostały wdrożone optymalizacje, które przyczyniły się do mniejszych kosztów produkcyjnych, tym samym większość model Laufenn jest dostępna w przystępnej cenie.

Warto również wspomnieć o tym, że wszystkie modele opon Laufenn są poddawane rygorystycznym testom jakości i bezpieczeństwa podczas jazdy. Marka Laufenn specjalizuje się w dostarczaniu opon do samochodów osobowych, terenowych, ciężarowych oraz motocykli. Obecnie marka posiada olbrzymią ofertę, w której znajdują się dwa najpopularniejsze warianty: S Fit EQ, czyli opony letnie i I Fit, opony zimowe. W dalszej części wpisu sprawdzimy, jakie pojawiają się opinie na forum o oponach tej serii.

Laufenn I Fit

W takim razie, co mówią opinie na forum o oponach letnich Laufenn I Fit? Przede wszystkim opisywany model jest przeznaczony do pojazdów osobowych i w trakcie jej produkcji wykorzystano wiele innowacyjnych rozwiązań. Do zalet opony I Fit zalicza się m.in. kierunkowy bieżnik, który idealnie dostosowuje się do ekstremalnych warunków, które panują na drodze. Opona I Fit wykazuje wysoki poziom skuteczności hamowania nawet do 8%, względem pozostałych model. Na taką skuteczność duży wpływ ma m.in. mieszanka gumowa, która została opracowana przy wykorzystaniu nanocząsteczek krzemionki i innowacyjnej technologii. W ten sposób opona I Fit posiada bieżnik, który zapewnia równomierne rozłożenie siły nacisku, tym samym skutecznie poprawia ona parametry hamowania. Kształt i konstrukcja rowków na bieżniku, gwarantują wysoką stabilność w trakcie prowadzenia pojazdu na mokrej i śliskiej nawierzchni, dodatkowo przyczynia się ona do redukowania powstającego hałasu. Kolejne zalety zastosowanej mieszaki, które warto nadmienić, to zdolność do redukowania powstających odkształceń, w momencie, w którym występują niskie temperatury.

Laufenn S Fit EQ

Czym charakteryzują się opony letnie S Fit EQ marki Laufenn? Model S Fit EQ to oferta, która jest skierowana do wymagających kierowców, którzy cenią wszechstronność opony. Przedstawiany przez nas model opony do samochodu Laufenn S Fit EQ został stworzony do pojazdów osobowych, które skrywają pod maską silnik o dużej mocy. Opona S Fit EQ to model, który bardzo dobrze dostosowuje się do szybkiej jazdy oraz niezwykle dobrze pokonuje ostre zakręty. Na te zalety bardzo duży wpływ ma użyta mieszanka oraz wyjątkowy wzór bieżnika. Przede wszystkim opona letnia Laufenn S Fit EQ posiada asymetryczny bieżnik, który efektywnie wpływa na wysoki poziom przyczepności i stabilności. Dodatkowo unikalny bieżnik gwarantuje skuteczne odprowadzanie wody spod koła, tym samym zapobiega pojawieniu się zjawiska „Aquaplaningu”. Opona S Fit EQ to model, który zyskuje wiele przychylnych opinii na forum. Wiele recenzji wskazuje również to, że opona wykazuje dużą odporność na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne, dlatego jest to model, który wytrzymuje wiele sezonów, a niwelowanie oporów toczenia, sprawiają, że pojazd odnotowuje mniejsze spalanie paliwa.

POPULARNE

Goodyear - opinie o producencie i jakości opon

Goodyear – opinie o producencie i jakości opon

0
Często w trakcie wyboru odpowiedniej opony do samochodu stajemy przed niezwykle trudnym zadaniem. Przede wszystkim na rynku pojawia się wielu producentów, którzy posiadają w...
akumulator jaki prostownik

Jaki prostownik wybrać?

OSTATNIE POSTY